WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 26 stycznia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Paulina, Wanda, Tytus

Rembertów Team – na start!

Artur Bielec, Rembertów Team  |  26 maja 2014

Kiedy to się zaczęło? W sumie nie aż tak dawno temu. Ważyłem ponad 100 kilo, po raz siódmy rzucałem papierosy... Tak, to wtedy! Dla ratowania płuc i przeciążonych stawów postawiłem swoje pierwsze kroki na biegowych ścieżkach. To moje truchtanie zaprowadziło mnie w końcu na imprezy biegowe, gdzie poznałem wielu wspaniałych ludzi, a któregoś pięknego dnia (już nie pamiętam, przy okazji jakiego biegu to było) zobaczyłem wśród tłumu biegaczy znajomą twarz.

To był koleś z Rembertowa, ale nie zagadałem, taki jestem nieśmiały. Spotykałem go jeszcze przy okazji kilku innych imprez biegowych, zanim podszedłem i zamieniliśmy ze sobą pierwsze słowa. To, co pamiętam – obaj byliśmy naładowani endorfinami. Był rok 2011. Okazało się, że mieszkamy jakieś 300 m od siebie i chodziliśmy do tej samej podstawówki. Ach, co to były za czasy… biegałem wtedy szybciej od Prezesa – tak, biegaczem tym okazał się Marcina Kuriata, nasz Prezes po dziś dzień. Marcin poznał mnie ze swoim przyjacielem Radkiem Migdałem. Było nas więc już trzech i to właśnie w naszych głowach podczas wspólnych treningów wykiełkował pomysł stworzenia grupy biegaczy trenujących razem i występujących na zawodach jako Rembertów Team.

Potem poszło już szybko. Przy okazji każdego startu zaczęliśmy z dumą wpisywać w rubrykę „klub” – Rembertów Team! Marcin zapisał nas na sztafetę 5x5 organizowaną przez fundację Maraton Warszawski, która odbyła się 26.03.2011 roku. Team wystartował w składzie: Marcin Kuriata, Wojtek Kowalczyk, Krzysiek Pietrak, Radek Migdał i Artur Bielec. To było wspaniałe przeżycie, stworzyliśmy zespół i zajęliśmy 71 miejsce na 238 startujących ekip. Następny był Accreo Ekiden 29.05.2011 w składzie Marcin Kuriata, Krzysiek Pietrak, Radek Migdał, Przemek Zawal, Wojtek Kowalczyk, Artur Bielec, miejsce 57 na 298 ekip. Od tamtej pory każdego roku biegniemy co najmniej jedną sztafetę i przesuwamy się systematycznie do przodu w klasyfikacji – 29.06.2013 na sztafecie 5x5 zajęliśmy 22 miejsce na 202 ekipy, skład: Marcin Kuriata, Rafał Sajnug, Krzysiek Pietrak, Jacek Będkowski i Artur Bielec.

Wracając do momentu startu w pierwszych zawodach drużynowych, przyszedł czas na zaprojektowanie koszulki klubowej – no bo przecież inne drużyny mają, więc my też chcemy. Dzięki koszulkom jesteśmy widoczni i rozpoznawalni na imprezach biegowych. Prezes wymyślił logo, ja je troszkę odwróciłem. Mamy znak Teamu. Zaczęło przybywać biegaczy w drużynie, treningi „przy śmietniku” każdy z nas wspomina po dziś dzień z uśmiechem. Tak samo jak każdy wyjazd na Maraton lub Półmaraton Warszawski od razu kojarzy nam się ze spotkaniem „przy dziurze”. Wspólne weekendowe długie wybiegania po rembertowskich lasach – czyli „Chłopaki w rajtuzach z Rembridge Wood” – lubimy strasznie. Nasza wspaniała droga czołgowa, którą odwiedzamy regularnie, gdy chcemy się porządnie zmęczyć, też wymiata. EmiGórki, odkryte niedawno dzięki naszej koleżance Emilii Olędzkiej, służą do robienia podbiegów przy bardzo pięknych okolicznościach przyrody. Często też biegamy po ulicach Rembertowa, na co dzień obserwując zmiany, jakie zachodzą w dzielnicy – wspaniały park militarny, pętla na Mokrym Ługu, nowe bloki, nowe place zabaw, parki, siłownie plenerowe i wiele, wiele innych. W każdy wtorek i czwartek można dołączyć do nas na treningach odbywających się na stadionie AON od godz. 18.30 – wejście od ul. Frontowej przez nowy park. Ideą tych treningów jest to, byśmy mogli trenować wszyscy razem. Czy są to osoby początkujące, czy też wymiatające harpagany. Krążymy po stadionowej bieżni każdy w swoim tempie i jest fajnie. Tzw. kołowanie przyciąga coraz więcej osób i bardzo nas to cieszy (niestety przyciąga też coraz więcej komarów). Jeździmy razem na biegi w Warszawie, ale także po całej Polsce, a nawet poza granice kraju. Zawsze łatwiej, przyjemniej i taniej, gdy jedzie się w grupie.

