WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 16 czerwca 2019 r.
Imieniny obchodzą: Alina, Aneta, Justyna

Starsi, sprawniejsi dzięki darmowym ćwiczeniom

Dorota Wrońska  |  11 kwietnia 2012

Starsi, sprawniejsi dzięki darmowym ćwiczeniom

Wesołowskie grono sprawnych seniorów nie ma sobie równych wśród innych dzielnic Warszawy. Wyjątkowym powodzeniem cieszy się u nas program „Senior - starszy, sprawniejszy”. Jest on kierowany do ośrodków sportu i rekreacji oraz organizacji pozarządowych prowadzących zajęcia rekreacyjno–sportowe, usprawniające dla osób starszych, głównie emerytów i rencistów. 

 

Program w Wesołej trwa już od czterech lat. Z roku na rok uczestniczy w nim coraz więcej osób. Obecnie 120-130 na sali i mniej więcej tyle samo na basenie. Zajęcia na sali odbywają się 2 razy w tygodniu, a na basenie raz na tydzień. Na terenie Wesołej konkurs na realizację zajęć wygrał kolejny raz UKS Miłośnik, którego prezesem jest pani Agnieszka Rudol.  Sale do ćwiczeń udostępnia  Mambo Fitness Club w Starej Miłosnej, a podwykonawcą jest basen Wesolandia. W porównaniu z innymi dzielnicami Warszawy mamy najwięcej godzin z wypełnioną salą i znajdujemy się w czołówce dzielnic realizujących programy aktywizacji ruchowej dla seniorów.

 

Przez osiem miesięcy w roku zajęcia na sali i basenie są finansowane z pieniędzy Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy - Biura Sportu i Rekreacji. W wakacje zajęcia są kontynuowane dzięki dotacjom z  biura pomocy społecznej urzędu w Wesołej. Jeśli na coś jeszcze brakuje, wspiera Urząd Dzielnicy Wesoła - Wydział Sportu. Dzięki tak szczodremu wsparciu zostało zakupione specjalistyczne wyposażenie sali i seniorzy ćwiczą z pełnym zestawem przyrządów. Seniorzy korzystają więc z zajęć bezpłatnie. Często jest to dla tej grupy odbiorców jedyna możliwość skorzystania z zajęć rekreacyjno-ruchowych prowadzonych przez profesjonalnych instruktorów.

Program Senior Starszy Sprawniejszy w całej Warszawie zrzesza ponad 9000 osób, co świadczy o pozytywnym odbiorze tego rodzaju zajęć i ich dużej popularności.

 

Uczestnicy programu dzięki regularnym ćwiczeniom zdobywają nie tylko dodatkowe lata wolne od chorób krążenia, większą sprawność, mocniejsze kości  i - w przypadku kobiet - korzystniejsze przechodzenie menopauzy, ale i kontakty towarzyskie z grupą rówieśników o podobnych zamiłowaniach.

 

Ćwiczyć naprawdę warto, bo sprawność może wzrosnąć, a mięśni przybywać nawet w późnym wieku. Dbałość o odpowiednią porcję ruchu dla osób starszych staje się priorytetem w wielu krajach.

 

Zgodnie ze światowymi standardami ćwiczenia seniorów w Wesołej obejmują wzmocnienie mięśni, poprawę stanu kręgosłupa, pilates, dużo ćwiczeń równoważnych i wzmacniających mięśnie wewnętrzne.  Jest to bardzo ważny, ale nie jedyny element dbałości o zdrowie zalecanej osobom w drugim półwieczu życia. Badania naukowe wykazują, że wyraźna granica mniejszej zapadalności na choroby krążenia leży na poziomie półgodzinnego umiarkowanego, ale rozgrzewającego ciało wysiłku pięć razy w tygodniu. Zdrowie osób, które ruszają się mniej jest dużo bardziej kruche. Ten próg można osiągnąć również samodzielnie, ale profesjonalny trening daje dużo więcej korzyści w ogólnej sprawności, gibkości i zapobieganiu upadkom.

 

Wesołowski program Senior Starszy Sprawniejszy obejmuje różne grupy zaawansowania, do których, w granicach dostępnych miejsc, można jeszcze dołączyć.  Wniosek o przyjęcie może złożyć każdy emeryt lub rencista (potrzebna jest legitymacja) z ukończonym 55 rokiem życia.  Do wniosku trzeba dołączyć zaświadczenie lekarza o dopuszczeniu do zajęć. Formularze wniosków można znaleźć w siedzibie UKS Miłośnik w budynku  Mambo Fitness ul. Jana Pawła II 13, 05 -077 Warszawa, tel. (22) 773-17-53.

Zapraszamy!

Tagi: Senior-starszy, sprawniejszy, aktywność fizyczna, gimnastyka, ruch, usprawnianie


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Czerwiec 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 16 czerwca 2019

Piknik artystyczny - ,,LOT NA GOCŁAW”.

Niedziela, 16 czerwca 2019

Piknik Wesoła

Poniedziałek, 17 czerwca 2019

Koncert Chóru MILLE VOCI

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy wiosna motywuje cię do bardziej aktywnego trybu życia?

Tak, wstępuje we mnie nowa energia
Łatwiej mi się ruszyć, ale sama wiosna to za mało
Nie, mój tryb życia nie zmienia się wraz z porami roku
Zobacz wyniki
Szkoła

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń