WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 21 września 2018 r.
Imieniny obchodzą: Hipolit, Mateusz, Daria

Już 16 września mieszkańcy dzielnicy Wawer będzie żyć przejazdem zabytkowej kolejki parowej...

Redakcja .  |  10 września 2018

Już 16 września mieszkańcy dzielnicy Wawer będzie żyć przejazdem zabytkowej kolejki parowej...
Już 16 września mieszkańcy dzielnicy Wawer będzie żyć przejazdem zabytkowej kolejki parowej, która już po raz 5 przejedzie przez dzielnicę w ramach wydarzenia "Kolej na Wawer – Kultura i Natura"
 
Przejazdowi będą towarzyszyć występy artystyczne na stacjach PKP i na parkingu przy Urzędzie Dzielnicy w Międzylesiu, gdzie od godziny 14 odbędzie się piknik rodzinny z koncertami, pokazami muzycznymi i warsztatami.  Całość zakończy koncert zespołu Bracia o godz. 19.00. Piknik odbędzie się także na stadionie Syrenki w Marysinie. Na wszystkie wydarzenia zapraszają Zarząd Dzielnicy Wawer i Wawerskie Centrum Kultury.

Parada wystartuje ok godz. 15.15 ze Stadionu Syrenki w Marysinie przy ul. Starego Doktora. Parada przejedzie przez dzielnicę do Urzędu Dzielnicy przy ul. Żegańskiej 1. Na obiekcie Syrenki w godz. 14 - 17 będzie czekał na Was piknik rodzinny z atrakcjami dla najmłodszych połączony z koncertem zespołu „Melodia Band” - muzyków związanych z programem TV „Jaka to melodia”, spektaklem dla dzieci „Pinokio”, występami tancerzy z Wawerskiego Centrum Kultury filia Marysin, animacjami i warsztatami.

Tegoroczne wydarzenie odbywać się będzie na kilku równoległych płaszczyznach. W pociągu oraz później na pikniku w Międzylesiu uczestnikom będzie towarzyszył sobowtór Marszałka Piłsudskiego w asyście Legionistów, a w Kinokawiarni Stacja Falenica przy PKP Falenica odbędzie się koncert z piosenkami z lat '20 i '30 XXw.

Dzielnica Wawer jest największą i najbardziej zieloną częścią Warszawy, jest też dzielnicą składającą się z osiedli, które łączą i dzielą tory kolejowe, a widok pędzącego pociągu jest nieodłącznym elementem wawerskiego krajobrazu. Stąd też pomysł, aby to kolej stała się ruchomym centrum wydarzeń artystycznych i podróży w czasie. Aby przejazd był atrakcyjny dla mieszkańców korzystamy z taboru kolei zabytkowych, skansenu w Chabówce. Podróżni mają możliwość przeniesienia się nie tylko w przestrzeni ale i w czasie, są obserwatorami i uczestnikami barwnych, kostiumowych akcji i animacji artystycznych rozgrywających się w pociągu jak i na peronach stacji kolejowych. Wydarzenie ma za zadanie popularyzację historycznej tożsamości mieszkańców Wawra związanej z istniejącą linią kolejową, wzdłuż której rozwijała się obecna dzielnica Wawer.

Tagi: przejazd, zabytkowego, pociągu, parowego, wawer


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Jadalnia

Kalendarz Imprez

Wrzesień 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 22 września 2018

Południowo Praskie Senioralia

Sobota, 22 września 2018

Piotr Pasiewicz "Fragmentaryzacja", wystawa w Pawilonie Sztuki Warszawa 2018

Sobota, 22 września 2018

Warszawskie Dni Seniora 2018

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Co myślisz o uproszczonych taryfach na 1 i 2 strefę komunikacji miejskiej?

Świetny pomysł! Teraz nie będzie chaosu z 1 i 2 strefą
Jestem bardzo zadowolona/zadowolony z tego pomysłu. Wreszcie jadąc poza Warszawę nie będę musiała/musiał kupować dodatkowego biletu
Nie odczuję różnicy. Podróżuję tylko w obrębie administracyjnym Warszawy
Nie jeżdżę komunikacją miejską
Nie mam zdania
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń