WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 27 lutego 2021 r.
Imieniny obchodzą: Anastazja, Wiktor, Gabriel

I Halowy Puchar Wawra w piłce nożnej

Redakcja .  |  20 lutego 2020

I Halowy Puchar Wawra w piłce nożnej
W sobotę 14 marca 2020  odbedzie się  I Halowy Puchar Wawra w piłce nożnej, który będzie jednym z 4 turniejów w ramach Halowego Pucharu Warszawy. Turniej jest kierowany do wszystkich chętnych drużyn osiedlowych czy firmowych, grać może  każdy od 16 roku życia.  Odbędzie się w hali przy ul. Poezji 5.
 

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Praska Liga Piłki Halowej,  a współorganizatorem Obwód Praga-Południe Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.  Turniejowi patronuje Burmistrz Dzielnicy Wawer.  

Zgłoszenia  organizatorzy przyjmują w rofmie elektronicznej pod adresem: maz.praga@zhr.pl oraz telefonicznie +48 608 395 154. 

Drużyny mogą liczyć 12 zawodników,  na boisku gra jednocześnie  po pięciu zawodników. Mecz sędziuje trzech sędziów, dwóch na boisku i trzeci przy stoliku. Sędzia techniczny pilnuje tablicy z wynikami i sporządza protokół pomeczowy,  w którym zapisuje statystyki. Obowiązują  zmiany  hokejowe. Organizatorzy zapewnieją wodę dla uczestników.  Dla najlepszych 3 pierwszych drużyn przewidziane są puchary i medale, a także nagrody i statuetki dla najlepszego zawodnika, króla strzelców i bramkarza i  najlepszego asystującego.

W związku z rosnącą popularnością rozgrywek zawodowej Ligi Futsalu w Warszawie poprzez organizację turnieju organizatorzy chcą propagować dyscyplinę również wśród amatorów. Dlatego też zrodziła się również inicjatywa rozegrania Halowego Pucharu Wawra w ramach Halowego Pucharu Warszawy.

Halowy Puchar Warszawy zorganizowany zostanie w formie 4 turniejów halowych w wybranych dzielnicach Warszawy w marcu i kwietniu 2020 r. II Turniejem kwalifikacyjnym będzie właśnie turniej w naszej dzielnicy. Pozostałe odbędą się:

  • I Turniej kwalifikacyjny 8 marca w Dzielnicy Targówek,
  • III Turniej kwalifikacyjny 28 marca  w Dzielnicy Mokotów,
  • IV Turniej kwalifikacyjny  5 kwietnia 2020r.  w Dzielnicy Żoliborz.

Dwie najlepsze drużyny z każdego turnieju dzielnicowego zdobędą kwalifikacje do turnieju Finałowego, który  rozegrany będzie na hali OSiR Praga Południe przy ul. Siennickiej 40 w sobotę 18 kwietnia 2020r. w godz. 12.00 – 19.00.

Główna nagroda dla zwycięzcy całego turnieju wynosi 2000 zł.

Właśnie mija 18 lat rozgrywek Praskiej Ligi Piłki Halowej. Do Wawra Liga powraca po kilkunastu latach przerwy. W swojej historii PLPH rozgrywki odbywały się, oprócz naszej dzielnicy,  na Pradze-Północ, Pradze Południe i Białołęce. Obecnie systematycznie organizowane są  rozgrywki na hali na Targówku i na sztucznej trawie na Pradze Południe.

W lidze grały drużyny o egzotycznych i dziwnych nazwach np. strażacy tworzyli Edura Rescue Team (dalej gra na Targówku), znajomi Saskersi Old Boys, Saska Kępa, Perkuna Boys, Chaosu,  Abstynenci, Wysokoprocentowi, Alpaga Club, Kofeina Sport, Bijmy Krzyżaka i Prawie Najlepsi i wiele, wiele innych. Był też tajemniczy skrót UDW oznaczający urzędników dzielnicy Wawer oraz CKS czyli Cmentarny Klub Sportowy Grabarz Grochów. W drużynach można było spotkać byłych lub obecnych burmistrzów Wawra, Żoliborza, Targówka czy Ursynowa.

Organizatorzy promują nie tylko grę i zdobyte gole, ale i grę fair play. Dlatego od samego początku są wręczane puchary za najmniejszą liczbę fauli, kartek i grę fair na boisku.

Zapraszamy do zgłaszania się oraz do kibicowania i śledzenia strony www.plph.waw.pl oraz profilu FB PraskaLigaPiłkiHalowej. 

Tagi: halowy, puchar, wawra, zaproszenie, sport, zdrowie, turniej, zawodnicy, plakat, wawer, wawerskie, kibicowanie,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy uważasz, że zimą jezdnie i chodniki powinny być posypywane solą?

Tak, nie widzę przeciwwskazań
Tak, dzięki tej metodzie jest zdecydowanie bezpieczniej na jezdniach oraz chodnikach
Nie, sól nie jest dobrym rozwiązaniem
Nie, ponieważ sól szkodzi przyrodzie
Są lepsze metody na poprawę bezpieczeństwa na jezdniach i chodnikach
Nie mam zdania
Nie, sól niszczy samochody, a pieszym buty
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń