WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 20 września 2021 r.
Imieniny obchodzą: Renata, Filipina, Eustachy

Grand Prix Dzielnicy Wawer w jeździe rowerowej na orientację - 11 lipca

Redakcja .  |  15 lipca 2021

Grand Prix Dzielnicy Wawer w jeździe rowerowej na orientację - 11 lipca

Za nami półmetek w rywalizacji GPDW M. St. Warszawy w RJnO.

W dniach 10-11.07.2021 w Dzielnicy Wawer Miasta Stołecznego Warszawy została rozegrana II runda Grand Prix Dzielnicy Wawer M. St. Warszawy w rowerowej jeździe na orientację. Na zawody przyjechali zawodnicy z zagranicy, Litwy, Estonii oraz Czech, co spowodowało, że runda miała charakter międzynarodowy. Podczas obu dni rywalizacji udział wzięło ponad 80 zawodników w tym mieszkańcy Warszawskiej Dzielnicy Wawer stanowili prawie połowę wszystkich startujących osób. Cieszy bardzo duża ilość startujących całych rodzin, a najmłodszy uczestnik miał trzy lata i pokonał trasę na rowerze bez pedałów jeszcze, najstarszy zaś skończył 78 lat. Jest to zabawa i sposób na bardzo fajne spędzenie wolnego czasu na łonie natury dla wszystkich jak widać, trzeba tylko chcieć i nie bać się nowych wyzwań.

Uczestnicy tradycyjnie mieli do wyboru cztery kolory tras, które różniły się długością oraz ilością punktów kontrolnych do odnalezienia w terenie. Pierwszy dzień został przeprowadzony w Międzylesiu przy SP 138 na ul. Pożaryskiego 2. W tym dniu uczestnicy mieli do pokonania dystans klasyczny, który charakteryzuje się tym, że trasy są najdłuższe. Nikomu jednak to nie sprawiło problemów i wszyscy startujący ukończyli w tym dniu rywalizacje. W niedziele centrum zawodów zlokalizowane było nad świeżo odrestaurowanym przez Nadleśnictwo Celestynów Czarnym Stawem. Miejsce wygląda naprawdę przepięknie. W tym dniu uczestnicy mieli do pokonania aż dwie trasy. Na początku krótsze trasy z dużą ilości punktów na dystansie sprinterskim i następnie po odpoczynku nad Czarnym Stawem czekał na uczestników dystans średni. Tutaj trasy były już dłuższe oraz poprowadzone przez najbardziej urokliwe miejsce Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Wszyscy biorący udział byli bardzo zadowoleni z tras, pogody oraz atmosfery panującej podczas zawodów.

 Fotorelację wraz z wynikami i galerią zdjęć można przejrzeć na stronie www.orienteering.waw.pl tam też znajdują się mapy z obu dni zawodów z poszczególnych tras, należy tylko kliknąć w ikonkę GPDW w RJnO,  a więcej zdjęć znajduje się w galerii na tej stronie. Zachęcam także do przeczytania relacji z obu dni zawodów na profilu fb:  facebook.com/andrzej.krochmal

Kolejna III Runda zaplanowana jest we wrześniu 18-19.09.2021 w Falenicy przy SP 124 na ul. Bartoszyckiej, gdzie siedzibę swą ma klub UKS Falenica Warszawa. Serdecznie zapraszam.

Tagi: grand, prix, jazda, na, orientację, sport, informacje, półmetek, zaproszenie, rowery, zawodnicy, rywalizacja,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Która forma z letnich atrakcji miejskich podobała Ci się w tym roku najbardziej?

spacery z przewodnikiem
koncerty plenerowe
kino plenerowe
wycieczki rowerowe
wszystko co działo się nad Wisłą
wyprzedaże garażowe
plenerowe zajęcia sportowe
rejsy Wisłą
nie korzystałem/am z żadnej z ww. atrakcji
podobały mi się wszystkie
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń