WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Czwartek, 27 czerwca 2019 r.
Imieniny obchodzą: Cyryl, Maryla, Władysław

Złote i brązowe medale 11- i 8-latków z KS Wesoła

Krzysztof Adamski  |  11 stycznia 2012

Pod koniec listopada 2011 KS „Wesoła” zorganizował w hali sportowej przy Gimnazjum 119 w Starej Miłosnej III edycję ogólnopolskich halowych turniejów piłki nożnej pod nazwą „Wesoła Indoor Cup” o Puchar ACCO-FIN Sp. z o.o. W tym roku oglądaliśmy zmagania młodych piłkarzy w dwóch kategoriach wiekowych: U12 i U9 – obie drużyny prowadzone są przez trenerów Krzysztofa Adamskiego i Dawida Brewczyńskiego.

W rozgrywkach kategorii U9 uczestniczyło 12 drużyn z różnych województw: Rona 03 Ełk, BKS Lublin, UKS 9 Siedlce, UKS 1 Węgrów, Czerwone Smoki, Naprzód Skórzec, Polonia Warszawa, Legion Warszawa, UWKS Legia Warszawa oraz trzy drużyny gospodarzy – Klubu Sportowego Wesoła. KS Wesoła A Warszawa zajęła 1 miejsce w grupie strzelając 7 bramek, przy tym nie tracąc ani jednej. W meczu ćwierćfinałowym KS Wesoła pokonała drużynę Rony 03 Ełk 3:0, a w półfinale zremisowaliśmy 1:1 z drużyną BKS Lublin, tak więc o awansie do finału zadecydowały rzuty karne, w których nieznacznie lepsi okazali się goście z Lublina, a w konsekwencji tego KS Wesoła zagrała mecz o 3 miejsce, w którym pokonała drużynę Naprzód Skórzec 1:0, zdobywając tym samym brązowe medale. Turniej wygrała drużyna UWKS Legia Warszawa. Najlepszym strzelcem turnieju został Jakub Uthke-Nowak z Klubu Sportowego Wesoła. Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali: Michał Maziarz (KS Wesoła A), Jan Olszewski (KS Wesoła B), Maksym Kaliński (KS Wesoła 2004). W turnieju wzięła udział również nasza najmłodsza grupa – rocznik 2004, która, mimo że był to dla nich pierwszy turniej w życiu, nie ustępowała walecznością przeciwnikom.

W niedzielę 27 listopada 2011 odbyły się rozgrywki rocznika 2000. Uczestniczyło w nich także12 drużyn z województwa mazowieckiego oraz kujawsko-pomorskiego: Spójnia Białe Błota, MKS Kozienice, Mazowsze Miętne, Wilga Garwolin, Kosa Konstancin, Perła Złotokłos, Wicher Kobyłka, Józefovia Józefów, Mazur Karczew oraz trzy drużyny gospodarzy Klubu Sportowego Wesoła. KS Wesoła A Warszawa z kompletem punktów zajęła 1 miejsce w grupie strzelając 11 bramek, a tracąc tylko 1, a ostatecznie po przegranych w ćwierćfinale rzutach karnych KS Wesoła A musiała walczyć o V miejsce. Cały turniej wygrała jednak drużyna KS Wesoła B Warszawa, która w swojej grupie z 2 miejsca awansowała do ćwierćfinałów, a dalej pokonała w półfinale Wicher Kobyłka oraz w wielkim finale Mazowsze Miętne. Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali: Jan Marasiński (KS Wesoła B), Jakub Kruschewski (KS Wesoła A), Adam Maicki (KS Wesoła C). Najlepszym strzelcem turnieju został Jan Kozłowski z Klubu Sportowego Wesoła. W turnieju wzięła również udział KS Wesoła C, która złożona była przede wszystkim z zawodników młodszych – rocznik 2001. Drużyna KS Wesoła wygrała cały turniej! A druga drużyna Wesołej zajęła wysokie V miejsce.

W obu turniejach wzięło łącznie udział 240 młodych piłkarzy, w tym ponad 50 z KS Wesoła. Przy organizacji obu imprez dla dzieci pomagali ich Rodzice oraz Panie Kierowniczki, którym dziękuję w imieniu swoim i naszych młodych zawodników. Aktualne informacje o kolejnych wydarzeniach można przeczytać na stronie Internetowej Klubu www.kswesola.pl – zapraszamy!