WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 29 czerwca 2017 r.
Imieniny obchodzą: Benita, Piotr, Paweł

Kultura

28 czerwca 2017

Wspólne muzykowanie w ramach budżetu partycypacyjnego

Zachęcamy Was do zagłosowania na projekt nr 1925, zgłoszony w budżecie partycypacyjnym Wawra. Jeśli tęsknisz za zespołowym graniem i śpiewaniem, po prostu zagłosuj. Masz czas do końca czerwca. Projekt zakłada zorganizowanie zespołowych warsztatów instrumentalnych dla dorosłych (i młodzieży).
26 czerwca 2017

Kino samochodowe w Wawrze

Zapraszamy na pokazy kina samochodowego w Wawrze w ramach kolejnej edycji Filmowej Stolicy Lata. Pokazy odbywać się będą w co drugi czwartek, od 29 czerwca do 17 sierpnia, na parkingu pod Urzędem Dzielnicy, ul. Żegańska 1. Dla niezmotoryzowanych dostępne będą leżaki. Wydarzenie organizowane pod naszym patronatem medialnym. Wstęp wolny.
26 czerwca 2017

Koncert Aloszy Awdiejewa

Wawerskie Centrum Kultury zaprasza na koncert Aloszy Awdiejewa z zespołem, który odbędzie się w sobotę, 1 lipca w WCK prz ul. Żegańskiej 1. Początek koncertu o godzinie 19.00. "Wiadomości Sąsiedzkie" sprawują patronat medialny nad wydarzeniem. Wstęp wolny.
23 czerwca 2017

Filmowa stolica lata 12

Ponad 20 miejsc pokazów w całej Warszawie od Białołęki po Ursynów i to wszystko przez aż 10 tygodni!  27 czerwca na Polu Mokotowskim odbędzie się Inauguracja Filmowej Stolicy Lata i jednocześnie cyklu Kino WarszAviv  realizowanego we współpracy z Ambasadą Izraela w Polsce oraz m.st. Warszawą poświęconego 25 letniej współpracy Warszawy i Tel-Awiwu.
23 czerwca 2017

Spektakl "Zmiana" na zakończenie sezonu

Zapraszamy na "Zmianę" w Domu Kultury "Orion" (ul. Egipska 7). Jest to spektakl teatralny, który w niekonwencjonalny i zabawny sposób mówi o tym, co może nas czekać po śmierci. Wydarzenie odbędzie się 24 czerwca o godz. 20.00. Wstęp wolny.
23 czerwca 2017

Był sobie pies... w kinie :-)

Czy chodzisz ze swoim psem do kina? Nie? Czas to zmienić! Kinokawiarnia Stacja Falenica zaprasza na wyjątkowy seans filmowy "Był sobie pies" już 25 czerwca o 13.00. Projekcja będzie dostosowana tak, żeby wszystkim czworonogom było wygodnie. Nie trzeba kupować biletu dla swojego psa, ale trzeba przynieść ze sobą koc lub karmę dla psiaków ze Schroniska pod Psim Aniołem, które również zaprasza na film!
23 czerwca 2017

Relacja z finału Wawer Music Festival

VIII edycja Wawer Music Festival za nami. Jak można ją krótko podsumować? To była prawdziwa bomba! Podkarpacka Fundacja Rozwoju Kultury zorganizowała dziewięć niesamowitych koncertów, na których wystąpili polscy i zagraniczni artyści. A wszystko to na najwyższym, światowym poziomie. Ostatni z koncertów różnił się jednak od pozostałych...
 
22 czerwca 2017

W Bibliotece Publicznej…

W dniach 8-15 maja 2017 r. odbyła się XIV edycja programu Tydzień Bibliotek. 12 maja 2017 r. naszym gościem był Stefan Czerniecki – podróżnik, dziennikarz, autor książek. Wszystkie chętne dzieci zapraszamy na „Lato w mieście”. W trakcie 4 spotkań: 26, 27, 29 i 30 czerwca będziemy wspólnie bawić się, czytać i podróżować po Wiśle.
20 czerwca 2017

Akademia Sinfonia Varsovia

Orkiestra Sinfonia Varsovia od kilku lat prowadzi program dla młodych instrumentalistów. Pod okiem najlepszych muzyków Sinfonii Varsovii przez rok szlifują swoją grę pod kątem gry w profesjonalnej orkiestrze. W najbliższych miesiącach odbędą się kursy mistrzowskie dla uczestników 5. edycji otwarte dla publiczności oraz rekrutacja do kolejnej edycji.
20 czerwca 2017

Filharmonia Narodowa dzieciom

Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnych do obejrzenia i wysłuchania koncertu Filharmonii Narodowej pt. „Pod boki z przytupem”. Będą wspólne tańce, improwizacje i kolorowe stroje. A wszystko to 23 czerwca, najpierw o godz. 10.50 w Filii "Pogodna" przy ul. Jana Pawła II 25, a o godz. 11.50 w Ośrodku Kultury Wesoła przy ul. Starzyńskiego 21. Grupy zorganizowane obowiązują zapisy.
19 czerwca 2017

Spektakl dla dzieci w ODT "Pogodna"

25 czerwca o godz. 16.00 w Ośrodku Działań Twórczych "Pogodna" zaplanowano dla najmłodszych przedstawienie pt. „Jak Krzyś pomógł rodzicom odzyskać czas” w wykonaniu Teatru O-rety. Liczba miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki do odbioru w siedzibie ośrodka kultury od 19 czerwca od godz. 16.00.
19 czerwca 2017

Wakacyjne warsztaty w Filii Zastów Wawerskiego Centrum Kultury

Filia Zastów Wawerskiego Centrum Kultury zaprasza na wakacyjne warsztaty dla dzieci i młodzieży. Zajęcia odbędą się w lipcu, a zapisy przyjmowane są do 23 czerwca. W ofercie znalazły się zajęcia wokalno-aktorskie, plastyczne, teatralne i plastyczno-muzyczne.
19 czerwca 2017

Wernisaż wystawy "Reminiscencje"

21 czerwca o godz. 17.00 w Bibliotece Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe (ul. Meissnera 5) odbędzie się wernisaż wystawy "Reminiscencje – malarstwo Jerzego Dołżyka". Serdecznie zapraszamy!
16 czerwca 2017

Spektakl muzyczny "Ot, awangarda"

Klub Kultury Seniora (ul. Pawlikowskiego 2)  zaprasza na spektakl muzyczny w wykonaniu Barbary Dziekan (głos) i Krzysztofa Majchrzaka (muzyka) pt. "Ot, awangarda...", który odbędzie się 19 czerwca. Usłyszymy teksty poetyckie autorstwa Mirona Białoszewskiego, Tadeusza Peipera, Zbigniewa Bieńkowskiego i Barbary Dziekan. Początek o godz. 18.00.
14 czerwca 2017

Koncert gospel

18 czerwca o godzinie 17.00 w Centrum Promocji Kultury odbędzie się koncert grupy Community Warsaw Gospel Choir pod batutą brytyjskiego dyrygenta Petera Francisa. Gościem specjalnym tego wydarzenia będzie angielski chór gospel Bing Sing Choir. Wstęp wolny!
 
14 czerwca 2017

Spektakl teatru improwizowanego

18 czerwca o godz. 17.00 zapraszamy do Ośrodka Działań Twórczych "Pogodna" na spektakl pt. „Impro START” w wykonaniu Pogodnej Trupy Teatralnej przygotowany pod kierunkiem i z udziałem Przemysława Buksińskiego. 
14 czerwca 2017

Pokaz slajdów i opowieści z podróży: "Ekwador. Andy i Amazonia"

17 czerwca odbędzie się pokaz slajdów i opowieści z podróży Marka Łasisza pt. "Ekwador. Andy i Amazonia". Wydarzenie organizowane jest w Ośrodku Działań Twórczych "Pogodna", start o godz. 18.00. Uczestnicy spotkania "spotkają się" z Indianami i zwierzętami zamieszkującymi dżunglę, "odwiedzą" ruiny budowli wzniesionych przez Inków oraz miasta współczesne. Zapraszamy, będzie inspirująco!
12 czerwca 2017

Kącik bibliofila: Melanie Raabe - Pułapka

Sprawnie napisany thriller autorstwa niemieckiej młodej, dobrze rokującej pisarki. Główną bohaterką jest tutaj poczytna autorka książek lekkich, łatwych i przyjemnych, adresowanych do damskiej części czytelników. Kobieta po traumatycznych przejściach nie opuszcza domu od lat jedenastu, a jedyne osoby, które ją odwiedzają, to zaprzyjaźniony wydawca i gosposia.
12 czerwca 2017

TR Warszawa po naszej stronie...

Od lutego 2017 r. TR Warszawa gra stale w trzech przestrzeniach: na dużej scenie i w sali warsztatowej w siedzibie przy Marszałkowskiej 8 oraz na nowej, dodatkowej scenie w hali ATM Studio, mieszczącej się przy ul. Wał Miedzeszyński 384, po „naszej stronie” Wisły.
9 czerwca 2017

Pokaz Magdaleny Ptasznik "Uncannings"

"Uncannings" to prezentacja artystycznego researchu, który trwał 10 dni – warsztatu czwórki tancerzy zainicjowanego przez Magdalenę Ptasznik. Pokaz odbędzie się 10 czerwca w Wawerskim Centrum Kultury. Początek o godz. 19.00. Wstęp wolny!
wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Czerwiec 2017
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Najbliższe wydarzenia


Czwartek, 29 czerwca 2017

Kawawernia: Twój projekt w mediach

Czwartek, 29 czerwca 2017

Kino samochodowe w Wawrze

Sobota, 1 lipca 2017

Koncert Aloszy Awdiejewa

Zgłoś wydarzenie

Przedszkole Niepubliczne
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy i gdzie głosujesz w IV edycji budżetu partycypacyjnego?

Głosuję w swojej dzielnicy (Wawer)
Głosuję w swojej dzielnicy (Wesoła)
Głosuję w swojej dzielnicy (Praga-Południe)
Głosuję w swojej dzielnicy (Rembertów)
Głosuję w innej dzielnicy
Nie głosuję, bo mnie to nie interesuje
Nie głosuję, bo w poprzednich edycjach i tak wygrały inne projekty niż chciałam/em
Jeszcze nie wiem, czy zagłosuję
Nie wiedziałam/em, że można już głosować
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń