WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 16 czerwca 2019 r.
Imieniny obchodzą: Alina, Aneta, Justyna

Wspaniały turniej szachowy, nie tylko Wesołej i Wawra

Teresa Osypiuk  |  28 października 2011

Wspaniały turniej szachowy, nie tylko Wesołej i Wawra

W sobotę 22 października br. odbył się IV Turniej Szachowy im. Jana Brustmana. Szkoła Podstawowa nr 173 miała zaszczyt gościć najbardziej uzdolnionych szachistów z różnych dzielnic Warszawy i okolic. 

Turniej ten poświęcony był pamięci wybitnego trenera szachowego, wielkiego miłośnika „królewskiej gry” pana Jana Brustmana. Pracował on z dziećmi i młodzieżą szkolną, której przekazywał swoje doświadczenia i zdobytą wiedzę dotyczącą tej pasjonującej gry . Był wychowawcą wielu znakomitych szachistów, którzy osiągają najwyższe wyniki w kraju, Europie i na świecie. 

Organizatorami tegorocznej tak prestiżowej imprezy szachowej byli: Burmistrz Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy, Burmistrz Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy, Mazowiecki Związek Szachowy,  UKS „Miłośnik” oraz Szkoła Podstawowa  nr 173.   

 

Do zmagań w turnieju przystąpiło 98 zawodników. Rozegrano 9 partii systemem szwajcarskim według przepisów Kodeksu Szachowego po 15 minut dla zawodnika. 

IV Turniej Szachowy im. Jana Brustmana  otworzyli przedstawiciele obu dzielnic: Burmistrz Dzielnicy Wesoła Marian Mahor, pan Kazimierz Włodarczyk z Wydziału Sportu i Rekreacji Dzielnicy Wawer, prezes Mazowieckiego Związku Szachowego Andrzej Dobrowolski oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 173 Lidia Chmielewska.  

Wśród zawodników najlepszymi w całym turnieju okazali się:

1. Grzegorz Grochulski      –   UKS Czternastka Warszawa (7,5 pkt.)

2. Michał Janczarski          -    MKS Polonia Warszawa ( 7.5 pkt. )

3. Łukasz Jarmuła             -    MKS Polonia Warszawa ( 7,5 pkt. )

4. Mariusz  Szewczyk         -   MKS Polonia Warszawa ( 7,0 pkt.)

5. Stanisław Praczukowski  –  UKS Szachylice Chylice (7,0 pkt.)

6. Kinga  Pastuszko           -   MKS Polonia Warszawa (6,5 pkt.)

7. Łukasz Frączek             -   YMCA Warszawa (6,5pkt.)

8. Paweł Jarmuła               -   MKS Polonia Warszawa (6.0 pkt.)

9. Dominik Rzeszowski       -   MKS Polonia Warszawa (6.0 pkt.)

10. Maciej Kowalec            -   MKS Polonia Warszawa (6.0 pkt.)

 

W kategorii najlepsza zawodniczka :

I   miejsce    -  Kinga Pastuszko    – MKS Polonia Warszawa (6,5 pkt.)

II  miejsce    -  Monika Zygacka    – MKS Polonia Warszawa (6.0 pkt.)

III miejsce    -  Monika Głuszko     - MKS Polonia Warszawa  (6,0pkt.) 

 

W kategoriach rankingowych - III kat.:

I miejsce   – Mikołaj Brodowski – UKS MDK Otwock (6,0 pkt.)

II miejsce  – Michał Szczęśniak -  UKS MDK Otwock (5,0 pkt.)

III miejsce – Adam  Mrozowski -  MKS Polonia Warszawa (5,0 pkt.)

 

W kategoriach rankingowych - IV kat.:

I   miejsce – Antoni  Bubień               – MKS Polonia Warszawa ( 5,0 pkt.)

II  miejsce – Aleksander Gaweł          – MOK Józefów ( 5,0 pkt.)

III miejsce – Tymoteusz Mierzanowski - MKS Polonia Warszawa ( 5,0 pkt.)

 

W kategoriach rankingowych - V kat.:

I miejsce  – Krzysztof  Muniak -  MOK Józefów (5,0 pkt)

II miejsce – Karol Jastrzębski  -  Rembertów (4,5 pkt.)

III miejsce – Jakub   Pietryka  - MOK Józefów (4,0 pkt.)

