WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Środa, 25 kwietnia 2018 r.
Imieniny obchodzą: Marek, Jarosław, Wasyl

Kwiecień w Ośrodku Kultury w Dzielnicy Wesoła

Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła  |  9 kwietnia 2018

Kwiecień w Ośrodku Kultury w Dzielnicy Wesoła

Kwiecień w Ośrodku Kultury w Dzielnicy Wesoła

12 i 13 kwietnia 2018 r. odbędzie się III edycja Przeglądu Młodych Talentów „Artystyczna Wesoła”. Głównymi celami Przeglądu są m.in.: konfrontacja
i ocena dorobku artystycznego dzieci i młodzieży z terenu dzielnicy, podnoszenie poziomu
i rangi amatorskich dokonań artystycznych, inicjowanie twórczych poszukiwań i wypowiedzi artystycznych oraz promocja najlepszych młodych artystów.

Przegląd dotyczy wszelkich prezentacji artystycznych, scenicznych i estradowych, takich jak: teatr, kabaret, piosenka, taniec. Wystąpią dzieci i młodzież reprezentujące placówki kultury, przedszkola, szkoły oraz instytucje i organizacje prowadzące działalność kulturalną na terenie dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy. Więcej szczegółów (m.in. ramy godzinowe) znajdą Państwo na stronie www.domkulturywesola.net .

Organizatorzy: Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy, Dzielnica Wesoła m.st. Warszawy oraz 1. Warszawska Brygada Pancerna im. Tadeusza Kościuszki. Patronat medialny: Wiadomości Sąsiedzkie, portal staramilosna.pl, portal miastodzieci.pl. Sponsor: Piekarnie Cukiernie Putka, sklep zabawkowy „Raduś”.

W tym miesiącu wszystkich miłośników podróży zapraszamy do jednego z najciekawszych krajów Ameryki Łacińskiej, czyli Meksyku. W dniu 14 kwietnia o godz. 17.00 Marek Łasisz pokaże, jak wygląda Meksyk poza utartym szlakiem. Zabierze uczestników spotkania w miejsce, gdzie nie trafiają zorganizowane wycieczki. Pokaże, jak wyglądają dania kuchni meksykańskiej, tańce ludowe na lokalnej fieście, plantacja agawy i fabryczka tequili. Piękno Oceanu Spokojnego ukazane zostanie w odciętej od świata wiosce, do której nie prowadzi żadna droga. Wędrówka będzie ilustrowana oryginalnymi fotografiami i filmami wykonan ymi podczas samodzielnej wyprawy.

Zapraszamy dzieci do obejrzenia i wysłuchania koncertu Filharmonii Narodowej pt. „Kalejdoskop rytmów i melodii”. Flet, akordeon, gitara i kontrabas. Każdy z tych instrumentów należy do innej muzycznej rodziny. Czy da się więc połączyć ze sobą flet, znany z kojącego, miłego dla ucha dźwięku, akordeon, który w tangach brzmi drapieżnie, gitarę kojarzoną powszechnie z hiszpańskimi rytmami i odzywający się niskim głosem kontrabas? Oczywiście, przecież w muzyce wszystko jest możliwe! Przekonamy się o tym podczas koncertu, w którym, jak w tytułowym kalejdoskopie, królować będzie różnorodność i zmienność, a dźwięki, niczym drobne szkiełka tworzące wielobarwne wzory, ułożą się w rozmaite rytmy i melodie. Pozwolą one zwiedzić wiele muzycznych krain. Grupy zorganizowane obowiązują zapisy, ale zapraszamy również uczestników indywidualnych 20 kwietnia o godz.10.50 do Filii „Pogodna” przy ul. Jana Pawła II 25, a o godz. 11.50 do Ośrodka Kultury przy ul. Starzyńskiego 21.

22 kwietnia o godz. 16.00 zapraszamy na koncert pt. „Piosenka z przygodą” w wykonaniu zespołu „Młodzieżówka z Sulejówka”. W programie m.in. piosenki takie jak: „Co bez miłości wart jest świat”, „Zimny drań”, „Panna Andzia ma wychodne”, „Serce moje serce”, „W moim ogródeczku”. „Młodzieżówka z Sulejówka” istnieje od 2015 r. Tworzy ją 19-osobowa grupa seniorów, która powstała z pasji do muzyki i śpiewania. Zespół prowadzony jest przez Roberta Lipkę, który akompaniuje na akordeonie.

 

 

Tagi: dom kultury Wesoła, Ośrodek Kultury Wesoła, Przegląd Młodych Talentów „Artystyczna Wesoła”


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Kwiecień 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Najbliższe wydarzenia


Środa, 25 kwietnia 2018

Pogodna Grupa Teatralna zaprasza!

Czwartek, 26 kwietnia 2018

Biblioteka literacko i plastycznie

Sobota, 28 kwietnia 2018

Happening rodzinny „Sprzątanie Rembertowskiego Lasu”

Zgłoś wydarzenie

Willa Międzylesie
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy uważasz, że w Wesołej powinna powstać szkoła ponadpodstawowa?

Tak, koniecznie!
Tak, dzieci będą miały szkołę w swojej najbliższej okolicy
Nie, jest wystarczająco dużo szkół ponadpodstawowych w Warszawie
Nie, do szkół ponadpodstawowych dzieci dostają się na podstawie m.in. wyników z egzaminów. Zanim szkoła zyska renomę i dzieci będą chciały do niej uczęszczać minie dużo czasu.
Zależy jakiego rodzaju byłaby to szkoła średnia
Nie mam zdania
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń