WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 17 grudnia 2018 r.
Imieniny obchodzą: Olimpia, Łukasz, Jolanta

Kwiecień w Ośrodku Kultury w Dzielnicy Wesoła

Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła  |  9 kwietnia 2018

Kwiecień w Ośrodku Kultury w Dzielnicy Wesoła

Kwiecień w Ośrodku Kultury w Dzielnicy Wesoła

12 i 13 kwietnia 2018 r. odbędzie się III edycja Przeglądu Młodych Talentów „Artystyczna Wesoła”. Głównymi celami Przeglądu są m.in.: konfrontacja
i ocena dorobku artystycznego dzieci i młodzieży z terenu dzielnicy, podnoszenie poziomu
i rangi amatorskich dokonań artystycznych, inicjowanie twórczych poszukiwań i wypowiedzi artystycznych oraz promocja najlepszych młodych artystów.

Przegląd dotyczy wszelkich prezentacji artystycznych, scenicznych i estradowych, takich jak: teatr, kabaret, piosenka, taniec. Wystąpią dzieci i młodzież reprezentujące placówki kultury, przedszkola, szkoły oraz instytucje i organizacje prowadzące działalność kulturalną na terenie dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy. Więcej szczegółów (m.in. ramy godzinowe) znajdą Państwo na stronie www.domkulturywesola.net .

Organizatorzy: Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy, Dzielnica Wesoła m.st. Warszawy oraz 1. Warszawska Brygada Pancerna im. Tadeusza Kościuszki. Patronat medialny: Wiadomości Sąsiedzkie, portal staramilosna.pl, portal miastodzieci.pl. Sponsor: Piekarnie Cukiernie Putka, sklep zabawkowy „Raduś”.

W tym miesiącu wszystkich miłośników podróży zapraszamy do jednego z najciekawszych krajów Ameryki Łacińskiej, czyli Meksyku. W dniu 14 kwietnia o godz. 17.00 Marek Łasisz pokaże, jak wygląda Meksyk poza utartym szlakiem. Zabierze uczestników spotkania w miejsce, gdzie nie trafiają zorganizowane wycieczki. Pokaże, jak wyglądają dania kuchni meksykańskiej, tańce ludowe na lokalnej fieście, plantacja agawy i fabryczka tequili. Piękno Oceanu Spokojnego ukazane zostanie w odciętej od świata wiosce, do której nie prowadzi żadna droga. Wędrówka będzie ilustrowana oryginalnymi fotografiami i filmami wykonan ymi podczas samodzielnej wyprawy.

Zapraszamy dzieci do obejrzenia i wysłuchania koncertu Filharmonii Narodowej pt. „Kalejdoskop rytmów i melodii”. Flet, akordeon, gitara i kontrabas. Każdy z tych instrumentów należy do innej muzycznej rodziny. Czy da się więc połączyć ze sobą flet, znany z kojącego, miłego dla ucha dźwięku, akordeon, który w tangach brzmi drapieżnie, gitarę kojarzoną powszechnie z hiszpańskimi rytmami i odzywający się niskim głosem kontrabas? Oczywiście, przecież w muzyce wszystko jest możliwe! Przekonamy się o tym podczas koncertu, w którym, jak w tytułowym kalejdoskopie, królować będzie różnorodność i zmienność, a dźwięki, niczym drobne szkiełka tworzące wielobarwne wzory, ułożą się w rozmaite rytmy i melodie. Pozwolą one zwiedzić wiele muzycznych krain. Grupy zorganizowane obowiązują zapisy, ale zapraszamy również uczestników indywidualnych 20 kwietnia o godz.10.50 do Filii „Pogodna” przy ul. Jana Pawła II 25, a o godz. 11.50 do Ośrodka Kultury przy ul. Starzyńskiego 21.

22 kwietnia o godz. 16.00 zapraszamy na koncert pt. „Piosenka z przygodą” w wykonaniu zespołu „Młodzieżówka z Sulejówka”. W programie m.in. piosenki takie jak: „Co bez miłości wart jest świat”, „Zimny drań”, „Panna Andzia ma wychodne”, „Serce moje serce”, „W moim ogródeczku”. „Młodzieżówka z Sulejówka” istnieje od 2015 r. Tworzy ją 19-osobowa grupa seniorów, która powstała z pasji do muzyki i śpiewania. Zespół prowadzony jest przez Roberta Lipkę, który akompaniuje na akordeonie.

 

 

Tagi: dom kultury Wesoła, Ośrodek Kultury Wesoła, Przegląd Młodych Talentów „Artystyczna Wesoła”


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast

Kalendarz Imprez

Grudzień 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia


Poniedziałek, 17 grudnia 2018

Świąteczna podróż ku wolności

Piątek, 21 grudnia 2018

II Canto Magnificat dla Niepodległej

Czwartek, 3 stycznia 2019

Badania mammograficzne w Rembertowie

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Które z wydań Wiadomości Sąsiedzkich czytasz najczęściej?

Wawer
Wesoła
Praga Południe
Rembertów
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń