WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 19 października 2018 r.
Imieniny obchodzą: Piotra, Michała, Ziemowita

Świętuj lokalnie 100-lecie niepodległości - w domach kultury i bibliotece

Redakcja .  |  23 kwietnia 2018

W ubiegłym miesiącu przedstawiliśmy Państwu propozycje Urzędu Dzielnicy na świętowanie w Rembertowie tego wspaniałego dla naszej ojczyzny jubileuszu. Dziś prezentujemy wydarzenia rocznicowe zaplanowane przez Dom Kultury „Rembertów” i Dom Kultury „Wygoda”. oraz przez rembertowską Bibliotekę Publiczną. Oczywiście szczegóły tych późniejszych wydarzeń będą doprecyzowywane bliżej ich terminów i wtedy będziemy o nich Państwa informować.

Dom Kultury „Rembertów”

3-30 kwietnia 2018 r.  Wystawa historyczna „Drogi do Polski serca Kościuszki. W ojczyźnie serce me zostało” z archiwum PAN Archiwum

 

23 lipca - 31 sierpnia 2018 r. Wystawa historyczna „Powstanie warszawskie w zbiorach PAN Archiwum”   

 

31 lipca 2018 r. Konkurs plastyczny „Biało-czerwoni”

 

Połowa września 2018 r. „Happening plenerowy Rembertów dla Niepodległej” :           

- sadzenie kwiatów biało-czerwonych

- żywa flaga Polski, wspólna fotografia

- wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych

11 listopada 2018 r. Internetowa premiera filmu animowanego na 100-lecie odzyskania niepodległości. Film opracowany podczas warsztatów animacji filmowej w Domu Kultury „Rembertów”.                                                            

Dom Kultury „Wygoda”

W ramach Obchodów 100–lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę Dom Kultury „Wygoda” przygotował kilka wydarzeń i wystawę.

Był to m.in. konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pt. „Mój bohater historyczny” pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Rembertów, który miał miejsce w listopadzie 2017 r. Konkurs został zorganizowany przy współpracy z Biblioteką Publiczną im. Jana Pawła II. Głównym celem i ideą zorganizowanego konkursu było ukształtowanie i zakorzenienie w młodych mieszkańcach naszej dzielnicy postaw patriotycznych oraz zachęcenie ich do śledzenia historii naszej Ojczyzny, czytania o niej oraz do odwiedzenia miejsc historycznie z Odzyskaniem Niepodległości związanych. Nadesłano mnóstwo prac tworzonych przeróżnymi technikami – od tradycyjnego rysunku począwszy, poprzez wydzieranki, szkice ołówkami węglowymi i farbami. Bohaterami prac byli między innymi : BłogosławionyŚwięty Papież Jan Paweł II, Marszałek Józef Piłsudski, Tadeusz Kościuszko, Emilia Plater i inni. Niełatwe zadanie przypadło członkom jury, którzy spośród dziesiątek prac musieli wyłonić zwycięzców w różnych kategoriach wiekowych.

W 2018 roku planowana jest natomiast wystawa malarska pod tytułem „100 Legionistów w Stulecie Niepodległości” oraz program koncertowy związany z Jubileuszem Narodowego Święta Niepodległości, którego szczegóły już wkrótce ukażą się na naszej stronie internetowej oraz na Facebooku.

Ponadto Dom Kultury „Wygoda” ma przyjemność i zaszczyt współorganizować duże przedsięwzięcie w dniu 9 czerwca o nazwie „Parada Niepodległości”.

Głównym organizatorem tego wydarzenia jest Urząd Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy.

100 – -lecie Odzyskania Niepodległości to wspaniała okazja do spotkania z mieszkańcami Ddzielnicy Rembertów, do wspólnego świętowania oraz do historycznej podróży w czasy naszych przodków i Bohaterów, którzy walczyli o Niepodległą Polskę i dzięki którym możemy się dziś nazywać Wolnymi Polakami.

Tagi: 100-lecie niepodległości, dom kultury Rembertów, wydarzenia dom kultury Rembertów


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Co myślisz o uproszczonych taryfach na 1 i 2 strefę komunikacji miejskiej?

Świetny pomysł! Teraz nie będzie chaosu z 1 i 2 strefą
Jestem bardzo zadowolona/zadowolony z tego pomysłu. Wreszcie jadąc poza Warszawę nie będę musiała/musiał kupować dodatkowego biletu
Nie odczuję różnicy. Podróżuję tylko w obrębie administracyjnym Warszawy
Nie jeżdżę komunikacją miejską
Nie mam zdania
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń