WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 2 czerwca 2023 r.
Imieniny obchodzą: Marianna, Marzena, Erazm

MICHAŁUFKA po raz siódmy!

Magda Szmyd   |  19 listopada 2019

MICHAŁUFKA po raz siódmy!
W niedzielę 29 września odbył się w Klubie Tenisowym Break jedyny w swoim rodzaju turniej imieninowy Michałufka 2019! Zgłosiło się ok. 50 osób, które rywalizowały w trzech kategoriach: singiel Open, debel do lat 10 i do lat 14. Wszyscy stworzyli w Breaku fantastyczną tenisowo-przyjacielską atmosferę. Rozgrywki trwały 9 godzin, zawodnicy dawali z siebie wszystko, mecze były bardzo emocjonujące i zacięte.
 
Akumulatory można było podładować dzięki domowym wypiekom, sałatkom, i specjałom na grillu serwowanym przez solenizanta Michała. Od dwóch lat Michałufka jest rozgrywana jako Yonex Day. Żartobliwie rzecz ujmując, to jedyny turniej tenisowy, na który można, a nawet trzeba przyjść bez swojej rakiety! Dlaczego? Ponieważ ta oryginalna formuła polega na tym, że zawodnicy muszą grać rakietami firmy Yonex, zapewnionymi na czas turnieju przez sponsora. Każdy ma możliwość wybrania dla siebie na mecz odpowiedniej rakiety z najnowszej kolekcji. Dla każdej kategorii turniejowej jest ufundowana do wylosowania jedna rakieta oraz gadżety Yonex.

W tym roku zwycięzcą singla Open został Robert Wysocki, który zaimponował spokojem i opanowaniem na korcie i wybrnął z wyniku 2 : 5, pokonując w finale Maćka Sikorę 7 : 5. Trzecie miejsce wywalczyli Tomasz Kizler i Janek Kowalczyk. Rozgrywki deblowe do lat 10 wygrali Mikołaj Karpiński i Tymon Kowalczyk, srebro przypadło Paulinie Piaseckiej i Zosi Gorzelak, brąz dla Laury Caruk i Janka Caruka oraz Krzysia Deca i Gustawa Rejenta. Kategoria debel do lat 14 to zwycięstwo Kuby Walewskiego i Ludwika Klepacza, na drugim miejscu uplasowali się Mikołaj Owramko i Janek Urbański, trzecie miejsce zdobyły pary: Zosia Zdanowicz, Oskar Pogoda oraz Karolina Szmyd, Patrycja Bok. Gratulacje dla wszystkich uczestników turnieju.

Sponsorzy nagród, którym ogromnie dziękujemy za wsparcie, to: firma Yonex, Sushi Wesoła, Pizza z Radości, pracownia ceramiczna Niezapominajka, szkoła muzyczna Yamaha, pan Aleksander Owramko, salon kosmetyczno-fryzjerski Margot, KT Break.

Zdjęcia oraz informacje o kolejnych wydarzeniach w Breaku na stronie www.tenisbreak.pl i Facebooku Break Klub Tenisowy.

tekst Magda Szmyd
zdjecie Aga Caruk

Tagi: tenis, break, rozgrywka, narodowy, dzień, tenisa, sport, polski, związek, tenisowy, dyscyplina, wydarzenia, info,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2
Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaką potrawę wielkanocną lubisz najbardziej?

barszcz biały z kiełbasą
żurek na zakwasie
pieczona biała kiełbasa
pasztet wielkanocny
mazurek
pascha
wielkanocna baba
sernik
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń