WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 25 maja 2019 r.
Imieniny obchodzą: Grzegorz, Urban, Magda

Czekoladowe wspomnienia w Muzeum Warszawskiej Pragi

Redakcja .  |  1 października 2018

Czekoladowe wspomnienia w Muzeum Warszawskiej Pragi

LOTTE Wedel zaprasza do Muzeum Warszawskiej Pragi na podróż do przeszłości, dzięki inicjatywie artystycznej „Krem i czekolada. Wystawa wokół wspomnień pracownic fabryk Wedla i Polleny-Uroda“, która pozwala spojrzeć na życie w PRL’owskiej fabryce oczami pracujących tam kobiet. Wspomnienia będzie można zarówno usłyszeć, jak i zobaczyć, dzięki przestrzeni zaprojektowanej przez Goshkę Macugę i grupę TERAZ POLIŻ. Wystawę można oglądać od 29 września do 
28 października.

„Krem i czekolada” prezentuje kobiece spojrzenie na pracę w warszawskich zakładach produkujących kosmetyki i czekoladowe słodycze w latach 1950-1989. Podróż do przeszłości rozpoczyna się 
w Muzeum Pragi  cytatem w formie fluorescencyjnych liter na dachach Bazaru Różyckiego, biegnie przez słowa bohaterek, aż po ogromne litery-pomniki. Twórczynie wystawy: Goshka Macuga, przedstawicielki grupy artystycznej TERAZ POLIŻ i Magdalena Staroszczyk z Muzeum Warszawskiej Pragi oddają głos kobietom, które wówczas stanowiły większość załogi na liniach produkcyjnych. Odwiedzający wystawę będą mieli okazję dowiedzieć się, jakie warunki pracy panowały w ówczesnych Zakładach Przemysłu Cukierniczego 22 Lipca, dawny E. Wedel w Warszawie i Pollenie-Urodzie, na jakie benefity mogły liczyć zatrudnione, czy lubiły swoją pracę oraz jak wspominają ją dziś.

Jako firma z prawie 170-letnią historią nieustannie czerpiemy inspiracje z przeszłości i pielęgnujemy pamięć o dawnych czasach, dlatego z przyjemnością zaangażowaliśmy się w wystawę „Krem i Czekolada“. Lata mijają, a pewne rzeczy pozostają niezmienne – kobiety w Wedlu do dzisiaj mają bardzo duże znaczenie i ugruntowaną pozycję, a ich umiejętności są nieocenione. Projekt jest dla nas szczególnie ważny również ze względu na jego lokalizację. Warszawska Praga jest naszą małą ojczyzną z którą czujemy się silnie związani, dlatego bliskie są nam wszelkie inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności. – mówi Aleksandra Kusz vel Sobczuk, Kierownik Komunikacji Korporacyjnej LOTTE Wedel.

***

LOTTE Wedel angażuje się w liczne lokalne przedsięwzięcia, między innymi od lat wspiera Stowarzyszenie Serduszko dla dzieci mieszczące się po sąsiedzku na warszawskiej Pradze. Jedną ze wspólnych inicjatyw jest projekt „Ratujmy warszawskie pszczoły“ w ramach którego podopieczni Stowarzyszenia hodują pszczoły m.in. na dachu wedlowskiej fabryki, a także czerpią i sprzedają pochodzący z pasieki miód. W trosce o okoliczną przyrodę, firma zaangażowała się w projekt „Ogrody polsko-niemieckie“ dzięki któremu rewitalizowana jest zieleń w Parku Skaryszewskim.

Fabryka przy ul. Zamoyskiego, która została wybudowana w latach 1931 – 1936, działa i jest siedzibą firmy do dziś. Obecnie, LOTTE Wedel wciąż pozostaje firmą z wieloletnią tradycją, czerpiąc jednocześnie z najlepszych praktyk kultury organizacyjnej międzynarodowych korporacji. Firma otwarta jest na ludzi młodych, którzy dzięki programom, stażom czy praktykom mogą zdobywać wiedzę i doświadczenie zawodowe. Młodych ludzi w rozpoczęciu drogi zawodowej wspierają doświadczeni pracownicy, którzy pracują w Wedlu nawet kilkadziesiąt lat.

Wystawę można oglądać od 29 września do 28 października. Bilety w cenie 3/5 zł, do kupienia 
w kasie Muzeum Warszawskiej Pragi.

Tagi: teraz, poliż, wystawy, wedla, słodycze, pyszczności, przyjemności, bilety, muzeum, warszawskiej, pragi


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Maj 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 25 maja 2019

Piknik lotniczy na Plaży Romantycznej

Sobota, 25 maja 2019

Piknik rodzinny

Sobota, 25 maja 2019

Kwiecień w Radzie Dzielnicy

Zgłoś wydarzenie

kredyt
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy wiosna motywuje cię do bardziej aktywnego trybu życia?

Tak, wstępuje we mnie nowa energia
Łatwiej mi się ruszyć, ale sama wiosna to za mało
Nie, mój tryb życia nie zmienia się wraz z porami roku
Zobacz wyniki
Szkoła

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń