WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Środa, 17 października 2018 r.
Imieniny obchodzą: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora

Kolej na Wawer 2017

Jarosław Rosiński, Wawerskie Centrum Kultury  |  24 października 2017

Kolej na Wawer 2017

Mimo niesprzyjającej aury tegoroczne wydarzenie „Kolej na Wawer” można uznać za udane. 17 września już od godzin przedpołudniowych na trasie Warszawa Gdańska – Warszawa Falenica kursował zabytkowy pociąg prowadzony przez lokomotywę parową. Jak co roku podróż była frajdą przede wszystkim dla dzieci, ale także dla dorosłych. Dzielnica Wawer i Wawerskie Centrum Kultury organizują tę atrakcję od kilku lat. Nawiązuje ona do tradycji tzw. linii otwockiej, oraz ściśle do rozwoju i powstawania tożsamości Wawra. Podróżującym czas uatrakcyjniali muzycy zespołu Wah Wah Brass oraz Lech Szprot, muzyk, który jest legendą polskiego jazzu tradycyjnego. Całość ubogaciły animacje Teatru Pantomimy „Mimo”. Wspomniani artyści zagościli też w Kinokawiarni „Stacja Falenica”, która w swoich gościnnych progach przyjęła podróżnych. Wśród nich nie zabrakło reprezentantów głównych organizatorów wydarzenia, czyli Wawerskiego Centrum Kultury i Urzędu Dzielnicy Wawer.

Całodniowemu wydarzeniu pod hasłem „Kolej na Wawer” towarzyszył rodzinny piknik „Wawer. Magia Różnorodności”, który odbył się w Międzylesiu. Podróżnych, którzy wysiedli na stacji Międzylesie, przywitała na peronie Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Żelechowa. Główną osnową od strony animacyjnej pikniku była gra „Wawerski podróżnik” zorganizowana przez animatorów i instruktorów WCK. Uczestnicy brali udział w oryginalnej podróży poprzez wszystkie stacje nazwane tytułami poszczególnych filii Wawerskiego Centrum Kultury i Wawerskiej Biblioteki Publicznej. Zabawa polegała na znalezieniu zagubionego biletu kolejowego.

Przygotowanych atrakcji było co niemiara, również na scenie. Zaprezentowali się zarówno młodzi utalentowani artyści z Ogniska Muzycznego im. A. Kulikowskiego oraz tancerze z sekcji Shock Dance, jak i profesjonalni artyści, wśród których nie zabrakło Marka Majewskiego, Tomasza Szweda czy Grzegorza Walczaka. Na scenie w brawurowym występie zaprezentował się też wielce obiecujący krakowski zespół Kraków Street Band. Wprawdzie padający deszcz przerzedził widzów, jednak na finałowy koncert gwiazdy – zespołu Perfect – przyszło kilka tysięcy osób.

Okazuje się, że najważniejsza jest pogoda ducha.

 

Fot. Wojciech Rozenek

Tagi: Kolej na Wawer, Wawer. Magia Różnorodności, piknik rodzinny, relacja z wydarzenia, zabytkowy pociąg


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast

Kalendarz Imprez

Październik 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


Czwartek, 18 października 2018

„Z Szuflady Babci i Dziadka” – stwórz wyjątkową wystawę razem z nami, przyjdź na wernisaż!

Czwartek, 18 października 2018

Z prac Rady Dzielnicy

Piątek, 19 października 2018

Zaproszenie na międzypokoleniową potańcówkę w Bibliotece

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Co myślisz o uproszczonych taryfach na 1 i 2 strefę komunikacji miejskiej?

Świetny pomysł! Teraz nie będzie chaosu z 1 i 2 strefą
Jestem bardzo zadowolona/zadowolony z tego pomysłu. Wreszcie jadąc poza Warszawę nie będę musiała/musiał kupować dodatkowego biletu
Nie odczuję różnicy. Podróżuję tylko w obrębie administracyjnym Warszawy
Nie jeżdżę komunikacją miejską
Nie mam zdania
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń