WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 17 grudnia 2018 r.
Imieniny obchodzą: Olimpia, Łukasz, Jolanta

Opowieści improwizowane Rozdział VI: Roz-wiązania

Jakub Braziewicz  |  16 kwietnia 2018

Opowieści improwizowane Rozdział VI: Roz-wiązania
20 kwietnia w Kawiarni Między Wierszami odbędzie się kolejne jazzowe spotkanie pod szyldem Opowieści Improwizowanych. „Tym razem będziemy się opierać na improwizowanym wiązaniu różnych instrumentów i roz-wiązywaniu muzycznych połączeń. Podobnie jak w chemicznych wiązaniach będziemy żonglować instrumentami i dźwiękami tworząc na żywo nowe „cząsteczki” - od solowego brzmienia instrumentu poprzez rozmaite duety i trio po pełne brzmienie kwartetu. – mówi Jakub Paulski, gitarzysta i pomysłodawca projektu Opowieści Improwizowanych.
 

Na saksofonie zagra wrocławski muzyk Adam Bławicki, który jak nikt inny łączy amerykańską tradycje jazzową ze słowiańskim liryzmem i melodyką. Na scenie towarzyszyć mu będzie kontrabasista Rafał Różalski. Razem z Witoldem Janiakiem i Kamilem Miszewskim nagrał płytę „Zagrajcie swoją muzykę…”, gdzie na bazie tradycyjnych melodii ludowych budują jazzową opowieść o naszej kulturze, tradycji i tożsamości. Skład uzupełnią pomysłodawcy Opowieści Improwizowanych – pianista Miłosz Oleniecki i gitarzysta Jakub Paulski. Oleniecki współtworzy muzyczny kolektyw P.Unity, współpracował z m.in. Michałem Urbaniakiem czy Wojtkiem Mazolewskim, jak również i popowymi artystami: Natalią Nykiel, Kasią Lins czy amerykańskim piosenkarzem Nickiem Sinckler. Jakub Paulski współtworzy wiele jazzowych składów, m.in.: Sound of Affection, Jakub Paulski Quartet, Jakub Paulski Trio, jest częścią grupy teatralnej Afront, specjalizującej się w spektaklach improwizowanych.

 

- „Dla każdego z nas improwizacja i swoista uporządkowana swoboda tworzenia muzyki na żywo jest jednym z ważniejszych elementów życia. Przeniesiemy słuchacza w świat naszych autorskich kompozycji. Zaproszeni muzycy przygotowali swoje utwory, które będą wykonane po raz pierwszy w wyjątkowych aranżacjach i oprawie brzmieniowej. Co więcej, część utworów została specjalnie skomponowana na to wydarzenie i będzie miała swoją premierę w Między Wierszami” mówi Jakub Paulski.

 

Opowieści Improwizowane to otwarte dla publiczności spotkania muzyków, których spoiwem jest improwizacja. Każdy z muzyków poprzez swoją wrażliwość, muzyczny zmysł, ale także dzięki wspólnemu zrozumieniu i graniu przekazuje publiczności swoje muzyczne historie, inspiracje i emocje. Do tej pory w ciągu poprzednich Opowieści na spotkania gościli m.in.: skrzypek Jakub Wosik, gitarzysta Mikołaj Poncyliusz, wokalista Rafał Iwański, saksofonista Łukasz Poprawski oraz Franciszek Pospieszalski. Cykl Opowieści Improwizowanych jest współfinansowany przez Funduszu Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

 

Koncert odbędzie się w ramach wydarzenia Warszawski Weekend Księgarń Kameralnych 2018.

20 kwietnia,

godz. 19:30

wstęp wolny

Księgarnia Między Wierszami, ul. Grochowska 288

Tagi: Kawiarnia między Wierszami, jazz, jazz w kawiarni, koncerty jazzowe praga poludnie


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast

Kalendarz Imprez

Grudzień 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia


Poniedziałek, 17 grudnia 2018

Świąteczna podróż ku wolności

Piątek, 21 grudnia 2018

II Canto Magnificat dla Niepodległej

Czwartek, 3 stycznia 2019

Badania mammograficzne w Rembertowie

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Które z wydań Wiadomości Sąsiedzkich czytasz najczęściej?

Wawer
Wesoła
Praga Południe
Rembertów
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń