WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 7 lipca 2022 r.
Imieniny obchodzą: Cyryl, Metody, Estera

Mecz na Legii – jak dojechać na stadion?

Redakcja .  |  11 lutego 2022

Mecz na Legii – jak dojechać na stadion?
W niedzielę, 13 lutego, o godz. 17.30 piłkarze Legii Warszawa zmierzą się z zawodnikami Warty Poznań. Z powodu przebudowy Trasy Łazienkowskiej dojazd na stadion przy ul. Łazienkowskiej jest inny niż zwykle. Nieczynne są przystanki Rozbrat (w obydwu kierunkach) oraz przystanek Torwar (w kierunku Centrum).

Pod koniec stycznia rozpoczęła się przebudowa wiaduktów Trasy Łazienkowskiej przy Agrykoli. Wyłączony z ruchu jest północny obiekt, a ruch pojazdów w obu kierunkach odbywa się południowym. Ze względów bezpieczeństwa, na czas rozbiórki wiaduktu nad rondem S. Sedlaczka, skrzyżowanie ulic Rozbrat, Myśliwieckiej i Łazienkowskiej zostało zamknięte. Objazd prowadzi Wisłostradą lub Al. Ujazdowskimi i ul. Belwederską do ul. J. Gagarina.

Piesi mogą przejść pod wiaduktami Trasy Łazienkowskiej od strony ul. Łazienkowskiej.

Najlepiej wybrać Warszawski Transport Publiczny

W czasie przebudowy wiaduktów Trasy Łazienkowskiej priorytet ma Warszawski Transport Publiczny. Liczne buspasy ułatwiają przejazd autobusom. Kursują one południowym wiaduktem Trasy Łazienkowskiej w obydwu kierunkach bez zmian tras. Kibice powinni jednak pamiętać, że nieczynne są przystanki Rozbrat (w obydwu kierunkach) oraz przystanek Torwar 02 (w kierunku Centrum). W dniu meczu, w godz. 16.00 – 21.00,  przystanek Torwar 01 (w stronę Pragi) dla wszystkich linii, tj. 138, 143, 151, 182, 188, 502, 514, 520, 523 i 525, będzie obowiązywał jako stały.

Trasy zmieniły autobusy przejeżdżające normalnie przez rondo S. Sedlaczka. Nieczynne są wszystkie przystanki w pobliżu ronda.

Autobusy 108 i 162 nie kursują ulicą Myśliwiecką, tylko Górnośląską dojeżdżają do Wisłostrady i swoich normalnych tras (w przeciwnym kierunku jadą ulicą Ludną). Zatrzymują się na przystankach Legia-Stadion 01 (za skrzyżowaniem z ulicą  Łazienkowską) i Legia-Stadion 03 (po drugiej stronie ulicy Czerniakowskiej), a także Zaruskiego 01 i Zaruskiego 02 (na wysokości kładki dla pieszych nad ulicą Czerniakowską i Kanału Piaseczyńskiego). Po meczu na trasę linii 162 zostaną wysłane dodatkowe autobusy.

Autobusy linii 107 i 159 nie jeżdżą ulicą Łazienkowską. Nieczynne są przystanki Rozbrat 05 i 06 (na wysokości Młodzieżowego Domu Kultury) oraz przystanek Legia-Stadion 02 (tj. na ulicy Łazienkowskiej przed parkingiem przy COS Torwar). Autobusy tych linii Alejami Ujazdowskimi i Trasą Łazienkowską dojeżdżają do Wisłostrady i zatrzymują się na przystankach Legia-Stadion 01 oraz Zaruskiego 01 i Zaruskiego 02.

Autobusy linii 109 i 171 nie dojeżdżają do pętli Torwar, tylko zatrzymują się na ulicy Rozbrat na przystanku Śniegockiej 02 przy skrzyżowaniu ulic Rozbrat i C. Śniegockiej (powrót z przystanku Śniegockiej 52 ul. Rozbrat). Po meczu na trasę linii 171 zostaną wysłane dodatkowe autobusy.

Po meczu, ok. godz. 19.30, na trasę wyjadą autobusy linii rozwozowej 911, które będą jeździły do stacji metra Politechnika trasą: Legia-Stadion 03 – Solec – Trasa Łazienkowska – rondo Jazdy Polskiej – L. Waryńskiego – Metro Politechnika. W autobusach linii 911 będzie obowiązywała normalna taryfa ZTM.

 

Źródło: https://um.warszawa.pl/-/mecz-na-legii-jak-dojechac-na-stadion

Tagi: mecz, legii, stadion, torwar, legia, piłka, nożna, jak, dojechać, remont, łazienkowskiej


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2
Zgłoś wydarzenie

normobaria
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaki sport najchętniej uprawiasz w Wesołej?

jazdę na rowerze
bieganie
nordic walking
narciarstwo biegowe
pływanie
tenis
sporty walki
fitness / zumbę / aerobic
taniec
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń