WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 25 lutego 2021 r.
Imieniny obchodzą: Wiktor, Cezary, Zygfryd

W Bibliotece Publicznej

Biblioteka Publiczna w Wesołej  |  15 września 2017

Plener malarski

Pod koniec sierpnia w urokliwych miejscach naszej dzielnicy można było zobaczyć grupkę zapaleńców ze sztalugami, którzy bez względu na deszcz czy słońce utrwalali na płótnach jej piękno. Pierwsze dni były pełne deszczu, jednak schronienia udzielili artystom właściciele Villa Park. Pod daszkami i w altanach tego pięknego hotelu mogliśmy malować i poczuć klimaty południowych Włoch. Kamienne murki, wielkie donice z kwiatami, południowy koloryt architektury, to wszystko podziałało na nasze zmarznięte ciała rozgrzewająco. Obrazy są pełne ciepła i uroku. Następnego dnia chłodny ranek przywitał nas w rezerwacie Bagno Jacka. Szeroki horyzont, białe pnie sosen, zwierciadło nieporuszonej wiatrem wody… Pracowaliśmy z zapałem, a z każdą godziną słońce coraz bardziej przedzierało się przez chmury, by w końcu rozpędzić piękne szarości i zalśnić na bagnie pełnią kolorów. Zdążyliśmy się spakować, gdy nadeszła burza. Trzeci i czwarty dzień spędziliśmy, malując stary i nowy kościół w parafii Serca Jezusowego w Starej Miłośnie. Pełny słońca dzień pozostawił niezatarte ślady w naszych pracach. Ostatniego dnia z dystansem popatrzyliśmy na wszystkie prace i dokonaliśmy niezbędnych poprawek. W imieniu wszystkich uczestników pleneru dziękuję za pomoc w organizacji pleneru dyrekcji Biblioteki Publicznej oraz Stowarzyszeniu Sąsiedzi dla Wesołej. (Kurator pleneru – malarka Grażyna Bany)

Efekty prac artystów amatorów można będzie zobaczyć na wystawie poplenerowej, której wernisaż odbędzie się 12 września (wtorek) o godz. 18.30 w Bibliotece Głównej przy ul. 1 Praskiego Pułku 31. Zapraszamy!

Budżet Partycypacyjny na zakup książek

W III edycji Budżetu Partycypacyjnego na rok 2017 w kategorii edukacja i kultura wygrały aż trzy nasze projekty. Na projekty oddano 531 głosów i to właśnie one zadecydowały, iż projekty zostały zgłoszone do realizacji. Łączna kwota przeznaczona na ich realizację wynosiła 25 750 zł. W ramach tej kwoty już zakupiliśmy książki i audiobooki:

Biblioteka Główna - 451 książek
Filia nr 1 w Starej Miłośnie - 86 audiobooków
Filia nr 2 w Zielonej - 194 książki
Filia nr 3 w Woli Grzybowskiej - 131 książek

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy osobom, które oddały głos na nasze projekty. Zachęcamy do czytania i słuchania „partycypacyjnych” książek!

W IV edycji Budżetu (na 2018 rok), której wyniki zostały ogłoszone 14 lipca br., wśród zwycięskich projektów były dwa, których beneficjentami będą nasi czytelnicy:

- projekt nr 2057 „Odświeżamy bibliotekę” na zakup ok. 680 książek dla Filii nr 1 w Starej Miłośnie na kwotę 17 000 zł,

- projekt nr 296 „Książka oknem na świat” na zakup ok. 600 książek dla Biblioteki Głównej oraz filii w Zielonej i Woli Grzybowskiej na kwotę 15 000 zł.

Bardzo serdecznie dziękujemy autorkom zwycięskich projektów: Alicji Mroczek, Anieli Zaboklickiej, Martynie Paluch, Izabeli Frodynie i Małgorzacie Popławskiej.

Projekty zdobyły łącznie 793 głosy. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy swoje głosy oddali na te właśnie projekty.

Spotkanie autorskie z Barbarą Buczek-Płachtową

19 września o godz. 18.30 zapraszamy do Biblioteki Głównej (ul. 1 Praskiego Pułku 31) na spotkanie z Panią Barbarą Buczek-Płachtową, mieszkanką naszej dzielnicy, autorką długo oczekiwanej książki o historii i dziejach Starej Miłosny „Miłosna – Stara Miłosna”. Na spotkaniu będzie prezentowana również poprzednia książka naszego Gościa „Dzieje dóbr Miłosna”. Rozmowę z Autorką poprowadzi Adam Ciećwierz – varsavianista, pasjonat historii lokalnej, mieszkaniec Starej Miłosny. Obie książki tego dnia będzie można nabyć w Bibliotece i oczywiście otrzymać autograf. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych historią naszej „małej ojczyzny”!

Komunikat – od 4 września wydłużenie godzin pracy bibliotek

Informujemy, że dyżury sobotnie zostały przeniesione z Biblioteki Głównej do Filii nr 1 w Starej Miłośnie. W związku z tym wszystkich czytelników zapraszamy od 9 września w każdą sobotę w godz. 10 -15 do Starej Miłosny przy ul. Jana Pawła II 25.

Od 4 września na prośbę czytelników zostały wydłużone godziny pracy we wszystkich naszych placówkach. Szczegóły poniżej:

Biblioteka Główna
poniedziałek 11.00 - 19.00
wtorek, czwartek, piątek 11.00 - 18.00
środa 10.00 - 16.00

Filia nr 1 Stara Miłosna
poniedziałek 11.00 - 19.00
wtorek, środa, piątek 11.00 - 18.00
czwartek 10.00 - 16.00
sobota 10.00 - 15.00

Filia nr 2 Zielona
poniedziałek 11.00 - 19.00
wtorek, czwartek 11.00 - 18.00
piątek 10.00 - 16.00
(w środę nieczynna)

Filia nr 3 Wola Grzybowska
poniedziałek 11.00 - 19.00
wtorek, czwartek, piątek 11.00 - 18.00
(w środę nieczynna)

Zapraszamy!

Tagi: Biblioteka Publiczna w Wesołej, plener malarski, Barbara Buczek-Płachtowa, spotkanie autorskie, godziny pracy, budżet partycypacyjny, zakup książek


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy uważasz, że zimą jezdnie i chodniki powinny być posypywane solą?

Tak, nie widzę przeciwwskazań
Tak, dzięki tej metodzie jest zdecydowanie bezpieczniej na jezdniach oraz chodnikach
Nie, sól nie jest dobrym rozwiązaniem
Nie, ponieważ sól szkodzi przyrodzie
Są lepsze metody na poprawę bezpieczeństwa na jezdniach i chodnikach
Nie mam zdania
Nie, sól niszczy samochody, a pieszym buty
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń