WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 23 czerwca 2018 r.
Imieniny obchodzą: Wanda, Józef, Albin

„Lato w mieście” w Domu Kultury „Wygoda”

Dom Kultury „Wygoda”   |  2 sierpnia 2017

Jak co roku w Domu Kultury „Wygoda” zorganizowane zostało „Lato w mieście”. I tym razem nie zabrakło wielu ciekawych i inspirujących zajęć, ale motywem przewodnim w tym roku jest połączenie zdrowia i zabawy.

„Lato w mieście 2017” zaczęliśmy od filmowej przygody z iPadem, czyli warsztatów, podczas których dzieci mogły poczuć się jak młodzi reżyserzy, a jeszcze tego samego dnia dzięki warsztatom „Światło i tęcza” mali naukowcy mogli poznać tajemnice powstawania tęczy i zobaczyć ją dosłownie jak na dłoni! Odbyły się również dwa spektakle z mądrym przesłaniem i zawsze aktualną treścią oraz bardzo ciekawe warsztaty fizyczne pod tytułem: „Powietrze”, na których to dzieci miały wyjątkową możliwość stworzenia między innymi… fontanny w misce wody! :-) Były również zajęcia taneczne – czyli czysta energia na parkiecie! Po tańcach przyszedł czas na zajęcia manualne. A konkretnie na robienie filcowych breloczków. Przygotowane zostały również pouczające warsztaty pod tytułem: „Co jeść, żeby mieć energię, być aktywnym, uprawiać sport”. To niezwykle ważne, aby w dobie dzisiejszych niezdrowych przekąsek i kuszących kolorowych słodkości nasze dzieci miały świadomość i wiedzę, że zdrowe rzeczy również mogą być smaczne, dodawać energii do zabawy i wszelkiej wakacyjnej aktywności!

Kolejny dzień rozpoczął się z jajem, a to za sprawą ciekawych i wciągających warsztatów przyrodniczych pod tytułem: „Jajko mądrzejsze od kury”. Ogromny entuzjazm naszych małych gości wzbudziły warsztaty chemiczne pod tytułem: „Bulgoczące doświadczenia”, na których nasi mali chemicy nauczyli się produkować bańki mydlane. Ta wiedza i umiejętność z pewnością przyda się podczas letnich zabaw na świeżym powietrzu!

Następny dzień upłynął pod znakiem zajęć manualnych. Nasi młodzi uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy: starszą i młodszą. Starsze dzieci wzięły udział w budowaniu trójwymiarowej makiety budynku wielopoziomowego, a młodsze robiły ekologiczne eksperymenty z powietrzem. I tak w iście ekspresowym tempie upłynął pierwszy tydzień „Lata w mieście 2017” z Domem Kultury „Wygoda”.

Drugi tydzień również zawierał wiele interesujących zajęć i niespodzianek. Cyklicznie odbywały się warsztaty perkusyjne „Bum Bum rurki”, w kolejnych dniach odbyły się warsztaty przyrodnicze na temat pszczół: dlaczego są naszymi przyjaciółmi i dlaczego powinniśmy o nie dbać i je szanować, energetyczne zajęcia taneczne, warsztaty zdrowego żywienia „Zdrowe słodycze – zdrowy deser”, warsztaty z malowania obrazków na szkle oraz drukowanie i skanowanie w Technologii 3D, gdzie w trakcie zajęć można było otrzymać niespodziankę – wydrukowaną w tej technologii zakładkę do książki. Jak ocenili główni zainteresowani, wszystkie zajęcia były niezwykle zajmujące, wciągające i zaskakujące, a ich różnorodność sprawiła, że każdy znalazł coś dla siebie.

Projekt „Lato w mieście 2017” był współfinansowany przez Urząd Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy.
 
 
 

Tagi: Lato w Mieście, Dom Kultury „Wygoda”, zajęcia dla dzieci, wakacje


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Jadalnia
Zgłoś wydarzenie

Mośibrody
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy będziesz oglądał mecze rozgrywane w ramach Mundialu 2018 w stołecznych Strefach Kibica? ( Bemowo, Bielany, Targówek, Praga Południe, Śródmieście, Ursynów, Wola)

nie, lubię oglądać mecze w towarzystwie bliskich mi osób
nie, bo Strefy Kibica nie będzie w mojej dzielnicy
pewnie, że tak! Oglądanie meczy w tak dużym gronie wiąże się ze świetną, sportową atmosferą
tak, ale szkoda, że Strefy Kibica nie będzie w mojej dzielnicy i muszę jeździć do innych
nie, nie interesują mnie mecze piłki nożnej
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń