WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Środa, 17 lipca 2019 r.
Imieniny obchodzą: Aneta, Bogdan, Aleksy

Zawodnicy UKS Fuks Falenica najlepsi w Pucharze Polski seniorów w sumo!

Redakcja  |  8 października 2011

Po wspaniałych sukcesach na Mistrzostwach Europy, gdzie sumocy z UKS Fuks zdobyli 10 medali, w tym dwa złote (Paweł Wojda w grupie juniorów i Michał Luto w grupie młodzieżowców), zawodnicy tego klubu ponownie udowodnili prymat w kraju, tym razem w grupie seniorów. Podczas ostatniego i zarazem  trzeciego w tym roku Pucharu Polski seniorów w sumo, który odbył się 24 września b.r. w hali przy ul. Poezji 5 w Falenicy, UKS Fuks wygrał klasyfikację medalową zdobywając 12 medali.

Na sukces złożyły się dwa złote medale Pawła Wojdy w kat 92 kg i Tomasza Wojdy do 100 kg  oraz jeden Małgorzaty Kruzy w kat. do 65 kg.  Srebrne medale zdobyli:  Tomasz Wojda do 92 kg, Paweł Wojda do 100 kg, Marcin Luto w kat. do 115 kg, Małgorzata Kruza do 55 kg oraz Natalia Kołnierzak do 72 kg. Brązowymi medalami podzielili się: Natalia Kołnierzak do 60 kg, Emilia Filipiak do 72 i 80 kg oraz Michał Luto w kategorii  + 115 kg. Ponadto w grupie juniorek Natalia Kołnierzak (mistrzyni świata juniorek z 2010 roku) ponownie udowodniła swój prymat w Polsce w kategorii do 60 kg w tej grupie wiekowej. W zawodach startowało ponad 100 zawodników z 11 czołowych klubów Polski w sumo.  Zwycięstwo w klasyfikacji medalowej w tej rundzie rozgrywek Pucharu Polski zdecydowało o zdobyciu przez UKS Fuks Falenica pierwszego miejsca w generalnej klasyfikacji Pucharu Polski  seniorów w sumo na 2011 rok.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Równolegle z zawodami seniorów odbywał się turniej dzieci i młodzieży w ramach Grand Prix Dzielnicy Wawer, gdzie bardzo młodzi adepci sumo z UKS Fuks Falenica zdobyli 11 medali: złote Justyna Król do 50 kg oraz Mateusz Rosiński do 36 kg, srebrne: Kinga Kapelewska do 25 kg i Maciej Baca do 36 kg, brązowe: Karolina Kapelewska i Paulina Rżysko w kat. do 40 kg, Karina Zyśk do 53 kg, Michał Rosiński do 20 kg, Robert Baca do 36 kg, Bartosz Baca do 60 kg oraz Szymon Rosiński do 65 kg. Jak widać rosną następcy naszych mistrzów sumo. Brawo, tak trzymać!