WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 20 kwietnia 2019 r.
Imieniny obchodzą: Agnieszka, Teodor, Czesław

Już 16 września mieszkańcy dzielnicy Wawer będzie żyć przejazdem zabytkowej kolejki parowej...

Redakcja .  |  10 września 2018

Już 16 września mieszkańcy dzielnicy Wawer będzie żyć przejazdem zabytkowej kolejki parowej...
Już 16 września mieszkańcy dzielnicy Wawer będzie żyć przejazdem zabytkowej kolejki parowej, która już po raz 5 przejedzie przez dzielnicę w ramach wydarzenia "Kolej na Wawer – Kultura i Natura"
 
Przejazdowi będą towarzyszyć występy artystyczne na stacjach PKP i na parkingu przy Urzędzie Dzielnicy w Międzylesiu, gdzie od godziny 14 odbędzie się piknik rodzinny z koncertami, pokazami muzycznymi i warsztatami.  Całość zakończy koncert zespołu Bracia o godz. 19.00. Piknik odbędzie się także na stadionie Syrenki w Marysinie. Na wszystkie wydarzenia zapraszają Zarząd Dzielnicy Wawer i Wawerskie Centrum Kultury.

Parada wystartuje ok godz. 15.15 ze Stadionu Syrenki w Marysinie przy ul. Starego Doktora. Parada przejedzie przez dzielnicę do Urzędu Dzielnicy przy ul. Żegańskiej 1. Na obiekcie Syrenki w godz. 14 - 17 będzie czekał na Was piknik rodzinny z atrakcjami dla najmłodszych połączony z koncertem zespołu „Melodia Band” - muzyków związanych z programem TV „Jaka to melodia”, spektaklem dla dzieci „Pinokio”, występami tancerzy z Wawerskiego Centrum Kultury filia Marysin, animacjami i warsztatami.

Tegoroczne wydarzenie odbywać się będzie na kilku równoległych płaszczyznach. W pociągu oraz później na pikniku w Międzylesiu uczestnikom będzie towarzyszył sobowtór Marszałka Piłsudskiego w asyście Legionistów, a w Kinokawiarni Stacja Falenica przy PKP Falenica odbędzie się koncert z piosenkami z lat '20 i '30 XXw.

Dzielnica Wawer jest największą i najbardziej zieloną częścią Warszawy, jest też dzielnicą składającą się z osiedli, które łączą i dzielą tory kolejowe, a widok pędzącego pociągu jest nieodłącznym elementem wawerskiego krajobrazu. Stąd też pomysł, aby to kolej stała się ruchomym centrum wydarzeń artystycznych i podróży w czasie. Aby przejazd był atrakcyjny dla mieszkańców korzystamy z taboru kolei zabytkowych, skansenu w Chabówce. Podróżni mają możliwość przeniesienia się nie tylko w przestrzeni ale i w czasie, są obserwatorami i uczestnikami barwnych, kostiumowych akcji i animacji artystycznych rozgrywających się w pociągu jak i na peronach stacji kolejowych. Wydarzenie ma za zadanie popularyzację historycznej tożsamości mieszkańców Wawra związanej z istniejącą linią kolejową, wzdłuż której rozwijała się obecna dzielnica Wawer.

Tagi: przejazd, zabytkowego, pociągu, parowego, wawer


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Kwiecień 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Najbliższe wydarzenia


Wtorek, 23 kwietnia 2019

Muzealne wtorki w Muzeum Narodowym

Czwartek, 25 kwietnia 2019

Ze Strażą Miejską Bezpiecznie

Wtorek, 30 kwietnia 2019

Dowóz dzieci niepełnosprawnych

Zgłoś wydarzenie

kredyt
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Którą z kategorii portalu Wiadomości Sąsiedzkich czytasz najczęściej?

Wiadomości
Artykuły
Historia
Sport
Kultura
Szkolne wieści
Zobacz wyniki
Szkoła

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń