WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Środa, 19 stycznia 2022 r.
Imieniny obchodzą: Marta, Henryk, Mariusz

Wrzesień w Ośrodku Kultury Wesoła

Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła  |  1 września 2017

Zaczynamy nowy sezon artystyczny w Ośrodku Kultury w Dzielnicy Wesoła oraz Ośrodku Działań Twórczych "Pogodna". Na dobry początek Dni Otwarte, które odbędą się odpowiednio w ww. miejscach 3 i 2 września. A już 10 września zapraszamy na międzypokoleniową potańcówkę, w której wziąć udział może wziąć każdy miłośnik tańca! A to tylko początek atrakcji przygotowanych na wrzesień.


Wrzesień w OK Wesoła


3 września otwieramy nowy sezon w Ośrodku Kultury. Zapraszamy w godz. 14.00-18.00 do siedziby przy ul. Starzyńskiego na Dzień Otwarty, podczas którego zaprezentujemy propozycję zajęć sekcyjnych. Przygotowaliśmy kilkadziesiąt propozycji. Na miejscu będą czekali pracownicy oraz instruktorzy, którzy odpowiedzą na każde pytanie. Będzie możliwość zapoznania się z ofertą. W nowym sezonie nowością będzie możliwość wyboru zajęć także przez Internet. Dzięki takiej formie zapisów każdy będzie mógł założyć swoje konto, wybrać zajęcia, śledzić aktualny grafik, dokonać płatności oraz sprawdzać stan swoich opłat. Zachęcamy do zapisów online. Tego dnia przeprowadzone zostaną również Otwarte Warsztaty Perkusyjne, w czasie których każdy będzie mógł zapoznać się z podstawowymi zasadami gry na instrumentach perkusyjnych. Podczas Dnia Otwartego zapraszamy także na Piknik Rodzinny pt. „Twórcze budowanie z klocków Lego w rodzinnej strefie zabawy”. Piknik o charakterze integracyjno-edukacyjnym zostanie przeprowadzony we współpracy z Fundacją „Akademia Iwony Kalaman”. Projekt będzie składał się z pięciu stanowisk. Pierwsze z nich to twórcze budowanie z klocków Lego, gdzie na specjalnej macie przy wielkim stosie klocków pod okiem instruktorów całe rodziny będą budować i odwzorowywać dziecięce wiersze J.Tuwima czy też J.Brzechwy. Przy drugim stanowisku „Rodzinne sadzeniaki” pod okiem animatorów cała rodzina będzie mogła zabawić się w integracyjną Eko-zabawę. Trzecie stanowisko to Kurs Pierwszej Pomocy, który będzie prowadzony przez dwóch wykwalifikowanych ratowników medycznych wraz z pokazem praktycznym dla każdego członka rodziny, który będzie prowadzony na fantomie. Misiowy Oddział Ratunkowy to czwarte stanowisko, gdzie pod specjalistycznym i oznakowanym namiotem każdy będzie mógł sprawdzić „stan zdrowia” pacjenta, którymi w tym przypadku będą pluszowe misie. Na koniec każdy otrzyma kolorowankę z numerem alarmowym oraz kartę wypisu Misia z MOR-u wraz z wynikami badań. Ostatnim stanowiskiem będzie Filcowanie. To nic innego jak zabawa z kolorowym filcem, gdzie każdy wyczaruje dla siebie np. kolorową bransoletkę lub małą maskotkę. 

Tydzień później, tj. 10 września w godz. 17.00-20.00 zapraszamy na międzypokoleniową potańcówkę, w której udział może wziąć każdy miłośnik tańca. W programie również batacuda show, czyli taneczne rytmy z Brazylii w wykonaniu warszawskiego zespołu perkusyjnego RITMO BLOCO. Zachęcamy do przyjścia w gronie rodziny, przyjaciół
i sąsiadów. 

W tym miesiącu zapraszamy także dzieci do wysłuchania koncertu Filharmonii Narodowej dla dzieci pt. „Za rogatką grand zabawa!” Piosenki, ballady, tańce i zabawy, które wypełnią program koncertu to autentyczne melodie z lat międzywojennych, ocalone od zapomnienia w starych śpiewnikach, a przede wszystkim w pamięci minionych pokoleń. Odtworzone pieczołowicie i wykonane na ówczesnych instrumentach przeniosą małych słuchaczy w tamte miejsca i czasy. Grupy zorganizowane obowiązują zapisy, ale zapraszamy również uczestników indywidualnych 22 września o godz. 10.50 do Filii „Pogodna” przy ul. Jana Pawła II 25, a o godz. 11.50 do Ośrodka Kultury przy ul. Starzyńskiego 21.

Natomiast 23 września w godz. 12.00-19.00 na terenie przy Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. 1 Praskiego Pułku 31 w ramach Warszawskich Dni Seniora odbędą się „Senioralne spotkania pokoleniowe”. Organizatorem wydarzenia jest PKPS Zarząd Dzielnicowy Warszawa-Wesoła a jednym z partnerów Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy. W programie m.in. warsztaty, konkursy z nagrodami, występy zespołów artystycznych, pokaz sprzętu przeciwpożarowego, wspólne tańce oraz wiele innych atrakcji. 

Wrzesień zakończymy pokazem slajdów i opowieściami z podróży Andrzeja Pasławskiego, który zabierze nas w podróż do Stambułu. Na to wydarzenie zapraszamy 30 września o godz. 17.00.


Nowy sezon artystyczny na Pogodnej!


2 września w godz. 13.00-17.00 odbędzie się Dzień Otwarty. W programie spotkania z instruktorami, warsztaty naukowe, warsztat pt. „Zabawki z dawnych lat” oraz Klub Miłośników Gier Planszowych „Wesoła Kostka”. O godz. 16.00 wystąpi Iluzjonista Konrad Modzelewski, który zaprezentuje magiczne sztuczki takie jak chustka, która pojawia się i znika, sznurek co gubi końce, piłeczki co to nie wiedzą, ile ich jest oraz wiele innych.

Kihnu to maleńka wyspa zagubiona na Bałtyku, która formalnie należy do Estonii, ale tak naprawdę rządzi nią ktoś zupełnie inny. Kobiety! Czy na wyspie cały czas panuje prawdziwy matriarchat? Z odpowiedzią przychodzi Artur Kot - podróżnik i dziennikarz - który na lato zatrudnia się w miejscowej latarni morskiej. Miesiąc „z babami” powoli odsłania przed nim prawdziwe życie tej niezwykłej wyspy, która na przekór pokusom nowoczesności wciąż próbuje żyć po staremu. Na pokaz slajdów i opowieści z podróży zapraszamy 9 września o godz. 17.00.

Czy karmienie piersią jest naturalne? Na to pytanie odpowiedzą 15 września o godz. 11.00 dwie promotorki karmienia piersią Centrum Nauki o Laktacji - Marlena Świrk i Justyna Makowska. Zachęcamy wszystkie mamy oraz kobiety w ciąży do wzięcia udziału w spotkaniu, na którym porozmawiamy o tym, czy karmienie piersią jest naturalne, czy może trzeba się do niego przygotować. 

16 września o godz. 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy gobelinów pt. „Powiązania”Marii Węgrzyniak-Szczepkowskiej, artystki i historyka filozofii. Będzie to swoista wędrówka filozoficzna pełna refleksji nad relacjami, które w jakiś sposób opisują człowieka, jego wymiar egzystencjalny, wskazując jednocześnie na cechy indywidualne w przedstawieniach „konkretnej osoby”, stanowiąc studium kondycji dzisiejszego człowieka uwikłanego we własną, niepowtarzalną historię, ale także w fundamentalne zagadnienia, takie jak czas i wiara. To pretekst do zmierzenia się z nieuchronnie pojawiającymi się pytaniami o sens, przyczyny, cel, czyli o to, co jest - nie tylko w filozofii - najważniejsze. Wystawa potrwa do 08.10.2017 r.

Dla dzieci w wieku od 5 do 9 lat i ich opiekunów przygotowaliśmy cykl spotkań i warsztatów plastycznych pt. „Baśniowa Sobota”. 23 września o godz. 16.00 usłyszymy historię dziewczyny, która umiała tak pięknie tkać, że jej sława dotarła do świata wróżek. Od jednej z nich otrzymała  za swą pracę magiczny podarunek. Jej wspaniałe umiejętności sprowadziły do jej domu także groźny Wicher Południowy. Dziewczyna odmówiła prośbie Wichru i została za to ukarana, jednak za sprawą odważnego ukochanego i cudownego przedmiotu podarowanego przez wróżkę życie dziewczyny zostało ocalone.Spotkanie poprowadzi Alicja Kubas. Liczba miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki do odbioru od 18 września od godz. 16.00. To samo spotkanie Baśniowej Soboty zostanie przeprowadzone
16 września o godz. 16.00 w Ośrodku Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy przy
ul. Starzyńskiego 21. Tam wejściówki będzie można odbierać od 11 września od godz. 16.00.

23 września w godz. 13.00-17.00 będzie miało miejsce spotkanie „Wesołej Kostki”. Jest to cykl dla miłośników gier planszowych. Prowadzenie: Dominik Pietrzak. 

30 września o godz. 19.00 odbędzie się akustyczny koncert niezwykle wrażliwej i wszechstronnej wokalistki Magdaleny Tul. Artystka współpracowała z Teatrem Studio Buffo oraz Teatrem Muzycznym Roma. Od wielu lat jest wokalistką w popularnym teleturnieju muzycznym "Jaka to melodia". Widzowie znają ją również z programu Voice of Poland, a jej głos często usłyszeć można w polskim dubbingu. W 2011 r. reprezentowała Polskę na Międzynarodowym Konkursie Eurowizji. Podczas koncertu wokalistka wykonując autorskie kompozycje, przeniesie nas w zupełnie inny wymiar oraz poruszy najczulsze struny naszej duszy. Podczas wydarzenia zapewniamy bezpłatną opiekę dla dzieci w wieku 3-10 lat.

Zapraszamy do udziału we wrześniowych wydarzeniach.
Szczegółów oraz plakatów informujących o wydarzeniach organizowanych przez Ośrodek szukajcie również na fanpage'u w portalu Facebook:
www.facebook.com/okwesola

Tagi: OK Wesoła, ODT Pogodna, wrzesień, oferta kulturalna, kultura w Wesołej,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast

Kalendarz Imprez

Styczeń 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia


17 - 20 stycznia 2022

Tydzień z budżetem obywatelskim

Czwartek, 20 stycznia 2022

Repertuar kina Stacja Falenica

Czwartek, 20 stycznia 2022

Spacer w Zoo z okazji Dnia Wiedzy o Pingwinach

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Która forma z letnich atrakcji miejskich podobała Ci się w tym roku najbardziej?

spacery z przewodnikiem
koncerty plenerowe
kino plenerowe
wycieczki rowerowe
wszystko co działo się nad Wisłą
wyprzedaże garażowe
plenerowe zajęcia sportowe
rejsy Wisłą
nie korzystałem/am z żadnej z ww. atrakcji
podobały mi się wszystkie
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń