WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 22 czerwca 2018 r.
Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Tomasz

Rytm w naszych sercach dla serduszek dzieci z CZD

Hanna Kowalska  |  20 listopada 2017

Czekając, potupujemy nogami, ręce mimowolnie wystukują rytmy na przypadkowo napotkanych powierzchniach, a gdy nie daj Boże trafi w nie para drewnianych pałeczek, rozkręcamy się na dobre :). Perkusiści, perkusjonaliści i wszyscy inni pasjonaci rytmów z różnych miast Polski mogli bez oporów dać upust tym swoim rytmicznym zapędom, a przy tym wesprzeć Klinikę Kardiologii w Centrum Zdrowia Dziecka 20 października podczas pierwszego w historii półmaratonu perkusyjnego pn. „Gramy i pomagamy”, zorganizowanego przez Drum Academy i Fundację „Groove of Live”.

2 godziny, 19 minut i 7 sekund nieustannego bębnienia (w nawiązaniu do dystansu półmaratonu - 21,97 km), znamienici goście grający z nami zarówno w miejscu eventu, jak i obecni wirtualnie za pośrednictwem nagrań video emitowanych na dużym ekranie (Szymon Majewski, Adam Skorupa, Grzegorz Skawiński, Tomek Torres, Paweł Pająk, Oskar Podolski, Adam Tkaczyk, Oskar Bukała, Marcin Kraszewski, Maciek Dzik, Wojtek Deręgowski, Hubert Kostyra, Nickaria oraz Bartek Czerniachowski), a to wszystko z ogromną energią płynącą aż z trzech źródeł – z muzyki puszczanej przez DJ Praktyczną Panią do naszego grania, od prowadzącej całe to wydarzenie charyzmatycznej Agnieszki Trzeszczak oraz od każdego z uczestników imprezy, z wszystkich tych serc zakochanych w rytmie.

W czasie, gdy ponad 50 uczestników bez chwili przerwy utrzymywało rytm, działo się całkiem sporo. Nie sposób napisać o wszystkim, ale warto wspomnieć o takich wydarzeniach jak: obecność Adama Skorupy, kompozytora muzyki do „Wiedźmina”, i wspólne zagranie do jego utworu, wręczenie certyfikatów uczestnictwa 11 osobom, które ukończyły 7-dniowe wyzwanie „Produktywny Perkusista” poprzedzające półmaraton, oraz wylosowanie zwycięzcy nagrody głównej za ukończenie wyzwania, jaką było stypendium w wysokości 1000 zł na dowolny cel. Ponadto na scenie sali widowiskowej Centrum Promocji Kultury rozstawionych było 5 zestawów perkusyjnych, za którymi zasiadali znani polscy perkusiści, aby również „grać i pomagać”. Tworzenie z nimi jednego zespołu perkusyjnego było niezapomnianym przeżyciem!

Po godzinie 21:00 nastąpił wielki, głośny finał półmaratonu. Na metę wszyscy „dobiegli” pełni energii i radości, kontuzji nie odnotowano, a cel został osiągnięty – dla pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka borykających się z problemami kardiologicznymi udało się zebrać 1304 zł.

Serdecznie gratulujemy organizatorom oryginalnego pomysłu i jego świetnej realizacji i już odliczamy dni do pierwszego na świecie maratonu perkusyjnego, który odbędzie się 2 grudnia 2017 r. 

Gorąco zapraszamy Was do udziału! 

Jeśli już gracie na instrumentach perkusyjnych, będzie to dla Was doskonała okazja do spotkania z osobami podzielającymi Waszą pasję, a jeśli jeszcze nigdy nie mieliście w rękach perkusyjnych pałek, to świetny czas i miejsce, by „podłapać bakcyla”, a przede wszystkim ponownie wziąć udział w zbiórce pieniędzy na szczytny cel. 

Zajrzyjcie pod adres: https://www.facebook.com/events/1452066811578478/, znajdziecie tam szczegóły grudniowego wydarzenia. I nie zapomnijcie się zapisać! :-)

Tagi: półmaraton perkusyjny, perkusja, maraton, czd, centrum zdrowia dziecka, rekord, pomaganie, bębny


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast
Zgłoś wydarzenie

Mośibrody
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy będziesz oglądał mecze rozgrywane w ramach Mundialu 2018 w stołecznych Strefach Kibica? ( Bemowo, Bielany, Targówek, Praga Południe, Śródmieście, Ursynów, Wola)

nie, lubię oglądać mecze w towarzystwie bliskich mi osób
nie, bo Strefy Kibica nie będzie w mojej dzielnicy
pewnie, że tak! Oglądanie meczy w tak dużym gronie wiąże się ze świetną, sportową atmosferą
tak, ale szkoda, że Strefy Kibica nie będzie w mojej dzielnicy i muszę jeździć do innych
nie, nie interesują mnie mecze piłki nożnej
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń