WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 17 sierpnia 2018 r.
Imieniny obchodzą: Anita, Julianna, Jacek

II połowa czerwca w Promie Kultury Saska Kępa

Paulina Sawicka  |  11 czerwca 2018

Warto zjawić się w PROMie14 czerwca. W Sali Widowiskowej będzie można obejrzeć spektakl teatralny upamiętniający działaczkę społeczną, Irenę Sendler. Współorganizatorem wydarzenia jest Włoski Instytut Kultury w Warszawie.

22 czerwca odbędzie się premiera komedii Daniela Glattauera „Cudowna terapia”, opowiadającej o przewrotnych losach małżeństwa podczas wizyty u psychoterapeuty. W głównych rolach wystąpią doskonale znani aktorzy teatralni i telewizyjni: Dominika Ostałowska, Dariusz Kordek i Andrzej Młynarczyk. Reżyserem „komedii małżeńskiej” jest Dariusz Taraszkiewicz.

Ze względu na ogromne zainteresowanie ponownie będzie można obejrzeć dokument „Universam Grochów” w reżyserii Tomasza Knittla (12 czerwca). Film o losach kultowego centrum handlowego został nagrodzony na tegorocznym Krakowskim Festiwalu Filmowym. 15 czerwca pokażemy „Wyspę psów” uwielbianego przez widzów Wesa Andersona, a 27 i 28 czerwca zagramy „Nasze najlepsze wesele” – film twórców wielokrotnie nagradzanej komedii „Nietykalni”. 13 czerwca będzie można przyjrzeć się wzruszającej historii Michała Waszyńskiego, autora wielu znanych przedwojennych filmów z Eugeniuszem Bodo. Dokument „Książę i dybuk” otrzymał nagrodę za Najlepszy kinowy film dokumentalny na Festiwalu Filmowym w Wenecji.

Znane i lubiane cykle rozpoczną się od wizyty wyjątkowego gościa. 4 czerwca zjawi się Katarzyna Bonda – dziennikarka, scenarzystka, a przede wszystkim pisarka. Prawa do wydań jej powieści kryminalnych zakupiły największe wydawnictwa na świecie. 25 czerwca Teresa Drozda przypomni Warszawę Jeremiego Przybory, a 18 czerwca „nieturystka” Michalina Kupper opowie o fascynującej podróży po Kurdystanie Irackim. 19 czerwca w cyklu Cały ten jazz! zjawi się zespół wyjątkowy! Laboratorium to grupa-legenda polskiej sceny muzycznej, prezentująca nurt jazz-rocka. Artyści zdobyli pierwszą nagrodę na Festiwalu Jazz nad Odrą, a do dziś inspirują wielu jazzowych wykonawców. W cyklu Muzyczna Scena OFF zagra duet, który stał się objawieniem tegorocznego Festiwalu „Nowa Tradycja”. Artystki z MEHEHE zdobyły nagrodę za „przemyślaną kreację sceniczną, intymność i baśniowość”. Muzykę z tańcem będzie można połączyć 21 czerwca. W PROMie wystąpią uczestniczy studia tańca „Tap& Jazz Dance”Jiriny Nowakowskiej, ekspertki w dziedzinie stepowania w kraju. 30 czerwcawystąpi gitarzysta Leszek Cichoński, a wraz z nimi Jacek Prokopowicz, Andrzej Wilczyński i Jerzy Szczerbakow.

W PROMie odbędzie się także wernisaż wystawy towarzyszącej 26. Międzynarodowemu Biennale Plakatu w Warszawie. „10 lat Skopje Poster Festival. Macedonia” będzie można podziwiać od 20 czerwca. 17 czerwca w Galerii PROM na pierwszym piętrze zawisną uznane fotografie Dariusza Szubińskiego, przedstawiające Zofię Kobus, lokalną bohaterkę od lat prowadzącą rodzinną piekarnię w Garwolinie. Szczegółowy program dostępny na stronie www.promkultury.pl.

 

               

Tagi: wydarzenia Prom Kultury Saska Kępa, saska kępa dom kultury, imprezy saska kępa


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgrast

Kalendarz Imprez

Najbliższe wydarzenia


24 czerwca - 31 sierpnia 2018

Podwieczorki teatralne dla dzieci

28 czerwca - 30 sierpnia 2018

Kino plenerowe w Parku Polińskiego

1 lipca - 26 sierpnia 2018

Kino plenerowe na Plaży Romantycznej

Zgłoś wydarzenie

Mośibrody
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy satysfakcjonują Cię wyniki budżetu partycypacyjnego 2019?

Tak, zrealizowane będą pomysły, na które głosowałam/em
Tak, chociaż nie brałam/em udziału w głosowaniu na projekty
Nie, projekty na które głosowałam/em nie zostaną zrealizowane
Nie interesuje się budżetem partycypacyjnym
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń