WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 20 lutego 2018 r.
Imieniny obchodzą: Leon, Ludmiła, Eustachy

„Lato w mieście” w Domu Kultury „Wygoda”

Dom Kultury „Wygoda”   |  2 sierpnia 2017

Jak co roku w Domu Kultury „Wygoda” zorganizowane zostało „Lato w mieście”. I tym razem nie zabrakło wielu ciekawych i inspirujących zajęć, ale motywem przewodnim w tym roku jest połączenie zdrowia i zabawy.

„Lato w mieście 2017” zaczęliśmy od filmowej przygody z iPadem, czyli warsztatów, podczas których dzieci mogły poczuć się jak młodzi reżyserzy, a jeszcze tego samego dnia dzięki warsztatom „Światło i tęcza” mali naukowcy mogli poznać tajemnice powstawania tęczy i zobaczyć ją dosłownie jak na dłoni! Odbyły się również dwa spektakle z mądrym przesłaniem i zawsze aktualną treścią oraz bardzo ciekawe warsztaty fizyczne pod tytułem: „Powietrze”, na których to dzieci miały wyjątkową możliwość stworzenia między innymi… fontanny w misce wody! :-) Były również zajęcia taneczne – czyli czysta energia na parkiecie! Po tańcach przyszedł czas na zajęcia manualne. A konkretnie na robienie filcowych breloczków. Przygotowane zostały również pouczające warsztaty pod tytułem: „Co jeść, żeby mieć energię, być aktywnym, uprawiać sport”. To niezwykle ważne, aby w dobie dzisiejszych niezdrowych przekąsek i kuszących kolorowych słodkości nasze dzieci miały świadomość i wiedzę, że zdrowe rzeczy również mogą być smaczne, dodawać energii do zabawy i wszelkiej wakacyjnej aktywności!

Kolejny dzień rozpoczął się z jajem, a to za sprawą ciekawych i wciągających warsztatów przyrodniczych pod tytułem: „Jajko mądrzejsze od kury”. Ogromny entuzjazm naszych małych gości wzbudziły warsztaty chemiczne pod tytułem: „Bulgoczące doświadczenia”, na których nasi mali chemicy nauczyli się produkować bańki mydlane. Ta wiedza i umiejętność z pewnością przyda się podczas letnich zabaw na świeżym powietrzu!

Następny dzień upłynął pod znakiem zajęć manualnych. Nasi młodzi uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy: starszą i młodszą. Starsze dzieci wzięły udział w budowaniu trójwymiarowej makiety budynku wielopoziomowego, a młodsze robiły ekologiczne eksperymenty z powietrzem. I tak w iście ekspresowym tempie upłynął pierwszy tydzień „Lata w mieście 2017” z Domem Kultury „Wygoda”.

Drugi tydzień również zawierał wiele interesujących zajęć i niespodzianek. Cyklicznie odbywały się warsztaty perkusyjne „Bum Bum rurki”, w kolejnych dniach odbyły się warsztaty przyrodnicze na temat pszczół: dlaczego są naszymi przyjaciółmi i dlaczego powinniśmy o nie dbać i je szanować, energetyczne zajęcia taneczne, warsztaty zdrowego żywienia „Zdrowe słodycze – zdrowy deser”, warsztaty z malowania obrazków na szkle oraz drukowanie i skanowanie w Technologii 3D, gdzie w trakcie zajęć można było otrzymać niespodziankę – wydrukowaną w tej technologii zakładkę do książki. Jak ocenili główni zainteresowani, wszystkie zajęcia były niezwykle zajmujące, wciągające i zaskakujące, a ich różnorodność sprawiła, że każdy znalazł coś dla siebie.

Projekt „Lato w mieście 2017” był współfinansowany przez Urząd Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy.
 
 
 

Tagi: Lato w Mieście, Dom Kultury „Wygoda”, zajęcia dla dzieci, wakacje


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Jadalnia
Zgłoś wydarzenie

Szklarnia smaków
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy podoba Ci się nowe logo transportu publicznego w Warszawie? (można je zobaczyć tutaj: Pojazdy komunikacji miejskiej z nowym logo)

Nie, jest okropne!
Nie, zupełnie nie kojarzy się z transportem publicznym, co najwyżej z tramwajem
Nie (z innych powodów)
Tak, jest lepsze od logo ZTM
Tak, cieszę się, że wreszcie będzie ujednolicone oznaczenie
Tak (z innych powodów)
Nie jest złe, ale lepsze było logo ZTM
Muszę to zobaczyć na żywo
Nie, przecież to żywcem z "Dziennika telewizyjnego"!
Nie mam zdania na ten temat
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń