WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Środa, 29 stycznia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Franciszek, Zdzisław, Zenon

Zagrali dla uczczenia pamięci trenera Andrzeja Janeckiego

Martyna Żmijewska, UKS Dwójka  |  27 grudnia 2019

Zagrali dla uczczenia pamięci trenera Andrzeja Janeckiego

Tradycyjnie, jak co roku od 15 lat, Środowiskowy Klub Badmintonowy „Harcownik” z Warszawy zorganizował turniej rangi Otwartego Grand Prix (International), czyli Warszawski Otwarty Festiwal Badmintona. Głównym miejscem rozgrywek była hala sportowa na os. Stara Miłosna przy SP 385, na ul. Klimatycznej 1. Tu przeprowadzane zostały gry kategorii młodzika (U-15) i juniora (U-19). Rozgrywki te miały rangę turnieju Open Grand Prix, czyli najwyższą po turniejach mistrzowskich i Grand Prix Polski. Kolejnym miejscem rozgrywek, już drugi rok z rzędu, została hala przy SP 172 na ul. Brata Alberta 46, na której zagrali juniorzy młodsi (U-17).

W tym roku jednak przeprowadzony tam turniej miał szczególny charakter. Został on poświęcony pamięci zmarłego w bieżącym roku Andrzeja Janeckiego – założyciela i wieloletniego trenera klubu UKS Dwójka Wesoła, który w rozwój klubu oraz promocję badmintona wkładał całe swoje serce. W turnieju wzięło udział przeszło 60 zawodników, a sprawna organizacja turnieju koordynowana przez sędziego głównego Michała Skowrońskiego umożliwiła wczesne zakończenie rozgrywek. Pośród zawodników z Polski w Festiwalu wzięło udział również wielu zawodników z Ukrainy, Czech oraz Białorusi.

Na podium Warszawskiego Otwartego Festiwalu Badmintona stanęli: w grze pojedynczej chłopców: Adrian Krawczyk, Maksymilian Danielak oraz Kajetan Baranowski, w grze pojedynczej dziewcząt: Maryna Yanbayeva (Białoruś), Rużana Cybulka i Anastasiya Popar (Białoruś), w grze podwójnej chłopców: Bartosz Krajewski/ Adrian Krawczyk, Franciszek Kamiński/ Kacper Zychowicz oraz Dmytro Holovin/ Maksym Vilchynskyi (Ukraina), w grze podwójnej dziewcząt: Ulyana Bakun/ Maryna Yanbayeva (Białoruś), Aniela Gęsicka/ Aleksandra Kopyt i Amelia Jaworska/ Joanna Kulawiak, w grze mieszanej: Jakub Mikołajczyk/ Joanna Kulawiak, Kajetan Baranowski/ Aniela Gęsicka i Borys Zieliński/ Rużana Cybulka.

Organizatorzy dziękują Szkole Podstawowej nr 172 za wspaniałe przygotowanie hali do turnieju oraz niezawodnej piekarni Putka za wsparcie, dzięki któremu zawodnicy, ich trenerzy oraz opiekunowie mogli liczyć na słodki poczęstunek.                                    

Pragniemy, aby Memoriał im. Andrzeja Janeckiego na stałe zagościł w Wesołej w ramach Otwartego Festiwalu Badmintona, aby móc uczcić pamięć wspaniałego człowieka i trenera, jakim był Andrzej Janecki. Jego ogromny wkład w rozwój i propagowanie badmintona w dzielnicy Wesoła nie zostanie zaprzepaszczony. Wciąż pamiętamy to, czego nauczył nas trener – nigdy nie poddawać się i dążyć do wyznaczonych celów.  


Zobacz również

Tagi:


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 1 lutego 2020

Sąsiedzkie kolędowanie

Sobota, 8 lutego 2020

WOT zapewni Ci niezapomniane ferie

Niedziela, 9 lutego 2020

Zaproszenie na koncerty

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

W Nowym Roku:

rzucę palenie
schudnę
będę się zdrowo odżywiać
zacznę uprawiać sport
zacznę odkładać pieniądze na spełnienie marzeń
nic nie postanawiam, bo zawsze nic mi z tego nie wychodzi
nic nie postanawiam, bo nie uznaję "postanowień noworocznych", przez cały rok staram się zmieniać na lepsze
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń