WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 16 sierpnia 2022 r.
Imieniny obchodzą: Nora, Joachim, Roch

„Korzeniowski Cup

Redakcja .  |  20 września 2021

„Korzeniowski Cup

W dniu 15 września na Stadionie „Podskarbińska” OSiR Praga-Południe odbył się mityng lekkoatletyczny „Korzeniowski Cup".

Mityng został zorganizowany  przez Fundację Roberta Korzeniowskiego. W wydarzeniu wzięli udział zarówno zawodnicy zrzeszeni w klubach lekkoatletycznych, jaki i sportowcy zrzeszeni w uczniowskich klubach sportowych oraz uczniowie zgłoszeni przez nauczycieli WF.

Na zawody zarejestrowało się ponad 200 uczestników. Projekt zawodów jest wspierany i finansowany przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy. Został on realizowany na obiekcie certyfikowanym przez PZLA, więc wyniki na nim uzyskane mają oficjalny status. Dzięki temu uzyskane wczoraj wyniki liczą się jako standardy kwalifikacyjne np. do zbliżających się MPU16 w Karpaczu i mogą być uznawane jako oficjalne rekordy życiowe . Impreza stanowi doskonałe nawiązanie to treningów lekkoatletycznych, które regularnie odbywają się na Stadionie „Podskarbińska”.

Stadion „Podskarbińska” był wczoraj pełen młodych sportowców, kibiców i przedstawicieli sportu oraz samorządu. Dzieci i młodzież rywalizowały we wszystkich blokach lekkoatletycznych: sprintach na 60 i 100m, skokach w dal i wzwyż, rzutach piłeczką palantową i oszczepem , biegach średnich na 600m i oczywiście w chodzie, do którego zaproszono też dorosłych zawodników. Na praski mityng przyjechali zawodnicy również spoza Warszawy. Najdalej mieli goście ze śląskiego Bierunia, a dokładniej z UKS Maraton Korzeniowski.pl, w którym przed 18 laty debiutował mistrz olimpijski z Tokio Dawid Tomala.  Wątek tokijski był też obecny na mityngu min. dzięki wizycie prezesa PZLA Henryka Olszewskiego odpowiedzialnego za historyczny sukces lekkoatletów na ostatnich igrzyskach.

Na mityngu byli obecni m.in. przedstawiciele Rady Dzielnicy Praga-Południe i Zarządu Dzielnicy Praga-Południe, PZLA, Fundacji Tamex: Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe - Tomasz Kucharski, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe - Izabela Szostak-Smith, Prezes PZLA Henryk Olszewski, Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Praga-Południe - Bogdan Jeziorski, Radni Dzielnicy Praga-Południe: Katarzyna Bernadetta-Olszewska i Michał Wieremiejczyk, Dyrektor Biura Sportu m.st. Warszawy - Janusz Samel, Dyrektor OSiR Praga-Południe Marek Karpowicz i zastępca Dariusz Dombrowski. Fundację Roberta Korzeniowskiego reprezentowali Prezes Fundacji Roberta Korzeniowskiego - Justyna Korzeniowska, Prezes Rady Fundacji - Robert Korzeniowski. Fundacja Tamex otrzymała puchar za wsparcie rozwoju infrastruktury Stadionu „Podskarbińska”

 

Impreza stanowi doskonałe nawiązanie to treningów lekkoatletycznych i wydarzeń, które regularnie odbywają się na Stadionie „Podskarbińska”. Już jutro opublikujemy link do wyników i pełną relację zdjęciową z wydarzenia.

Tagi: miting, robert, korzeniowski, chodziarz, spotkanie, sport, wrzesień, informacje, stadion, relacja


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Sierpień 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


12 czerwca - 21 sierpnia 2022

Falenickie Koncerty Plenerowe 2022

5 - 26 sierpnia 2022

Potańcówki w Sinfonii Varsovii

6 - 28 sierpnia 2022

Bezpłatne rejsy i przeprawy promowe w Wawrze!

Zgłoś wydarzenie

normobaria
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaki sport najchętniej uprawiasz w Wesołej?

jazdę na rowerze
bieganie
nordic walking
narciarstwo biegowe
pływanie
tenis
sporty walki
fitness / zumbę / aerobic
taniec
inne
Zobacz wyniki
wesbud

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń