WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 24 marca 2019 r.
Imieniny obchodzą: Gabriel, Marek, Gabor

Opowieści improwizowane Rozdział VI: Roz-wiązania

Jakub Braziewicz  |  16 kwietnia 2018

Opowieści improwizowane Rozdział VI: Roz-wiązania
20 kwietnia w Kawiarni Między Wierszami odbędzie się kolejne jazzowe spotkanie pod szyldem Opowieści Improwizowanych. „Tym razem będziemy się opierać na improwizowanym wiązaniu różnych instrumentów i roz-wiązywaniu muzycznych połączeń. Podobnie jak w chemicznych wiązaniach będziemy żonglować instrumentami i dźwiękami tworząc na żywo nowe „cząsteczki” - od solowego brzmienia instrumentu poprzez rozmaite duety i trio po pełne brzmienie kwartetu. – mówi Jakub Paulski, gitarzysta i pomysłodawca projektu Opowieści Improwizowanych.
 

Na saksofonie zagra wrocławski muzyk Adam Bławicki, który jak nikt inny łączy amerykańską tradycje jazzową ze słowiańskim liryzmem i melodyką. Na scenie towarzyszyć mu będzie kontrabasista Rafał Różalski. Razem z Witoldem Janiakiem i Kamilem Miszewskim nagrał płytę „Zagrajcie swoją muzykę…”, gdzie na bazie tradycyjnych melodii ludowych budują jazzową opowieść o naszej kulturze, tradycji i tożsamości. Skład uzupełnią pomysłodawcy Opowieści Improwizowanych – pianista Miłosz Oleniecki i gitarzysta Jakub Paulski. Oleniecki współtworzy muzyczny kolektyw P.Unity, współpracował z m.in. Michałem Urbaniakiem czy Wojtkiem Mazolewskim, jak również i popowymi artystami: Natalią Nykiel, Kasią Lins czy amerykańskim piosenkarzem Nickiem Sinckler. Jakub Paulski współtworzy wiele jazzowych składów, m.in.: Sound of Affection, Jakub Paulski Quartet, Jakub Paulski Trio, jest częścią grupy teatralnej Afront, specjalizującej się w spektaklach improwizowanych.

 

- „Dla każdego z nas improwizacja i swoista uporządkowana swoboda tworzenia muzyki na żywo jest jednym z ważniejszych elementów życia. Przeniesiemy słuchacza w świat naszych autorskich kompozycji. Zaproszeni muzycy przygotowali swoje utwory, które będą wykonane po raz pierwszy w wyjątkowych aranżacjach i oprawie brzmieniowej. Co więcej, część utworów została specjalnie skomponowana na to wydarzenie i będzie miała swoją premierę w Między Wierszami” mówi Jakub Paulski.

 

Opowieści Improwizowane to otwarte dla publiczności spotkania muzyków, których spoiwem jest improwizacja. Każdy z muzyków poprzez swoją wrażliwość, muzyczny zmysł, ale także dzięki wspólnemu zrozumieniu i graniu przekazuje publiczności swoje muzyczne historie, inspiracje i emocje. Do tej pory w ciągu poprzednich Opowieści na spotkania gościli m.in.: skrzypek Jakub Wosik, gitarzysta Mikołaj Poncyliusz, wokalista Rafał Iwański, saksofonista Łukasz Poprawski oraz Franciszek Pospieszalski. Cykl Opowieści Improwizowanych jest współfinansowany przez Funduszu Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

 

Koncert odbędzie się w ramach wydarzenia Warszawski Weekend Księgarń Kameralnych 2018.

20 kwietnia,

godz. 19:30

wstęp wolny

Księgarnia Między Wierszami, ul. Grochowska 288

Tagi: Kawiarnia między Wierszami, jazz, jazz w kawiarni, koncerty jazzowe praga poludnie


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast
Zgłoś wydarzenie

kredyt
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Którą z kategorii portalu Wiadomości Sąsiedzkich czytasz najczęściej?

Wiadomości
Artykuły
Historia
Sport
Kultura
Szkolne wieści
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń