WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 23 marca 2023 r.
Imieniny obchodzą: Pelagia, Feliks, Zbysław

Ruszył Puchar i Grand Prix w RJnO 2019

Jan Cegiełka  |  17 kwietnia 2019

Ruszył Puchar i Grand Prix w RJnO 2019
Tradycyjnie w warszawskiej Falenicy rozpoczęty został 16 marca kolejny sezon Pucharu Warszawy i Mazowsza oraz Grand Prix Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy w Rowerowej Jeździe na Orientację. Jak to w marcu, pogoda zmienną jest i w sobotę było chłodno, a drugiego dnia towarzyszyła uczestnikom przepiękna słoneczna pogoda podczas pokonywania aż dwóch dystansów w tym dniu
 
Otwarcie tegorocznego sezonu w poszukiwaniu lampionów w terenie podczas jazdy rowerem było rekordowe pod względem frekwencji, bowiem przez dwa dni na trasy wyruszyło aż dziewięćdziesięciu pięciu uczestników. Jak zawsze największą grupę wśród nich stanowiły rodziny ze swoimi pociechami, które do nowego sezonu przystąpiły w pełni sił i w znakomitym nastroju. Bardzo cieszy pojawienie się nowych osób zachęconych do spróbowania swoich sił w nowej konkurencji po przeczytaniu artykułów w „Wiadomościach Sąsiedzkich”. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że jest to naprawdę super zabawa i przygoda w terenie. Byli bardzo zadowoleni ze swoich startów i z tego, że udało im się odnaleźć w terenie wszystkie punkty kontrolne, obawiali się, jak to będzie, ale po pokonaniu tras nie żałowali podjętej decyzji o wystartowaniu w zawodach. Zapowiedzieli, że powrócą na kolejne rundy i postarają się namówić do tej formy jazdy na rowerze swoich znajomych. Czyli, jak widać, nie ma czego się obawiać, po prostu tylko trzeba podjąć decyzję, zgłosić się i przyjechać, aby wystartować w kolejnych rundach. Żadna teoria nie zastąpi w życiu praktycznego spróbowania czegoś nowego. To tak jakby ktoś nam zachwalał pyszne danie, a nie moglibyśmy spróbować sami, jak ono smakuje. I tak samo jest z rowerową jazdą na orientację, większości spodoba się ta forma i będą wracać na kolejne starty, ale znajdą się też takie osoby, które powiedzą, że to nie jest dla nich atrakcyjne bądź jest zbyt trudne. Orientacja uczy cierpliwości i wytrwałości i o tym należy też pamiętać.

Sezon dopiero się rozpoczął, więc czasu na podjęcie decyzji o tym, czy spróbować swoich sił, jest sporo, ale nie warto z tym czekać za długo, bowiem czas pędzi do przodu nieubłaganie. Tegoroczny cykl daje możliwość aż trzydziestu ośmiu startów podczas trzynastu rund, które trwają do końca października – szczegóły znaleźć można na stronie www.orienteering.waw.pl. Nagrodą główną, którą może zdobyć każdy uczestnik biorący udział w startach bez względu na osiągnięte wyniki, jest dobrej klasy rower górski firmy Wheeler Polska. Losowanie nagrody głównej odbywa się zawsze podczas zakończenia sezonu, które w tym roku odbędzie się 27.10.2019. Warunkiem wzięcia udziału w losowaniu jest jednak start w minimum dziewięciu rundach, wtedy uczestnik ma jeden los, każdy start w większej liczbie rund powoduje, że zdobywamy kolejny los, można ich mieć maksymalnie pięć. W ten sposób można znacznie zwiększyć swoje szanse w losowaniu. Ostatni warunek, jaki trzeba spełnić, to obecność podczas losowania, które co roku odbywa się w siedzibie firmy Wheeler Polska. Podczas zakończenia sezonu są wręczane pamiątkowe medale, nagrody, dyplomy dla biorących udział w rywalizacji uczestników w poszczególnych kategoriach wiekowych.  

Najbliższą możliwością udziału w Pucharze Warszawy i Mazowsza będzie runda 4 w dniach 13-14.04.2019, która zostanie rozegrana w Lasach Chotomowskich. Jest to przepiękny duży kompleks leśny, który daje możliwość jazdy po bardzo różnych drogach. Na początek w sobotę zostanie rozegrany start na dystansie klasycznym, a centrum zawodów zlokalizowane będzie na parkingu leśnym przy drodze numer 630 z Jabłonny do Nowego Dworu Mazowieckiego, współrzędne GPS: 52.395119 N, 20.857784 E. Od stacji PKP w Chotomowie około 3 km. Drugi dzień natomiast to możliwość dwóch startów, na początku dystans sprinterski i później, po chwili odpoczynku, dystans średni. W tym dniu centrum znajdować się będzie na końcu ul. Bagiennej w Chotomowie, współrzędne GPS: 52.401317 N, 20.876175 E. Wszystkie szczegóły tej rundy oraz zgłoszenia udziału na stronie www.orienteering.waw.pl. Serdecznie zapraszam kolejne osoby, aby spróbowały nowej przygody, i jestem przekonany, że nie pożałują podjętej decyzji.

 

Tagi: warunki, losowanie, jazda, na, orientacje, relacje, punkt, kontrola, medale, rundy, decyzja, możliwości, rozwój,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Marzec 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Najbliższe wydarzenia


Piątek, 24 marca 2023

Obchody 78. rocznicy wywózki więźniów do ZSRR w Rembertowie

Sobota, 25 marca 2023

Wesele w WCK Falenica

Sobota, 1 kwietnia 2023

Leśna Triada Biegowa - ruszyły zapisy!

Zgłoś wydarzenie

smartschool2
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń