WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 19 października 2018 r.
Imieniny obchodzą: Piotra, Michała, Ziemowita

Grochów Grochów "Sted Go" - dwa spektakle, jeden z niespodzianką

Redakcja  |  12 marca 2018

Grochów Grochów "Sted Go" - dwa spektakle, jeden z niespodzianką
W ten weekend odbędą się pierwsze popremierowe spektakle "Sted go" grupy GROCHÓW GROCHÓW, dodatkowo w niedzielę spektakl poprzedzi krótka etiuda dziewcząt z MOW Strażacka w ramach projektu Sztuka Zaangażowania. Zarówno 17 jak i 18 marca zapraszamy na 19:00.

GROCHÓW GROCHÓW zaczął swoją działalność przy Teatrze Akt w 2015 roku. Skupia pasjonatów teatru o różnorodnych zainteresowaniach i doświadczeniach teatralnych oraz w różnym wieku.

Dalsze poszukiwania w dziedzinie teatru ruchu i szukanie kontekstów lokalnych doprowadziły grupę teatralną GROCHÓW GROCHÓW do twórczości Edwarda Stachury.

Poeta, pisarz, pieśniarz i wędrowiec przez wiele lat związany był z Grochowem, aczkolwiek czuł się obywatelem świata i jego ojczyzną mogła być Polska, Francja, a nawet Meksyk ("sted" to po norwesku miejsce, miasto tam, gdzie Stachura był, tam było jego miejsce). W swojej twórczości zadawał pytanie o sens życia, twórczości. Według niego poezja zmierzająca ku prawdzie musi być dopełniona życiem, powinna się urzeczywistniać poza kartką papieru i rzędami wersów. Wszelka poezja pisana jest poezją abstrakcyjną, poezja konkretna to poezja niepisana, po prostu całe życie. Stąd może przekonanie Stachury, że poezja urzeczywistnia się nie tylko za pomocą słowa, ale także tańca, ruchu, muzyki. Wymagał, by słowo przechodziło na drugą stronę i stawało się ciałem: żywym lub martwym.

To jego maksymalne, nieumiarkowane i zachłanne „zaglądanie pod powierzchnię”, cudne manowce, widok nad widoki, zjawa realna, biała lokomotywa, kropka nad ypsylonem, gałązki jabłoni to było poszukiwanie swojego miejsca na ziemi, które tak opiewał swoim pisaniem.
Poszukiwania doprowadziły go do stopniowej depersonalizacji zarówno w twórczości, jak i w życiu. To droga rozmowy ze swoim sobowtórem, swojego pomniejszania, by sobą nie przesłaniać i zobaczyć więcej, doprowadzenia do bezosobowego „się”, zastąpienia „człowieka-Ja przez człowieka-Nikt, doprowadzająca do przemiany świadomości i przekroczenia egoizmu poprzez zatracenie. Jego teksty dowodzą niezłomności, nie zmieni może świata, ale i świat go nie zmieni.

Skazany na męki nie do wytrzymania, nie do udźwignięcia przez żadnego ze śmiertelnych mówi nam "Byli tacy, co rodzili się. Byli tacy, co umierali. Byli też i tacy, którym to było mało".

GROCHÓW GROCHÓW nie zachłyśnie się słowami, nie są one nigdy tym, co próbują opisać.
W dużej mierze obraz i ruch będzie opisem nieśmiertelnego życia.
Komu w drogę, temu teraz.
Niech żyje życie!

Występują: Anna Ługowska, Dorota Mrozowicka, Dominik Muraszko, Heniek Małolepszy, Marek Wasilewski, Marta Szuchnicka, Mirek Barbachowski, Mirella Kurkowska, Monika Kowalska

Muzyka: Robert Jędrzejewski
Światło: Krzysztof Skarżyński
Stedopis: Marek Kowalski
Opieka artystyczna: Marek Kowalski, Tomasz Musiałowicz

Wstęp wolny - rezerwacje - kontakt@teatrakt.pl

Miejsce: Teatr Akt, ul. Łaziebna 9

DODATKOWO:
W dniu 18 marca o godzinie 19.00 zapraszamy na spektakl KOP-STOP do sali Teatru Akt przy ulicy Łaziebnej 9.
KOP-STOP to finał kilkumiesięcznego projektu Sztuka Zaangażowania.
Na scenie teatru Akt wystąpią aktorki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z ulicy Strażackiej pod artystyczną opieką Marka Kowalskiego z Teatru Akt i organizacyjnym wsparciem Agnieszki Molik
KOP-STOP poprzedzi prezentację najnowszego spektaklu grupy Grochów Grochów "Sted go", który rozpocznie się o godz. 19.30

Spektakl "Sted go" realizowany w ramach projektu Grochów Grochów współfinansowanego przez m.st Warszawa.

Tagi: teatr akt, sted go, teatr, spektakl, MOW Strażacka, sztuka zaangażowania


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Co myślisz o uproszczonych taryfach na 1 i 2 strefę komunikacji miejskiej?

Świetny pomysł! Teraz nie będzie chaosu z 1 i 2 strefą
Jestem bardzo zadowolona/zadowolony z tego pomysłu. Wreszcie jadąc poza Warszawę nie będę musiała/musiał kupować dodatkowego biletu
Nie odczuję różnicy. Podróżuję tylko w obrębie administracyjnym Warszawy
Nie jeżdżę komunikacją miejską
Nie mam zdania
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń