WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 17 lipca 2018 r.
Imieniny obchodzą: Aneta, Bogdan, Aleksy

Wiosenne atrakcje w Domu Kultury „Rembertów”

MZ  |  28 marca 2018

Stylowa kuchnia domu kultury po raz kolejny zaprasza dzieci i młodzież na warsztaty kulinarne 9 kwietnia oraz 10 kwietnia br. w godz. 16.00-18.00. Warsztaty poprowadzi Marzenna Kosowska. Podczas zajęć dzieci pod okiem instruktora przygotują smaczne, ekologiczne potrawy. Na warsztaty kulinarne obowiązują zapisy – liczba miejsc ograniczona. Uwaga, miejsca rozchodzą się jak świeże bułeczki!

Ceramika dla każdego. Ruszyły wtorkowe zajęcia ceramiki. Zachęcamy osoby w każdym wieku do rozpoczęcia przygody z gliną. W naszym domu kultury funkcjonują trzy grupy zajęciowe – dzieci, młodzież i dorośli. Prace powstałe podczas zajęć są wypalane i szkliwione, uczestnicy poznają różnorodne metody pracy z gliną, a poziom trudności jest dostosowany do umiejętności uczestników. Zapraszamy!

Wiosną wpadnij do „Szopy Dobrych Pomysłów”. Spotkajmy się i zrealizujmy Wasze pomysły! „Szopa” mieści się na dziedzińcu Domu Kultury „Rembertów” przy al. Komandosów 8.

Wiosna to dobry czas, aby nawiązać nowe znajomości z ciekawymi ludźmi. Wspaniałą okazją do zawarcia nowych znajomości i przełamania pierwszych lodów jest granie w gry planszowe. Zapraszamy chętnych w każdym wieku na Wieczór Gier w „Szopie Dobrych Pomysłów”. W piątek 13 kwietnia br. w godz. 19.00-21.00 spotkamy się przy kultowych grach planszowych i karcianych (m.in. Monopol, Dixit, Pan tu nie stał, Pędzące żółwie, Double, Szeryf z Nottingham). Będzie można napić się herbaty lub świeżej lemoniady i spędzić piątkowy wieczór w przyjemnej atmosferze. Możesz przynieść własną grę. Wstęp wolny.

Wiosną powraca także chęć do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, np. na rowerze. Przyprowadź swój rower w dniu 14 kwietnia br. w godz. 14.00-16.00 na Bezpłatny Przegląd Rowerowy. Zadbaj w „Szopie Dobrych Pomysłów” o swój rower, aby dobrze Ci służył przez cały sezon. Wstęp wolny.

Wiosna sprzyja zmianom i snuciu planów. Przyroda budzi się do życia, a w nas rodzą się ciekawe pomysły. Przyjdź na spotkanie „Poznajmy się” 18 kwietnia br. od godz. 18.00. Spotkamy się w „Szopie Dobrych Pomysłów”, zjemy pyszne ciasto przygotowane przez sąsiadkę Marzennę i spróbujemy zagospodarować nasze Miejsce Aktywności Lokalnej. W miłej sąsiedzkiej atmosferze poznamy się i zadecydujemy, do czego może, a do czego nie powinna służyć mieszkańcom „Szopa Dobrych Pomysłów”. Jakie spotkania i warsztaty najchętniej widzielibyście w jej murach oraz w jakim stylu chcielibyście ją urządzić? Wstęp bezpłatny, otwarty :-).

Wiosną chętnie obcujemy z naturą i spacerujemy po pobliskich lasach. Niestety po zimie, gdy stopniały śniegi, naszym oczom ukazały się złogi śmieci. Dlatego 19 kwietnia br. spotykamy się o godz. 17.00 w „Szopie Dobrych Pomysłów”, aby wspólnie wziąć udział w happeningu ekologicznym „Sprzątanie Rembertowskiego Lasu”. Przyjdź, by wesprzeć Matkę Naturę, dać przykład dzieciom i przygotować się do nadchodzącego Dnia Ziemi. Przyjdź i baw się razem z nami. Zrobimy coś ważnego dla naszego lasu – zielonych płuc Rembertowa. Rękawiczki ochronne i worki na śmieci będą rozdawane o godz. 17.00 w „Szopie Dobrych Pomysłów”, skąd udamy się do lasu w stronę ul. Działyńczyków. Wstęp wolny.

Wiosenne porządki – każdy je zna! Niepotrzebne ubrania, zabawki dla dzieci i ozdoby domowe możesz przynieść na Wyprzedaż Garażową w „Szopie Dobrych Pomysłów”. W sobotę 21 kwietnia br. od godz. 10.00 do godz. 14.00 przy al. Komandosów 8 będzie można sprzedać i zakupić mnóstwo skarbów i nadać im nowe życie. Osoby chcące coś sprzedać prosimy o rezerwacje stanowisk telefonicznie 22 611-96-87 lub w sekretariacie Domu Kultury „Rembertów”. Wstęp wolny.

W marcu rusza akcja „Szopa pełna gier”. Zachęcamy wszystkich do przynoszenia zalegających w domach gier planszowych o różnych poziomach trudności. „Szopa Dobrych Pomysłów” to przestrzeń sąsiedzka, ogólnodostępna. Gry znajdą nowy dom, a odwiedzający „Szopę Dobrych Pomysłów” będą mogli dzięki nim miło spędzić czas, tym samym nadając Waszym starym grom drugie życie. Gry prosimy zostawiać w sekretariacie domu kultury.

Tagi: Rembertów, kultura, aktualności


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Najbliższe wydarzenia


24 czerwca - 31 sierpnia 2018

Podwieczorki teatralne dla dzieci

28 czerwca - 30 sierpnia 2018

Kino plenerowe w Parku Polińskiego

1 lipca - 26 sierpnia 2018

Kino plenerowe na Plaży Romantycznej

Zgłoś wydarzenie

Mośibrody
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy satysfakcjonują Cię wyniki budżetu partycypacyjnego 2019?

Tak, zrealizowane będą pomysły, na które głosowałam/em
Tak, chociaż nie brałam/em udziału w głosowaniu na projekty
Nie, projekty na które głosowałam/em nie zostaną zrealizowane
Nie interesuje się budżetem partycypacyjnym
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń