WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 27 listopada 2022 r.
Imieniny obchodzą: Ksenia, Walerian, Franciszek

Grand Prix Dzielnicy Wawer Miasta Stołecznego Warszawy w Rowerowej Jeździe na Orientację

Redakcja .  |  13 czerwca 2019

W czerwcu rywalizacja w Pucharze Warszawy i Mazowsza oraz Grand Prix Dzielnicy Wawer Miasta Stołecznego Warszawy w Rowerowej Jeździe na Orientację minie półmetek obu tegorocznych cykli. W pierwszy weekend czerwca odbyła się VI runda Pucharu. Tym razem ponownie w obsadzie międzynarodowej, po raz pierwszy w historii pucharowych zmagań w zawodach uczestniczył zawodnik z Hiszpanii. 
 
Był on bardzo zadowolony z tras i map i zapowiedział swój przyjazd na kolejne rundy. Obecnie jest w Polsce i pracuje w Częstochowie – czyli wcale tak blisko nie ma, ale w porównaniu z faktycznym miejscem zamieszkania to jest wszystko dla niego pod nosem. Piękna pogoda towarzyszyła nam podczas VI pucharowej rundy i miejsce lokalizacji centrum zawodów podczas obu dni na pewno na długo pozostanie w dobrej pamięci wszystkich uczestników. W sobotę gościliśmy we wsi Lasek koło Celestynowa, a patronatem honorowym objął zawody jej sołtys Marek Kupniewski. I tu najmilsza informacja, bowiem Pan Marek wraz ze swoimi córkami stawił się na starcie i w znakomitej formie pokonał wraz z rodziną całą trasę, odnajdując wszystkie naniesione na mapie lampioniki w terenie. Naprawdę przykład godzien naśladowania dla innych włodarzy terenów, na których przeprowadzane są imprezy rekreacyjne i sportowe. To niestety nadal należy do wyjątków, a szkoda, bowiem tylko wtedy można docenić piękno przebywania w przepięknych terenach, których jest się gospodarzem. W niedzielę 2.06.2019 zawitaliśmy do kolejnego przepięknego miejsca na mapie pucharowych zmagań – Centrum Edukacji Leśnej Nadleśnictwa Celestynów. Miejsca nie trzeba reklamować, bowiem jest samo w sobie przepiękne, a otaczające je lasy, które są poprzeplatane dużą ilością bagien, sprawiają niezapomniane wrażenie po pokonaniu trasy. 
 
Tutaj nie trzeba płacić za kąpiele borowinowe, a takich troszkę w tym roku było, bowiem z powodu ostatnich opadów deszczu także poziom wody na bagnach podniósł się znacznie, przykrywając swoją wspaniałą taflą niektóre drogi, po których pokonywali trasę uczestnicy VI rundy PWiM w RJnO. Nikt nie narzekał, że musiał utaplać się w błocie, wręcz przeciwnie, powodowało to radość na twarzach powracających z lasu kolejnych uczestników. Wszyscy zgodnie przyznali, że teren był bardzo wymagający, bowiem obok wspomnianych bagień występowały też pokaźniej wielkości wydmy, na których oczywiście zostały ustawione lampioniki i uczestnicy musieli się z nimi zmierzyć. Jak dodamy do tego, że w tym dniu na uczestników czekały dwie trasy do pokonania i było bardzo ciepło, nie ma co się dziwić, że każdy miał w nogach wystarczającą ilość pokonanych kilometrów podczas odnajdywania kolejnych lampioników w terenie. Po tym wszystkim jednak doskonałym uzupełnieniem był spacer po przepięknym Centrum Edukacji Leśnej i nawet można było zobaczyć zaskrońca w okolicach startu i mety.

Ostatnie zawody w pierwszym półroczu odbędą się w dniach 15-16.06.2019 w Międzylesiu i Aninie. Będzie to VII runda Pucharu oraz II runda Grand Prix Dzielnicy Wawer w RJnO. W sobotę 15.06.2019 starujemy dopiero po południu, o 12:30, i spotykamy się nad Czarnym Stawem w Międzylesiu na granicy dzielnic Wawer i Wesoła, współrzędne centrum zawodów GPS: 52°12'4.371"N, 21°12'55.583"E. W niedzielę zaprasza Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Helenów w Aninie przy ul. Hafciarskiej 80/86, współrzędne GPS: 52°13'00"N 21°11'27"E, mapka na stronie: http://www.helenow.pl/kontakt.html. Mieszkańcy dzielnicy Wawer mają zapewniony start bez opłaty wpisowego – należy jednak dokonać zgłoszenia na zawody. Tradycyjnie wszystkie informacje można znaleźć na stronie www.orienteering.waw.pl. Serdecznie zapraszam do udziału, kolejna szansa bowiem dopiero po zakończeniu letniej kanikuły we wrześniu.

Tagi: dzielnica, teren, wymagający, cykle, pierwszy, weekend, puchar, warszawy, warszawskie, rozrywka, przyjdź,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Listopad 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Najbliższe wydarzenia


26 - 27 listopada 2022

Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Dzielnicy Rembertów

Niedziela, 27 listopada 2022

Rodzinny turniej o puchar Andrzeja Caruka

Niedziela, 27 listopada 2022

Spektakl "Którędy do wyjścia?"

Zgłoś wydarzenie

księgowość
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki
nieruchomości

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń