WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Poniedziałek, 30 stycznia 2023 r.
Imieniny obchodzą: Martyna, Maciej, Marcin

Sukcesów ciąg dalszy. Szabliści MUKS „Victor” nie spuszczają z tonu!

Krzysztof Grzegorek  |  17 listopada 2014

Powoli zbliżamy się do końca 2014 roku, który był bardzo udany dla szablistów MUKS „VICTOR”. Prowadzeni przez trenerów Krzysztofa Grzegorka i Bartłomieja Olejnika zawodnicy sekcji szermierczej zdobyli medale we wszystkich imprezach mistrzowskich kategorii młodzieżowych organizowanych przez Polski Związek Szermierczy.

Ogólny dorobek to pięć srebrnych medali w Mistrzostwach Polski i dziesięć medali w Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza (w tym pięć złotych).Głównymi bohaterami tych imprez byli:

• Mikołaj Grzegorek – dwukrotny srebrny medalista Mistrzostw Polski i piąty szablista Mistrzostw Europy Juniorów do lat 20 rozegranych w Jerozolimie 4 marca 2014 r. Dodajmy, że Mikołaj wygrał roczną klasyfikację mijającego sezonu na najlepszego szablistę juniora organizowaną przez Polski Związek Szermierczy.
  • Adam Sęczek i Michał Tomasiak – srebrni medaliści w MP drużynowych w kategorii młodzieżowca do lat 23.
  • Karol Lademann i Cezary Białecki – srebrni medaliści MP drużynowych do lat 20.

Karol zdobył także srebro w turnieju indywidualnym MP do lat 17 (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży).

W najmłodszej kategorii wiekowej, w której Polski Związek organizuje Mistrzostwa Polski – do lat 14 miłą niespodziankę sprawił Kuba Broniszewski, zajmując drugie miejsce.

To były najważniejsze osiągnięcia szermierzy MUKS „Victor” mijającego sezonu.

Do tych rezultatów dołożyliśmy jeszcze wspaniałe wyniki w Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza. Mikołaj Grzegorek zdobył złoty medal do lat 20. Jego młodsi koledzy w kategorii juniora młodszego do lat 17 nie chcieli być gorsi i zdobyli komplet medali. Karol Lademann złoty, Cezary Białecki srebrny, a Filip Grzegorek brązowy.

Kategoria młodzika do lat 14 również została zdominowana przez nasz klub. Zwyciężył Jakub Broniszewski przed Piotrem Szczepanikiem, a wśród dziewcząt zwyciężyła Magda Strzyczkowska.

Młodszy brat Kuby, Marcel, dołożył złoty medal w kategorii dzieci do lat 11. Brązowy medal w tej kategorii przypadł w udziale Filipowi Małkowi.

Podsumowując bardzo udany dla sekcji szermierczej Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „VICTOR” sezon, chcemy się pochwalić, że w Ogólnopolskiej Klasyfikacji Sportu Dzieci i Młodzieży nasz klub, głównie dzięki szablistom, uzyskał rekordową liczbę 99 punktów. Na ten wspaniały dorobek punktowy złożyło się głównie pięć srebrnych medali z Mistrzostw Polski w różnych kategoriach młodzieżowych.

Nowy sezon startowy, który rozpoczęliśmy we wrześniu, zaczął się pomyślnie dla naszej sekcji szablowej. W rozegranych we wrześniu zawodach szablowych o Puchar Europy Kadetów (do lat 17) trzyosobowa drużyna polskich szablistów oparta na dwóch naszych zawodnikach (Karol Lademann i Czarek Białecki) zdobyła brązowy medal.

Zapraszamy chętnych do uprawiania tej dyscypliny sportowej w naszym klubie.

Zajęcia dla początkujących prowadzimy w sali szermierczej na drugim piętrze hali sportowej Wesoła-Stara Miłosna, ul. Klimatyczna 1 (wejście od Jana Pawła II) w godz. 17.00-18.15.

Możecie przeżyć wspaniałą przygodę ze sportem szermierczym.