WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 5 lipca 2022 r.
Imieniny obchodzą: Karolina, Antoni, Filomena

Gimnastyczne barwy jesieni na Pradze Południe

Anna Kossowska - Lubowicka .  |  26 października 2018

Gimnastyczne barwy jesieni na Pradze Południe
Po raz kolejny Warszawski Gimnastyczny Klub Sportowy Ajsedora ma powody do radości. Wysiłek był  to olbrzymi, ale zadowolenie na szczęście jeszcze większe! Zadowolenie, że stając się gospodarzem tak wielkiego sportowego wyzwania – można z perspektywy kilku dni powspominać je z dumą!
 
Tym razem Klub gościł w swych progach (a dokładniej w progach hali sportowej „Saska”  - OSiR Dzielnicy Praga Płd) reprezentantki 39 klubów, pochodzących z Białorusi, Litwy, Łotwy, Rosji, Szwajcarii, Ukrainy i Włoch. Oczywiście również z Polski. Prawie 320 młodych (a nawet całkiem małych) zawodniczek pokazując to, nad czym przez wiele godzin, dni, tygodni, miesięcy – wraz  ze swoimi trenerkami pracowały -   sprawiło, że widzowie mieli możliwość wzięcia udziału w pięknej, barwnej, roztańczonej pochwale tego niezwykle widowiskowego sportu. I te najmłodsze, stawiające pierwsze kroki i szpagaty – 4-latki, i doświadczone już 20 - letnie zawodniczki, choć niewątpliwie rywalizowały stając w szranki ze swoimi rówieśniczkami (bo takie są sportowe prawidła), jednak tak naprawdę pokazały ile wysiłku (i serca) włożyły, by wystąpić na planszy, jak potrafiły najlepiej... Ileż determinacji wymagają wielogodzinne treningi! Ileż odwagi potrzeba, by prezentować swe umiejętności szerokiej publiczności. Brawo, dziewczęta!
 
VI Międzynarodowy Turniej w Gimnastyce Artystycznej  „Warszawska Jesień 2018” to już historia. Co prawda nie tak odległa, bo zawody odbyły się w dniach 13 – 14 października. Historia, która jest jednocześnie opowieścią o wytężonej pracy, pilności, wyrzeczeniach, nieraz smaku łez,  przekładających się na finezję, gibkość i świadomość własnego ciała i ruchu. Podziw a nawet zauroczenie oglądających,  niezależnie czy na planszy pojawiała się zawodniczka z piłką, obręczą, maczugami, skakanką czy dziewczynka prezentująca układ taneczny...
 
Co pozostało nam w pamięci? Wypełnione, od rana do wieczora, dwa dni zmagań, współzawodnictwa, ale też malowniczych, zaskakujących pokazów pozakonkursowych, które wieńczyły całe zawody. Pokazów o wielorakim charakterze -  takich bardziej poetyckich, lekkich, delikatnych, ale też żywszych - wykorzystujących brzmienia utworu Króla Popu, specyfikę hip – hopu, również  melodii orientalnych... Ech, było co podziwiać!
 
Prawdziwa gimnastyczna sportowa uczta! A skoro uczta – to i goście. Przyjemnie, że dopisali. Między innymi na liście zaproszonych znaleźli się przedstawiciele Władz Dzielnicy -  Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy  - Pan Tomasz Kucharski oraz Zastępca Burmistrza – Pan Michał Wieremiejczyk, jak też Władz Warszawsko - Mazowieckiego Związku Sportów Gimnastycznych – Prezes – Pan Jan Wieteska i Wiceprezes Pan Elwir Świętochowski. Zaproszono też wielu innych szacownych gości.  Turniej zaszczyciła swoją obecnością  Pani Margarita Simonova – gość specjalny – koryfejka sceny Teatru Wielkiego Opery Narodowej.
 
Cieszyliśmy też się ze wsparcia naszych medialnych partnerów i sponsorów. Mamy nadzieję, że i oni a wśród nich – Wiadomości Sąsiedzkie -  cieszyły się również! 

Impreza była współfinansowana ze środków m.st. Warszawy. 

Tagi: zawodniczki, zawody, klub, gimnastyka, artystyczna, umiejętności, szeroka, publika, warszawska, jesień,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2
Zgłoś wydarzenie

normobaria
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaki sport najchętniej uprawiasz w Wesołej?

jazdę na rowerze
bieganie
nordic walking
narciarstwo biegowe
pływanie
tenis
sporty walki
fitness / zumbę / aerobic
taniec
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń