WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 24 stycznia 2019 r.
Imieniny obchodzą: Felicja, Rafał, Tymoteusz

Świętuj lokalnie 100-lecie niepodległości - w domach kultury i bibliotece

Redakcja .  |  23 kwietnia 2018

W ubiegłym miesiącu przedstawiliśmy Państwu propozycje Urzędu Dzielnicy na świętowanie w Rembertowie tego wspaniałego dla naszej ojczyzny jubileuszu. Dziś prezentujemy wydarzenia rocznicowe zaplanowane przez Dom Kultury „Rembertów” i Dom Kultury „Wygoda”. oraz przez rembertowską Bibliotekę Publiczną. Oczywiście szczegóły tych późniejszych wydarzeń będą doprecyzowywane bliżej ich terminów i wtedy będziemy o nich Państwa informować.

Dom Kultury „Rembertów”

3-30 kwietnia 2018 r.  Wystawa historyczna „Drogi do Polski serca Kościuszki. W ojczyźnie serce me zostało” z archiwum PAN Archiwum

 

23 lipca - 31 sierpnia 2018 r. Wystawa historyczna „Powstanie warszawskie w zbiorach PAN Archiwum”   

 

31 lipca 2018 r. Konkurs plastyczny „Biało-czerwoni”

 

Połowa września 2018 r. „Happening plenerowy Rembertów dla Niepodległej” :           

- sadzenie kwiatów biało-czerwonych

- żywa flaga Polski, wspólna fotografia

- wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych

11 listopada 2018 r. Internetowa premiera filmu animowanego na 100-lecie odzyskania niepodległości. Film opracowany podczas warsztatów animacji filmowej w Domu Kultury „Rembertów”.                                                            

Dom Kultury „Wygoda”

W ramach Obchodów 100–lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę Dom Kultury „Wygoda” przygotował kilka wydarzeń i wystawę.

Był to m.in. konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pt. „Mój bohater historyczny” pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Rembertów, który miał miejsce w listopadzie 2017 r. Konkurs został zorganizowany przy współpracy z Biblioteką Publiczną im. Jana Pawła II. Głównym celem i ideą zorganizowanego konkursu było ukształtowanie i zakorzenienie w młodych mieszkańcach naszej dzielnicy postaw patriotycznych oraz zachęcenie ich do śledzenia historii naszej Ojczyzny, czytania o niej oraz do odwiedzenia miejsc historycznie z Odzyskaniem Niepodległości związanych. Nadesłano mnóstwo prac tworzonych przeróżnymi technikami – od tradycyjnego rysunku począwszy, poprzez wydzieranki, szkice ołówkami węglowymi i farbami. Bohaterami prac byli między innymi : BłogosławionyŚwięty Papież Jan Paweł II, Marszałek Józef Piłsudski, Tadeusz Kościuszko, Emilia Plater i inni. Niełatwe zadanie przypadło członkom jury, którzy spośród dziesiątek prac musieli wyłonić zwycięzców w różnych kategoriach wiekowych.

W 2018 roku planowana jest natomiast wystawa malarska pod tytułem „100 Legionistów w Stulecie Niepodległości” oraz program koncertowy związany z Jubileuszem Narodowego Święta Niepodległości, którego szczegóły już wkrótce ukażą się na naszej stronie internetowej oraz na Facebooku.

Ponadto Dom Kultury „Wygoda” ma przyjemność i zaszczyt współorganizować duże przedsięwzięcie w dniu 9 czerwca o nazwie „Parada Niepodległości”.

Głównym organizatorem tego wydarzenia jest Urząd Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy.

100 – -lecie Odzyskania Niepodległości to wspaniała okazja do spotkania z mieszkańcami Ddzielnicy Rembertów, do wspólnego świętowania oraz do historycznej podróży w czasy naszych przodków i Bohaterów, którzy walczyli o Niepodległą Polskę i dzięki którym możemy się dziś nazywać Wolnymi Polakami.

Tagi: 100-lecie niepodległości, dom kultury Rembertów, wydarzenia dom kultury Rembertów


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast noworoczny

Kalendarz Imprez

Styczeń 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Najbliższe wydarzenia


Czwartek, 24 stycznia 2019

Zaproszenie na gabinet VR

Piątek, 25 stycznia 2019

Spotkanie w 75 rocznicę walki Armii Krajowej w Radości w 1944r. - 25 stycznia 2019 r.

Sobota, 26 stycznia 2019

III Marsz Śladami Powstańców Styczniowych 1863 r.

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Które z wydań Wiadomości Sąsiedzkich czytasz najczęściej?

Wawer
Wesoła
Praga Południe
Rembertów
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń