WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 28 października 2021 r.
Imieniny obchodzą: Judyty, Szymona, Tadeusza

Dzielnica Wesoła ma nową placówkę dla seniorów

Bożena Borys  |  25 września 2018

Dzielnica Wesoła ma nową placówkę dla seniorów

Po wielu latach starań, by w dzielnicy było miejsce dla seniorów, mamy nowy budynek, a w nim Centrum Aktywności przy ulicy Spokojnej. Świetnie skomunikowane, blisko przystanku, w samym sercu dzielnicy. Budynek jest nowy i nowoczesny, zgrabnie zaprojektowany, z wielkim funkcjonalnym tarasem i sporą salą z przesuwaną ścianą i windą dla niepełnosprawnych. Jest to piętrowy budynek. Na górze są sale-pracownie.

21 maja rozpoczęły się pierwsze zajęcia i z miejsca Centrum zaczęło tętnić życiem. Można powiedzieć, że seniorzy tłumnie zaczęli odwiedzać to miejsce. Do czerwca wydano 100 deklaracji. Oferta jest bogata i bardzo różnorodna. W maju zajęcia prowadzili wolontariusze. Od czerwca pracuje już właściwa kadra. Można zapisać się na zajęcia plastyczne, teatralne, treningi pamięci, gimnastykę, szachy, gry planszowe, spotkania edukacyjne, porady psychologa i podologa. Jest z czego wybierać. Wszystkie zajęcia są bezpłatne i myślę, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Wnętrze jest miłe, nowocześnie urządzone. Wygodne kanapy zachęcają, by usiąść z filiżanką kawy czy herbaty i przeczytać książkę (jest ruchoma biblioteka) lub porozmawiać ze znajomymi.

12 czerwca miało miejsce uroczyste otwarcie tej placówki. Uroczystość połączono z seminarium „Poznajmy się”. Z inicjatywy Rady Seniorów Dzielnicy Wesoła, przy pomocy OPS i Urzędu Dzielnicy, organizacje i instytucje zajmujące się sprawami senioralnymi w naszej dzielnicy opowiadały o swojej działalności na rzecz seniorów. Tych organizacji działa w naszej dzielnicy przeszło 10. To Ośrodek Pomocy Społecznej, PKPS, kluby seniora, biblioteki, Caritas, Rada Seniorów Dzielnicy Wesoła, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Związek Kombatantów, Związek Nauczycieli Emerytów, Fundacja „Rodzinne Gniazdo”. Każda z organizacji ma się czym pochwalić, bo działania na rzecz seniorów są podstawową częścią tej działalności. W seminarium uczestniczyło około 50 osób. W otwarciu Centrum uczestniczyli trzej Burmistrzowie naszej dzielnicy. Burmistrz Edward Kłos w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na starania dzielnicy, by seniorom w Wesołej żyło się przyjemniej. Uroczystość zaszczycili też radni, Panie Grażyna Weber, Maria Surawska i Elżbieta Nowosielska. Wysłuchano kilku ciekawych wystąpień. Pan Robert Kadej, Kierownik Zespołu Realizacji Polityki Senioralnej m.st. Warszawy, mówił o polityce senioralnej w naszym mieście, Pani Karolina Iwańska-Wojtkowska, Kierownik Zespołu Projektów Innowacyjnych, mówiła o teleopiece. Wśród seniorów naszej dzielnicy działają wolontariusze. O znaczeniu tego ruchu mówiła Pani Karolina Kłosińska z Centrum Komunikacji Społecznej i „Ochotników Warszawskich”.

Pani Dyrektor OPS Alicja Pasztor podziękowała Pani Architekt tego obiektu i wykonawcom. Niestety nieobecnym. Oprowadziła po obiekcie, pokazując go zgromadzonym uczestnikom seminarium.

Radę Seniorów Dzielnicy Wesoła przedstawiła jej przewodnicząca Bożena Borys, informując o blisko 3-letniej działalności Rady na rzecz wesołowskich seniorów.

Część artystyczną zapewnił Teatr Muzyczny „Niebieskie Migdały” działający przy wesołowskim Domu Kultury pod kierunkiem Lecha Nowickiego. Artyści rozbawili publiczność, wykonując piosenki z repertuaru Kabaretu Starszych Panów. Występ był bardzo profesjonalny i zabawny. Artyści wystąpili charytatywnie i za to należą im się ogromne podziękowania.

Seniorzy w dzielnicy Wesoła mają swoje miejsce na ziemi. Kto jeszcze tam nie dotarł, niech nie zwleka, bo na wiele zajęć są już listy rezerwowe. Można zadzwonić, by poznać szczegóły - tel.22 773 44 12. Osobą do kontaktu jest Monika Aleksandrowicz.

Tagi: seniorzy, w, wesołej, nowy, budynek, funkcjonalny, uczestnicy, rozpoczęcie


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast

Kalendarz Imprez

Październik 2021
PnWtSrCzwPtSoNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Najbliższe wydarzenia


24 września - 31 października 2021

Konkurs plastyczny "Mój Rembertów"

27 września - 7 listopada 2021

Stwórz film reklamowy Wedla i zdobądź cenne nagrody!

Sobota, 30 października 2021

Poranki teatralne dla dzieci – spektakl „Na jesiennym liściu”

Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Która forma z letnich atrakcji miejskich podobała Ci się w tym roku najbardziej?

spacery z przewodnikiem
koncerty plenerowe
kino plenerowe
wycieczki rowerowe
wszystko co działo się nad Wisłą
wyprzedaże garażowe
plenerowe zajęcia sportowe
rejsy Wisłą
nie korzystałem/am z żadnej z ww. atrakcji
podobały mi się wszystkie
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń