WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 31 maja 2020 r.
Imieniny obchodzą: Aniela, Petronela, Kamila

Zagrali dla uczczenia pamięci trenera Andrzeja Janeckiego

Martyna Żmijewska, UKS Dwójka  |  27 grudnia 2019

Zagrali dla uczczenia pamięci trenera Andrzeja Janeckiego

Tradycyjnie, jak co roku od 15 lat, Środowiskowy Klub Badmintonowy „Harcownik” z Warszawy zorganizował turniej rangi Otwartego Grand Prix (International), czyli Warszawski Otwarty Festiwal Badmintona. Głównym miejscem rozgrywek była hala sportowa na os. Stara Miłosna przy SP 385, na ul. Klimatycznej 1. Tu przeprowadzane zostały gry kategorii młodzika (U-15) i juniora (U-19). Rozgrywki te miały rangę turnieju Open Grand Prix, czyli najwyższą po turniejach mistrzowskich i Grand Prix Polski. Kolejnym miejscem rozgrywek, już drugi rok z rzędu, została hala przy SP 172 na ul. Brata Alberta 46, na której zagrali juniorzy młodsi (U-17).

W tym roku jednak przeprowadzony tam turniej miał szczególny charakter. Został on poświęcony pamięci zmarłego w bieżącym roku Andrzeja Janeckiego – założyciela i wieloletniego trenera klubu UKS Dwójka Wesoła, który w rozwój klubu oraz promocję badmintona wkładał całe swoje serce. W turnieju wzięło udział przeszło 60 zawodników, a sprawna organizacja turnieju koordynowana przez sędziego głównego Michała Skowrońskiego umożliwiła wczesne zakończenie rozgrywek. Pośród zawodników z Polski w Festiwalu wzięło udział również wielu zawodników z Ukrainy, Czech oraz Białorusi.

Na podium Warszawskiego Otwartego Festiwalu Badmintona stanęli: w grze pojedynczej chłopców: Adrian Krawczyk, Maksymilian Danielak oraz Kajetan Baranowski, w grze pojedynczej dziewcząt: Maryna Yanbayeva (Białoruś), Rużana Cybulka i Anastasiya Popar (Białoruś), w grze podwójnej chłopców: Bartosz Krajewski/ Adrian Krawczyk, Franciszek Kamiński/ Kacper Zychowicz oraz Dmytro Holovin/ Maksym Vilchynskyi (Ukraina), w grze podwójnej dziewcząt: Ulyana Bakun/ Maryna Yanbayeva (Białoruś), Aniela Gęsicka/ Aleksandra Kopyt i Amelia Jaworska/ Joanna Kulawiak, w grze mieszanej: Jakub Mikołajczyk/ Joanna Kulawiak, Kajetan Baranowski/ Aniela Gęsicka i Borys Zieliński/ Rużana Cybulka.

Organizatorzy dziękują Szkole Podstawowej nr 172 za wspaniałe przygotowanie hali do turnieju oraz niezawodnej piekarni Putka za wsparcie, dzięki któremu zawodnicy, ich trenerzy oraz opiekunowie mogli liczyć na słodki poczęstunek.                                    

Pragniemy, aby Memoriał im. Andrzeja Janeckiego na stałe zagościł w Wesołej w ramach Otwartego Festiwalu Badmintona, aby móc uczcić pamięć wspaniałego człowieka i trenera, jakim był Andrzej Janecki. Jego ogromny wkład w rozwój i propagowanie badmintona w dzielnicy Wesoła nie zostanie zaprzepaszczony. Wciąż pamiętamy to, czego nauczył nas trener – nigdy nie poddawać się i dążyć do wyznaczonych celów.  


Zobacz również

Tagi:


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Maj 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Najbliższe wydarzenia


Wtorek, 30 czerwca 2020

Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Co myślisz o powrocie systemu roweru miejskiego (Veturilo) w Warszawie?

Pomysł dobry, ale w praktyce słabo działa - częste problemy z wypożyczeniem/oddaniem roweru
Świetny pomysł i doskonale się sprawdza w Warszawie
Zbyt często brakuje rowerów na stacjach, z których chciałbym/chciałabym skorzystać
Może być, ale bez rewelacji
Świetnie promuje jazdę na rowerze
Źle, że go wprowadzili, bo teraz trzeba na chodniku (jako pieszy) mieć oczy dookoła głowy, tylu tu rowerzystów
Fajny, ale rowery często się psują
Dobry, ale za mało stacji wypożyczenia
Nie wiem, nie korzystam
Kiepski, w innych miastach to działa lepiej
Co z tego, że są rowery jak prawie wcale nie ma ścieżek rowerowych?
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń