WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Poniedziałek, 22 października 2018 r.
Imieniny obchodzą: Halki, Filipa, Przybysława

Rekordowy sezon w historii szermierki Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu „VICTOR”

Krzysztof Grzegorek  |  1 października 2018

Miniony rok 2018 był rewelacyjny w wykonaniu naszych szablistów, którzy zdobyli 11 medali Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych, w tym 5 złotych (!!!).

Zaczynając od najmłodszych (do 14 lat): indywidualnym mistrzem Polski został Marcel Broniszewski, Filip Sobel zdobył brązowy medal, a drużyna uzupełniona Kajtkiem Moczydłowskim wywalczyła medal srebrny. W kategorii do 17 lat srebrny medal zdobył Jakub Broniszewski. Drużyna (Kuba i Marcel Broniszewscy oraz Krzysztof Rychta) wygrała turniej. W juniorach (do 20 lat) srebrny medal wywalczył Kuba Broniszewski, a Piotr Szczepanik zdobył brązowy medal. Drużyna, do której dołączył Czarek Białecki, wygrała mistrzostwo Polski.

Start w najstarszej kategorii seniorów stanowił zwieńczenie bardzo udanego sezonu. Mikołaj Grzegorek po raz pierwszy w karierze został mistrzem Polski seniorów, Piotr Szczepanik dołożył brązowy medal w turnieju indywidualnym.

Drużyna w składzie M. Grzegorek, Cz. Białecki, P. Szczepanik i A. Sęczek obroniła tytuł wywalczony przed rokiem, okazując się po raz drugi z rzędu najlepszą ekipą w Polsce.

Mikołaj, Czarek, Kuba i Piotrek reprezentowali nasz kraj na mistrzostwach Europy i świata w swoich kategoriach wiekowych.

Zdjęcie!- pierwsze: od lewej: trener główny sekcji – Krzysztof Grzegorek, zawodnicy – Jakub Broniszewski, Mikołaj Grzegorek, Piotr Szczepanik, Adam Sęczek, Cezary Białecki oraz trener Bartłomiej Olejnik.

Twórcami tych wielkich sukcesów są:  kierownik sekcji – trener Krzysztof Grzegorek oraz jego współpracownicy: trenerzy Bartłomiej Olejnik oraz Adam Sęczek.

Te wspaniałe rezultaty wykuwamy na sali szermierczej w hali sportowej naszej dzielnicy przy ulicy Klimatycznej 1.

Po letnich zgrupowaniach, w których uczestniczyli wszyscy nasi najlepsi zawodnicy oraz grupy rozpoczynające przygodę z szermierką sportową, zaczynamy treningi klubowe od początku września.

Zdjęcie! Drugie: młodzi zawodnicy na lipcowym zgrupowaniu w Człuchowie.

Tagi: zwieńczenie, udany, w, sezonie, drużyna, mistrzostwa, turniej, indywidualny