Od 12.01.2013, kiedy to w drodze z Zimowych Biegów Górskich w Falenicy razem z Marcinem Dulnikiem wpadliśmy na pomysł, by powstał nasz Teamowy fanpage na Facebooku – www.facebook.com/RembertowTeam – jesteśmy obecni w sieci. Dzięki tej stronce wiele osób może śledzić nasze poczynania, dopingować nas itp. A nam bardzo ułatwiła ogarnięcie wszystkich aspektów działalności Teamu – tu umawiamy się na treny, wyjazdy, spotkania, dzielimy się swoimi wrażeniami z biegów, a ostatnio nasz ultramaratończyk Jacek Będkowski zafundował nam świetną zabawę z Grand Prix Rembertów Team, w której dzięki wewnętrznej rywalizacji dodatkowo mobilizujemy teamowiczów do ciężkiej pracy.

Oczywiście nie może tu zabraknąć informacji o naszym rembertowskim biegu. Jako Team od początku mieliśmy w głowach marzenie o imprezie biegowej zorganizowanej na naszym terenie. I wtedy zjawił się Aleksander Lesiński z Rembertów Bezpośrednio. Nie wiem, skąd wiedział, że są ludzie, którzy potrzebują jego pomocy, ale po prostu zjawił się i od razu zaczął działać. Dla niego nie ma barier, wszystko jest proste. Tak oto w 2012 roku odbył się Bieg Sąsiadów. Taki właściwie bardziej happening. Było to bieganie spontaniczne, bez pomiaru czasu, za to z domowymi wypiekami na zakończenie, świetną atmosferą i ponad 60 biegaczami. Pokazaliśmy urzędnikom, że jest zainteresowanie biegami w Rembertowie. I w ten oto sposób już w następnym roku, 17.06.2013, mieliśmy pierwszą edycję biegu RUNbertów, tym razem już profesjonalnie przygotowanego, z całą otoczką towarzyszącą tego typu imprezom. Team spisał się bardzo dobrze. Nasi najlepsi Teamowi biegacze, Rafał Sajnug i Marcin Dulnik, dali czadu, okazali się najszybszymi rembertowiakami na 10 km, a i cały Team zdobył puchar za pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej. Nasze dziewczyny to też mocny punkt drużyny, bez nich nie zdobylibyśmy pucharu. Dziękujemy Emili Roman i Magdalenie Młodożeniec. W tym roku RUNbertów odbędzie się 8 czerwca (po szczegóły zapraszamy na nasz fanpage bliżej terminu imprezy). Bieg się rozwija, tym razem trasa będzie już atestowana. Rembertów Team ostro trenuje, żeby „u siebie” wypaść jak najlepiej. Jeżeli chcecie więcej się dowiedzieć o Teamie, chcecie się do nas przyłączyć, czekamy na wtorkowych i czwartkowych treningach, wpadajcie – pokołować na stadionie, pogadać, endorfin troszkę wyprodukować...
Tagi: Rembertów Team, bieganie, biegi, trening, zdrowie


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast
Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

W Nowym Roku:

rzucę palenie
schudnę
będę się zdrowo odżywiać
zacznę uprawiać sport
zacznę odkładać pieniądze na spełnienie marzeń
nic nie postanawiam, bo zawsze nic mi z tego nie wychodzi
nic nie postanawiam, bo nie uznaję "postanowień noworocznych", przez cały rok staram się zmieniać na lepsze
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń