WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 2 lutego 2023 r.
Imieniny obchodzą: Maria, Mirosław, Joanna

Czerwiec w Ośrodku Kultury w Dzielnicy Wesoła

OK Wesoła  |  1 czerwca 2017

Czerwiec w Ośrodku Kultury w Dzielnicy Wesoła

W czerwcu w OK Wesoła

Czerwiec rozpoczniemy udziałem w Pikniku Wesoła w dniu 4 czerwca na terenie Szwadronu Jazdy RP w Starej Miłośnie przy ul. Szkolnej 14. Zapraszamy do stanowiska Ośrodka Kultury w Dzielnicy Wesoła, gdzie na odwiedzających będzie czekać wiele atrakcji. Jesteśmy dostępni od godz. 12.00. 
 
 „Czas twórczych dokonań” to uroczyste zakończenie całorocznej pracy sekcji artystycznych działających w Ośrodku Kultury i Filii ODT „Pogodna”, które odbędzie się 11 czerwca o godzinie 13.30. Jest to wydarzenie, podczas którego uczestnicy naszych zajęć zaprezentują swoje osiągnięcia. Kulminacyjnym punktem Czasu Twórczych Dokonań o godz. 16.00 będzie pokaz magii i iluzji 
w wykonaniu Konrada Modzelewskiego. Czeka nas wspaniały spektakl, pełen pomysłów i tricków, który zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych.
 
W tym miesiącu zapraszamy także dzieci do obejrzenia i wysłuchania koncertu Filharmonii Narodowej pt. „Pod boki z przytupem”. Z tańcem i muzyką dzieci udadzą się na wyprawę po Polsce, by podziwiać piękno gór, uroki Krakowa i mazowieckie krajobrazy. W koncercie nie zabraknie wspólnych tańców, rytmicznych improwizacji i barwnych kostiumów. Grupy zorganizowane obowiązują zapisy, ale zapraszamy również uczestników indywidualnych 23 czerwca o godz. 10.50 do Filii „Pogodna” przy ul. Jana Pawła II 25, a o godz. 11.50 do Ośrodka Kultury przy ul. Starzyńskiego 21.
 
Czerwiec zakończymy koncertem pt. „Razem i osobno, czyli piechotą do lata” w wykonaniu Teatru Muzycznego Niebieskie Migdały działającego przy Ośrodku Kultury pod kierunkiem Lecha Nowickiego. Na wydarzenie zapraszamy 23 czerwca o godz.19.00.
 

W czerwcu na Pogodnej

 
3 i 24 czerwca w godz. 13.00-17.00 wszystkich miłośników gier planszowych zapraszamy na spotkanie „Wesołej Kostki”. Na miejscu mamy wiele tytułów, ale zachęcamy również do przyniesienia własnych propozycji. Prowadzenie: Dominik Pietrzak. 
 
Dla dzieci w wieku od 5 do 9 lat i ich opiekunów przygotowaliśmy cykl spotkań i warsztatów plastycznych pt. „Baśniowa Sobota”. Któż nie zna bajki o Kopciuszku? 10 czerwca o godz. 16.00 usłyszymy nieco inną odsłonę historii o biednej dziewczynie, w której życie zaingerują czary. Spotkanie poprowadzi Alicja Kubas. Liczba miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki do odbioru od 5 czerwca od godz. 16.00.

17 czerwca o godz. 18.00 odbędzie się pokaz slajdów i opowieści z podróży Marka Łasisza pt. Ekwador. Andy i Amazonia. Podczas spotkania ruszymy w głąb Amazonii i spotkamy się z Indianami oraz zamieszkującymi dżunglę zwierzętami. W Andach zwiedzimy ruiny ośrodków wzniesionych kiedyś przez Inków i odwiedzimy współczesne miasta, gdzie odkryjemy wiele wspaniałych przykładów architektury kolonialnej. Dynamiczna opowieść będzie ilustrowana oryginalnymi fotografiami i filmami wykonanymi przez prelegenta.
 
18 czerwca o godz. 17.00 zapraszamy na spektakl pt. „Impro START” w wykonaniu Pogodnej Trupy Teatralnej przygotowany pod kierunkiem i z udziałem Przemysława Buksińskiego. Wystąpią: Danuta Marszałek, Dorota Strosznajder, Katarzyna Zakrzewska, Leszek Milczarczyk, Michał Prasula, Jakub Wierzbieniec, Bernard „Benio” Zakrzewski. Pogodną Trupę Teatralną prowadzi Olga Miłaszewska. Jest to pierwsza grupa teatralna IMPRO w Wesołej, której celem jest nowa forma warsztatów teatralnych. Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu z Funduszu Animacji Kultury udało się zorganizować 3-dniowe warsztaty z Przemysławem Buksińskim - aktorem,  animatorem, performerem, organizatorem działań artystycznych. Zwieńczeniem warsztatów jest spektakl, w którym do gry wchodzą widzowie. Dzięki temu widownia ożywa, staje się sceną, a widzowie aktorami. 
 
25 czerwca o godz. 16.00 przygotowaliśmy dla najmłodszych przedstawienie pt. „Jak Krzyś pomógł rodzicom odzyskać czas” w wykonaniu Teatru O-rety. Krzyś ma ogromne zmartwienie: jego rodzice są ciągle zajęci i nie chcą się z nim bawić. Tak zaczyna się historia chłopca, który przenosząc się za pomocą magicznego kufra do krainy „beztroski” ratuje swoich rodziców z rąk czarownicy Tempory, która zabiera im czas. Liczba miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki do odbioru od 19 czerwca od godz. 16.00.
 
Od 1 czerwca ruszają zapisy na Lato w mieście. Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat. Zajęcia  w ramach Lata w mieście odbędą się w lipcu w Ośrodku Kultury przy ul. Starzyńskiego 21, natomiast w sierpniu w Filii „Pogodna” przy ul. Jana Pawła II 25. W programie warsztaty taneczne, wokalne, naukowe oraz spotkania z podróżnikiem. Opis zajęć wraz z kartą zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej Ośrodka Kultury.
 
Ponadto od lipca rusza Letnie Kino Plenerowe. Zapraszamy wszystkich miłośników kina z Wesołej na bezpłatne seanse filmowe w plenerze. W repertuarze filmy, które trzeba zobaczyć. Szeroki przekrój tematyczny sprawia, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie! Cykl seansów rozpoczniemy 7 lipca o godz. 21.30 filmem „Śmietanka towarzyska” w reżyserii Woody Allena. Kolejne filmy w każdy lipcowy i sierpniowy piątek. Wszystkie filmy będą wyświetlane na terenie przy Ochotniczej Straży Pożarnej (ul. 1 Praskiego Pułku 31). Zapraszamy wszystkich miłośników kina z Wesołej na bezpłatne seanse filmowe w plenerze. 
 
Szczegółów oraz plakatów informujących o wydarzeniach organizowanych przez Ośrodek szukajcie na stronie internetowej oraz na fanpage'u w portalu Facebook:
www.domkulturywesola.net
www.facebook.com/okwesola
www.facebook.com/pogodnafilia

Tagi: OK Wesoła, ODT Pogodna, czerwiec, kultura, kultura w Wesołej


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Luty 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 5 lutego 2023

Spotkanie z Krystyną Czerni i wystawa sztuki sakralnej

Piątek, 10 lutego 2023

Pijcie Ocet, czyli spektakl w WCK Marysin

Niedziela, 12 lutego 2023

Lwy Fortepianu w hotelu Boss

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń