WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Niedziela, 18 sierpnia 2019 r.
Imieniny obchodzą: Helena, Ilona, Bogusław

Tomasz Dudek znowu najlepszy - tym razem na Mazowszu

Ewa Mazek - Dyrektor OSiR „Falenica”   |  20 grudnia 2011

W dniach 19-21 listopada 2011 r. w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w tenisie ziemnym w kategorii 12-latków. Do udziału w turnieju zgłosiło się 84 zawodników (w tym 7 zawodników z pierwszej dziesiątki rankingu ogólnopolskiego), dlatego organizatorzy zmuszeni  byli rozegrać turniej na dwóch warszawskich obiektach sportowych. Dziewczynki rywalizowały na kortach Legii przy ul. Myśliwieckiej , a chłopcy na kortach WTS Deski przy ulicy Zaruskiego.

W pierwszym turnieju tego sezonu Tomek Dudek, reprezentant TKKF Falenica i uczeń PSP nr 92 przy ul. Patriotów, mimo jeszcze niezbyt wysokiej formy i problemów zdrowotnych zwyciężył, tracąc po drodze tylko jednego seta. Pokonał kolejno: Horacego Krawcowa (nst), Pawła Kaliszewskiego (AM Tenis), Michała Woźniaka (ST Tiebreak), Filipa Kolasińskiego (KT Legia) i Daniela Michalskiego (ST Tiebreak) potwierdzając swoją dominację w tej kategorii wiekowej w Polsce.

Tomek osiąga sukcesy również w kategoriach starszych – młodzików do lat 14. W Turnieju WTK, który odbył się w Warszawie w dniach 3-5 grudnia br., doszedł do finału – zajął III miejsce w grze pojedynczej i grze podwójnej.