WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 28 maja 2018 r.
Imieniny obchodzą: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Mikołajki na Grochowskiej

Sinfonia Varsovia  |  30 listopada 2017

Mikołajki na Grochowskiej
W najbliższą sobotę, 2 grudnia, siedziba Orkiestry Sinfonia Varsovia zmieni się w prawdziwe królestwo Świętego Mikołaja! Śpiewanie świątecznych piosenek, warsztaty muzyczne, dźwiękowa podróż do Laponii, koncerty Smykofonii i wiele innych atrakcji będzie czekać na najmłodszych już od samego rana.
 
Orkiestra Sinfonia Varsovia po raz kolejny zaprasza wszystkie dzieci na Mikołajki na Grochowskiej. Tym razem wybierzemy się w muzyczną podróż do Laponii, gdzie razem z Księżniczką Muzalindą odkryjemy jak działa poczta Świętego Mikołaja i dowiemy się, kto pomaga mu pakować prezenty. Ta interaktywna baśń z muzyką graną na żywo przeniesie widzów w niezwykłą krainę dźwięku, twórczego działania i dobrej zabawy. W rolę Księżniczki Muzalindy wcieli się Ewa Szawłowska a fortepianowo-perkusyjną oprawę instrumentalną zapewni Marcin Lemiszewski.
 
Specjalną atrakcję przygotowali również studenci z Koła Naukowego Młodych Pedagogów Muzyki Akademii Muzycznej w Łodzi, którzy poprowadzą warsztaty muzyczne dla dzieci i rodziców. Podczas trzech spotkań uczestnicy poznają świat instrumentów muzycznych, zaśpiewają wspólnie świąteczne piosenki oraz wzbogacą je prostym układem choreograficznym.
 
Jak co roku Mikołajkom na Grochowskiej towarzyszyć będą koncerty Smykofonii, czyli cyklu mini koncertów dla dzieci od 0 do 5 lat. Mikołajkowa edycja odbędzie się pod hasłem „Zima zima za nos trzyma”, a w programie znajdą się rozgrzewające piosenki, w sam raz na mroźne dni. Zaśpiewa Ania Broda a razem z nią na scenie pojawią się tak niezwykłe instrumenty jak lira korbowa, cymbały a także duduk i saksonet.
 
W przerwach między kolejnymi wydarzeniami będzie można skorzystać z księgarni i kawiarenki oraz stworzyć wyjątkowe ozdoby świąteczne czy pomalować twarz i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w fotobudce.
 
Na warsztaty muzyczne oraz baśń „Podróż do Laponii” wstęp jest bezpłatny. Na koncerty Smykofonii bilety w cenie 15zł można kupić w Empikach oraz na stronie eBilet.pl.
 
Mikołajki na Grochowskiej organizowane są we współpracy z Księgarnią Cafe – Klub „Między wierszami”, Fundacją „Muzyka jest dla wszystkich” oraz Kołem Naukowym Młodych Pedagogów Muzyki z Akademii Muzycznej w Łodzi.

Sobota, 2 grudnia 2017, godzina 10:00-16:00

Siedziba Orkiestry Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa

 Program:

Smykofonia (Sala prób)
 
10:00 – dzieci 0-2 lata;
 
11:15 – dzieci 2-5 lat;
 
12:30 – dzieci 2-5 lat

10:30 - 14:30 – Kawiarenka, księgarnia, fotobudka, malowanie twarzy (Pałac)

11:00, 12:15, 13:30 – warsztaty muzyczne prowadzone przez studentów Koła Naukowego Młodych Pedagogów Muzyki Akademii Muzycznej w Łodzi  (Pałac, Aula)

15:00 - 16:00 – Muzyczna bajka „Podróż do Laponii” (Sala Prób)
 
Szczegółowy program dostępny jest na stronie: www.sinfoniavarsovia.org.

Tagi: Mikołajki na Grochowskiej, Sinfonia Varsovia, mikołajki, koncert dla dzieci


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Mośibrody
Zgłoś wydarzenie

Willa Międzylesie
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy uważasz, że w Wesołej powinna powstać szkoła ponadpodstawowa?

Tak, koniecznie!
Tak, dzieci będą miały szkołę w swojej najbliższej okolicy
Nie, jest wystarczająco dużo szkół ponadpodstawowych w Warszawie
Nie, do szkół ponadpodstawowych dzieci dostają się na podstawie m.in. wyników z egzaminów. Zanim szkoła zyska renomę i dzieci będą chciały do niej uczęszczać minie dużo czasu.
Zależy jakiego rodzaju byłaby to szkoła średnia
Nie mam zdania
Zobacz wyniki
Mośibrody

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń