WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 25 sierpnia 2019 r.
Imieniny obchodzą: Luiza, Patrycja, Ludwik

Nordic walking i piękno Mazowsza

Fundacja Trzy Kroki Original Nordic Walking Polska  |  3 listopada 2011

Nordic walking i piękno Mazowsza

Impreza pod hasłem „Spotkajmy się na szlakach Mazowieckiego Parku Krajobrazowego” odbyła się w niedzielę, 23 października 2011 r. Wzięło w niej udział 60 osób z Warszawy i Ciechanowa, w wieku od 10 do 75 lat. Celem imprezy było propagowanie nordic walking jako formy aktywności ruchowej, poznanie historii i walorów przyrodniczo-krajobrazowych MPK, przekonanie o możliwości połączenia uprawiania nordic walking z turystyką.

O godz. 9.30 rozpoczęła się rejestracja uczestników. Każdy otrzymał butelkę wody mineralnej i batonik zbożowo-owocowy, które przydały się na trasie dla wzmocnienia sił. Organizator zadbał także o wyposażenie każdego uczestnika w kije nordic walking. Osoby, dla których impreza była pierwszym spotkaniem z nordic walking, miały okazję nauczyć się podstawowej techniki marszu pod kierunkiem wykwalifikowanego instruktora.

Po solidnej rozgrzewce, porcji informacji dotyczących spraw organizacyjnych i bezpieczeństwa, ruszyliśmy na trasę, która przebiegała przez malowniczy szlak ługów, Olszyny i Zagórze. Dystans ok.10 km. Szkoda, że tego dnia nie świeciło dla nas słońce, ale brak ciepłych promieni rekompensowała miła, rekreacyjna atmosfera. Maszerując przez wawerskie lasy wielu po raz pierwszy dostrzegło ich uroki. Trudno było nie zauważyć przepięknych, jesiennych barw.  Ci, którzy przyjechali z innych dzielnic i spoza Warszawy, z niedowierzaniem patrzyli na piękne mazowieckie krajobrazy. Niektórzy byli zaskoczeni, że tak blisko centrum miasta są miejsca, gdzie można odpocząć i oddychać czystym, leśnym powietrzem.

Tempo marszu było dostosowane tak, by nikt nie poczuł się zmęczony. W grupie były dwie 10-letnie dziewczynki, które z zapałem i uśmiechem przeszły całą trasę. Podczas zaplanowanych przerw był czas na odpoczynek, łyk wody mineralnej i ćwiczenia rozciągające. Zatrzymywaliśmy się także w ciekawych turystycznie miejscach – przy pomnikach i obiektach architektonicznych. Pan Artur Jakubowski, przewodnik PTTK, opowiadał o ważnych wydarzeniach i znanych ludziach, którzy zapisali się na wawerskich kartach historii. Jego wiedza i sposób przekazywania informacji znalazły uznanie wśród maszerujących.

W barze leśnym na Dakowie czekali na nas pracownicy Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Pani Jolanta Górka przedstawiła prezentację multimedialną na temat historii powstania i działalności Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Przybliżyła nam jego bogatą florę i faunę. Prezentacja wzbudziła duże zainteresowanie słuchaczy. Z sali padały pytania o gatunki roślin i zwierząt. Dowiedzieliśmy się, że w wawerskich lasach można zobaczyć m.in. ciekawe gatunki ptaków, a nawet spotkać łosia.

Ciepło ogniska, gorąca herbata, pachnące jabłka i poczęstunek były przyjemnym akcentem naszej imprezy. Mieliśmy też okazję podziwiać obrazy jednej z uczestniczek marszu - pani Urszuli Bucholtz-Stefaniak, przedstawiające zwierzęta i krajobrazy. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale za entuzjazm i wytrwałość.

Organizatorzy usłyszeli od uczestników marszu słowa podziękowania za pomysł i pochwały za bardzo dobrą organizację. Pytano o termin kolejnej tego typu imprezy.

Zarząd Fundacji Trzy Kroki składa serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom oraz Pani Dyrektor Domu Dziecka nr 5 przy ul. Podmokłej.

Lista sponsorów i podziękowań oraz relacja zdjęciowa z imprezy znajdują się na stronie internetowej Fundacji: www.trzykroki.org

Tagi: nordic walking, marsz, MPK, sport, turystyka, Trzy Kroki


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Sierpień 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 25 sierpnia 2019

Muzyczne popołudnia - koncert pt. "Niby nic"

Niedziela, 25 sierpnia 2019

Koncert Kasi Lins | Plażówka

Niedziela, 25 sierpnia 2019

Festiwal Food Trucków, 6. Mistrzostwa Burgerowe, Warszawska Pyza

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jakie formy aktywnego, wakacyjnego wypoczynku są dla Ciebie interesujące?

Wycieczki rowerowe
Wspinaczka górska
Spływy kajakowe
Sporty wodne
Sporty ekstremalne
Turystyka piesza
Aktywne zwiedzanie
Inne
Zobacz wyniki
Szkoła

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń