WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Środa, 20 października 2021 r.
Imieniny obchodzą: Ireny, Kleopatry, Jana

„Korzeniowski Cup

Redakcja .  |  20 września 2021

„Korzeniowski Cup

W dniu 15 września na Stadionie „Podskarbińska” OSiR Praga-Południe odbył się mityng lekkoatletyczny „Korzeniowski Cup".

Mityng został zorganizowany  przez Fundację Roberta Korzeniowskiego. W wydarzeniu wzięli udział zarówno zawodnicy zrzeszeni w klubach lekkoatletycznych, jaki i sportowcy zrzeszeni w uczniowskich klubach sportowych oraz uczniowie zgłoszeni przez nauczycieli WF.

Na zawody zarejestrowało się ponad 200 uczestników. Projekt zawodów jest wspierany i finansowany przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy. Został on realizowany na obiekcie certyfikowanym przez PZLA, więc wyniki na nim uzyskane mają oficjalny status. Dzięki temu uzyskane wczoraj wyniki liczą się jako standardy kwalifikacyjne np. do zbliżających się MPU16 w Karpaczu i mogą być uznawane jako oficjalne rekordy życiowe . Impreza stanowi doskonałe nawiązanie to treningów lekkoatletycznych, które regularnie odbywają się na Stadionie „Podskarbińska”.

Stadion „Podskarbińska” był wczoraj pełen młodych sportowców, kibiców i przedstawicieli sportu oraz samorządu. Dzieci i młodzież rywalizowały we wszystkich blokach lekkoatletycznych: sprintach na 60 i 100m, skokach w dal i wzwyż, rzutach piłeczką palantową i oszczepem , biegach średnich na 600m i oczywiście w chodzie, do którego zaproszono też dorosłych zawodników. Na praski mityng przyjechali zawodnicy również spoza Warszawy. Najdalej mieli goście ze śląskiego Bierunia, a dokładniej z UKS Maraton Korzeniowski.pl, w którym przed 18 laty debiutował mistrz olimpijski z Tokio Dawid Tomala.  Wątek tokijski był też obecny na mityngu min. dzięki wizycie prezesa PZLA Henryka Olszewskiego odpowiedzialnego za historyczny sukces lekkoatletów na ostatnich igrzyskach.

Na mityngu byli obecni m.in. przedstawiciele Rady Dzielnicy Praga-Południe i Zarządu Dzielnicy Praga-Południe, PZLA, Fundacji Tamex: Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe - Tomasz Kucharski, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe - Izabela Szostak-Smith, Prezes PZLA Henryk Olszewski, Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Praga-Południe - Bogdan Jeziorski, Radni Dzielnicy Praga-Południe: Katarzyna Bernadetta-Olszewska i Michał Wieremiejczyk, Dyrektor Biura Sportu m.st. Warszawy - Janusz Samel, Dyrektor OSiR Praga-Południe Marek Karpowicz i zastępca Dariusz Dombrowski. Fundację Roberta Korzeniowskiego reprezentowali Prezes Fundacji Roberta Korzeniowskiego - Justyna Korzeniowska, Prezes Rady Fundacji - Robert Korzeniowski. Fundacja Tamex otrzymała puchar za wsparcie rozwoju infrastruktury Stadionu „Podskarbińska”

 

Impreza stanowi doskonałe nawiązanie to treningów lekkoatletycznych i wydarzeń, które regularnie odbywają się na Stadionie „Podskarbińska”. Już jutro opublikujemy link do wyników i pełną relację zdjęciową z wydarzenia.

Tagi: miting, robert, korzeniowski, chodziarz, spotkanie, sport, wrzesień, informacje, stadion, relacja


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast

Kalendarz Imprez

Październik 2021
PnWtSrCzwPtSoNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Najbliższe wydarzenia


24 września - 31 października 2021

Konkurs plastyczny "Mój Rembertów"

27 września - 7 listopada 2021

Stwórz film reklamowy Wedla i zdobądź cenne nagrody!

Piątek, 22 października 2021

Warszawa zaprasza na Noc Księgarń

Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Która forma z letnich atrakcji miejskich podobała Ci się w tym roku najbardziej?

spacery z przewodnikiem
koncerty plenerowe
kino plenerowe
wycieczki rowerowe
wszystko co działo się nad Wisłą
wyprzedaże garażowe
plenerowe zajęcia sportowe
rejsy Wisłą
nie korzystałem/am z żadnej z ww. atrakcji
podobały mi się wszystkie
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń