WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Środa, 16 października 2019 r.
Imieniny obchodzą: Florentyny, Ambrożego, Gawła

Sukcesy na zakończenie wakacji

Redakcja .  |  4 października 2019

Tuż przed pierwszym dzwonkiem w szkole Uczniowski Klub Tenisowy Radość 90 zorganizował Mistrzostwa Warszawy chłopców do lat 18. Na starcie stanęło 25 uczestników, z czego aż 12 reprezentantów gospodarzy.

W grze pojedynczej najlepiej wśród tenisistów z „Radości” spisali się Franciszek Gniazdowski i Konrad Błachnio, którzy zdobyli brązowe medale. W półfinale ten pierwszy musiał uznać wyższość Kajetana Kossakowskiego, a drugi Jakuba Stankiewicza. W meczu decydującym o tytule Stankiewicz pokonał Kossakowskiego po zaciętym dwusetowym pojedynku.

Turniej gry podwójnej został zdominowany przez zawodników UKT Radość 90. W półfinałach wystąpiło aż sześciu z nich. Do finału awansowali Jakub Rogoyski i Konrad Błachnio, którzy pokonali Antoniego Chmielewskiego i Karola Kandefera oraz Oskar Karos i Jan Korczyc (AM Tenis), którzy okazali się lepsi od Mateusza Szabatina i Szymona Szpaka (WKT Mera). Na najwyższym stopniu podium stanęli Karos i Korczyc, którzy w finale zwycięży 10:6 w super tie-breaku.

We wrześniu UKT Radość 90 tworzy nowe grupy treningowe dla dorosłych oraz dzieci na wszystkich poziomach zaawansowania. Zapraszamy zarówno tych, którzy chcieliby w przyszłości występować w turniejach, jak tych, którzy grę w tenisa traktują bardziej jako formę ruchu i zabawy na świeżym powietrzu.

Tagi: klub, tenisowy, radość, sukcesy, wakacje, uczniowski, mistrzostwa, warszawa, chłopcy, reprezentanci, gospodarze,