WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wtorek, 21 maja 2019 r.
Imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Turnieje, turnieje, turnieje… i masa zwycięstw zawodników KT BREAK

Redakcja .  |  30 kwietnia 2019

Gorący okres turniejów w sezonie zimowym za nami. Zawodnicy Klubu Tenisowego Break świetnie sobie radzili na kortach w Breaku, w Warszawie i w Polsce. Zaczynając od  najmłodszych: Maks Górski wygrał całą kategorię czerwoną na kortach w Ząbkach oraz uplasował się na 2 miejscu w turnieju w klubie Tenes. Franek Drozd wywalczył 3 miejsce w Jawczycach. Janek Caruk zajął 3 miejsce w kategorii pomarańczowej w Ząbkach. Olek Kołodziejczak zdobył trzykrotnie 3 miejsce w kategorii zielonej (Centrum Tenisowe Prestige, Klub Tenispoint, Spójnia). Laura Caruk wywalczyła w kategorii zielonej 2 miejsce w Turnieju Silesia Kids Cup w Bytomiu.

Dla Mariki Caruk finisz sezonu zimowego obfitował w same sukcesy: zajęła 2 miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym we Wrocławiu, w parze z Nastią Ivanczenko wygrała Ogólnopolski Turniej Kadetek do lat 16 w Breaku, w parze z Agatą Będkowską triumfowała w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Młodziczek w Chorzowie, następnie zajęła 1 miejsce w singlu oraz 2 w deblu w parze z Nikolą Piastą w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym Młodziczek w Warszawie.

Zuzia Szmyd w parze z Zuzią Witkowska „zgarnęła” Turniej o Puchar Angelique Kerber do lat 16 w Puszczykowie, tydzień później wygrała Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny do lat 16 Rezydent Cup w Gdańsku.

Świetne wyniki odnotowały również trenujące w Breaku kobiety tenisistki: Magda Kotulska, grająca w naszym Klubie pod okiem trenera Michała, triumfowała w Mistrzostwach Warszawy w kategorii Kobiety Open, a Kasia Kowalczyk, grająca w naszym Klubie pod okiem trenera Pawła, została mistrzynią Warszawy w kategorii Kobiety +40!

W marcu odbyły się w Breaku dwa wyjątkowe turnieje z cyklu Grand Prix Warszawy: Mikst Cup by Ochnik Development oraz Men’s Cup by Ochnik Development. Rewelacyjne nagrody dla podium zostały ufundowane przez sponsora – firmę Ochnik Development. W grze mieszanej złoto zdobyli Magda Ptak i Mateusz Lipiński, wygrywając w finale z parą Agnieszka Krauze i Mariusz Piorun. Na 3 miejscu uplasowali się: Esther Lainer / Karol Goć oraz Kasia Kowalczyk / Andrzej Gawenda. W turnieju Men’s Cup rywalizowało prawie trzydziestu zawodników z całej Warszawy. Triumfował nasz trener Andrzej Morawski, pokonując w finale Pawła Malendowicza, 3 miejsce zajęli Robert Laskowski oraz Maciej Wysocki.

Tagi: kategorie, sportowe, korty, warszawa, zielone, pomarańczowe, finisz, sezon, zimowy, wywalczenie, nagroda,