 

Najlepszym zawodnikiem bez kategorii został Marek Parr (Rembertów)- 5,0 pkt., II miejsce zajął Bartłomiej Jesiotr (MOK Józefów) – 4,0 pkt. , III miejsce Przemek Kalinowski również z Rembertowa – 4,0 pkt.

W kategorii wiekowej do 8 lat:

I miejsce   – Jan Golecki                   – UKS Czternastka Warszawa (6.0 pkt.)

II miejsce  – Maciej Strzelecki           – KSz Piątka Skierniewice (5.0 pkt.)

III miejsce – Magdalena Harazińska   – MKS Polonia Warszawa 5,0pkt.)

 

W kategorii wiekowej do 10 lat:

I miejsce   - Mariusz Woźnica    - MKS Polonia Warszawa, SP 173 (5,5 pkt.)

II miejsce  - Michał Szulejko     – UKS MDK Otwock (5,0 pkt)

III miejsce – Mieszko Baszczak – SSz Modus Warszawa (5.0 pkt)

W kategorii wiekowej do 12 lat:

I miejsce  – Aleksy Kozakow - UKS Czternastka Warszawa (6,0 pkt.)

II miejsce – Jan Mrozowski   - MKS Polonia Warszawa (6,0 pkt.)

III miejsce – Kacper Piasecki - KS Wesoła, SP 173 (6,0 pkt.)

 

W kategorii wiekowej do 14 lat:

I miejsce –  Wacław Jasinowicz– UKS MDK Otwock (6.0 pkt.)

II miejsce – Ewa  Harazińska– MKS Polonia Warszawa (5,5 pkt.)

III miejsce – Tomasz Woźnica – MKS Polonia Warszawa, Gimnazjum nr 119 -(5,5pkt.)

 

W kategorii wiekowej do 16 lat:

I miejsce  – Mikołaj Kozakow– UKS Czternastka Warszawa (6,0 pkt.)

II miejsce  - Rafał  Szulejko - UKS MDK Czternastka Warszawa (5,5 pkt.)

III miejsce - Cezary Kowal - Warszawa ( 5,0 pkt.)

 

W kategorii wiekowej 20-23 lat:                                                                                      

I miejsce – Michał Gosławski - UKS Hetman Michałowice (7,0 pkt.)                        

II miejsce – Andrzej Żurkowski  - MDK Otwock (6,5 pkt.)                                          

III miejsce - Aleksander Choroszej - UKS MDK Otwock (6,0 pkt.)      

                              

Puchar dla najlepszego zawodnika Dzielnicy Wesoła zdobyła Kinga Pastuszko – MKS Polonia Warszawa, uczennica Gimnazjum nr 119, Warszawa - Wesoła. Najlepszym zawodnikiem dzielnicy Wawer okazał się Andrzej Żurkowski - MDK Otwock  (6,5 pkt).

Szczegółowe informacje o wynikach turnieju można znaleźć na www.chessarbiter.com.                                                                                                   

Zwycięzcy  gratulacje, puchary, dyplomy i nagrody mieli zaszczyt otrzymać z rąk Dyrektora SP nr 173 Lidii Chmielewskiej, Burmistrza Dzielnicy Wesoła m. st. Warszawy Mariana Mahora, Naczelnika Wydziału Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Wawer m. st. Warszawy Radosława Ziółkowskiego oraz prezesa Mazowieckiego Związku Szachowego Andrzeja Dobrowolskiego. IV Turniej Szachowy im .J. Brustmana był imprezą propagującą grę w szachy, jak również okazją do wspaniałej rywalizacji miłośników, jak mawiał pan J.Brustman, „ królewskiej gry”. Kolejny V Turniej Szachowy im. J. Brustmana odbędzie się za rok w dzielnicy Wawer. 

Do zobaczenia!                                                                                         




Tagi: szachy, turniej szachowy, sport


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Czerwiec 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 16 czerwca 2019

Piknik artystyczny - ,,LOT NA GOCŁAW”.

Niedziela, 16 czerwca 2019

Piknik Wesoła

Poniedziałek, 17 czerwca 2019

Koncert Chóru MILLE VOCI

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy wiosna motywuje cię do bardziej aktywnego trybu życia?

Tak, wstępuje we mnie nowa energia
Łatwiej mi się ruszyć, ale sama wiosna to za mało
Nie, mój tryb życia nie zmienia się wraz z porami roku
Zobacz wyniki
Szkoła

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń