WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 12 sierpnia 2022 r.
Imieniny obchodzą: Klara, Lech, Julian

Grand Prix Dzielnicy Wawer Miasta Stołecznego Warszawy w Rowerowej Jeździe na Orientację

Redakcja .  |  13 czerwca 2019

W czerwcu rywalizacja w Pucharze Warszawy i Mazowsza oraz Grand Prix Dzielnicy Wawer Miasta Stołecznego Warszawy w Rowerowej Jeździe na Orientację minie półmetek obu tegorocznych cykli. W pierwszy weekend czerwca odbyła się VI runda Pucharu. Tym razem ponownie w obsadzie międzynarodowej, po raz pierwszy w historii pucharowych zmagań w zawodach uczestniczył zawodnik z Hiszpanii. 
 
Był on bardzo zadowolony z tras i map i zapowiedział swój przyjazd na kolejne rundy. Obecnie jest w Polsce i pracuje w Częstochowie – czyli wcale tak blisko nie ma, ale w porównaniu z faktycznym miejscem zamieszkania to jest wszystko dla niego pod nosem. Piękna pogoda towarzyszyła nam podczas VI pucharowej rundy i miejsce lokalizacji centrum zawodów podczas obu dni na pewno na długo pozostanie w dobrej pamięci wszystkich uczestników. W sobotę gościliśmy we wsi Lasek koło Celestynowa, a patronatem honorowym objął zawody jej sołtys Marek Kupniewski. I tu najmilsza informacja, bowiem Pan Marek wraz ze swoimi córkami stawił się na starcie i w znakomitej formie pokonał wraz z rodziną całą trasę, odnajdując wszystkie naniesione na mapie lampioniki w terenie. Naprawdę przykład godzien naśladowania dla innych włodarzy terenów, na których przeprowadzane są imprezy rekreacyjne i sportowe. To niestety nadal należy do wyjątków, a szkoda, bowiem tylko wtedy można docenić piękno przebywania w przepięknych terenach, których jest się gospodarzem. W niedzielę 2.06.2019 zawitaliśmy do kolejnego przepięknego miejsca na mapie pucharowych zmagań – Centrum Edukacji Leśnej Nadleśnictwa Celestynów. Miejsca nie trzeba reklamować, bowiem jest samo w sobie przepiękne, a otaczające je lasy, które są poprzeplatane dużą ilością bagien, sprawiają niezapomniane wrażenie po pokonaniu trasy. 
 
Tutaj nie trzeba płacić za kąpiele borowinowe, a takich troszkę w tym roku było, bowiem z powodu ostatnich opadów deszczu także poziom wody na bagnach podniósł się znacznie, przykrywając swoją wspaniałą taflą niektóre drogi, po których pokonywali trasę uczestnicy VI rundy PWiM w RJnO. Nikt nie narzekał, że musiał utaplać się w błocie, wręcz przeciwnie, powodowało to radość na twarzach powracających z lasu kolejnych uczestników. Wszyscy zgodnie przyznali, że teren był bardzo wymagający, bowiem obok wspomnianych bagień występowały też pokaźniej wielkości wydmy, na których oczywiście zostały ustawione lampioniki i uczestnicy musieli się z nimi zmierzyć. Jak dodamy do tego, że w tym dniu na uczestników czekały dwie trasy do pokonania i było bardzo ciepło, nie ma co się dziwić, że każdy miał w nogach wystarczającą ilość pokonanych kilometrów podczas odnajdywania kolejnych lampioników w terenie. Po tym wszystkim jednak doskonałym uzupełnieniem był spacer po przepięknym Centrum Edukacji Leśnej i nawet można było zobaczyć zaskrońca w okolicach startu i mety.

Ostatnie zawody w pierwszym półroczu odbędą się w dniach 15-16.06.2019 w Międzylesiu i Aninie. Będzie to VII runda Pucharu oraz II runda Grand Prix Dzielnicy Wawer w RJnO. W sobotę 15.06.2019 starujemy dopiero po południu, o 12:30, i spotykamy się nad Czarnym Stawem w Międzylesiu na granicy dzielnic Wawer i Wesoła, współrzędne centrum zawodów GPS: 52°12'4.371"N, 21°12'55.583"E. W niedzielę zaprasza Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Helenów w Aninie przy ul. Hafciarskiej 80/86, współrzędne GPS: 52°13'00"N 21°11'27"E, mapka na stronie: http://www.helenow.pl/kontakt.html. Mieszkańcy dzielnicy Wawer mają zapewniony start bez opłaty wpisowego – należy jednak dokonać zgłoszenia na zawody. Tradycyjnie wszystkie informacje można znaleźć na stronie www.orienteering.waw.pl. Serdecznie zapraszam do udziału, kolejna szansa bowiem dopiero po zakończeniu letniej kanikuły we wrześniu.

Tagi: dzielnica, teren, wymagający, cykle, pierwszy, weekend, puchar, warszawy, warszawskie, rozrywka, przyjdź,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Sierpień 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


12 czerwca - 21 sierpnia 2022

Falenickie Koncerty Plenerowe 2022

5 - 26 sierpnia 2022

Potańcówki w Sinfonii Varsovii

6 - 28 sierpnia 2022

Bezpłatne rejsy i przeprawy promowe w Wawrze!

Zgłoś wydarzenie

normobaria
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaki sport najchętniej uprawiasz w Wesołej?

jazdę na rowerze
bieganie
nordic walking
narciarstwo biegowe
pływanie
tenis
sporty walki
fitness / zumbę / aerobic
taniec
inne
Zobacz wyniki
wesbud

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń