WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 24 stycznia 2021 r.
Imieniny obchodzą: Felicja, Rafał, Tymoteusz

Kolędy Świata w Wawerskim Centrum Kultury

Redakcja .  |  15 listopada 2018

Listopad jeszcze mieni się barwami jesieni. Złoto, czerwień, pomarańcz mieszają się z szarością deszczowej i wietrznej szarugi. Lecz myślami wybiegamy już w niedaleką perspektywę, która przyniesie nam czas Bożego Narodzenia. Dla niektórych będą to pierwsze Święta w życiu, dla innych kolejne. To co wiąże się z tym pięknym okresem, to – oprócz zapachów wypieków, opłatka i uroku choinki – muzyka. W polskiej tradycji od wieków istnieją dziesiątki kolęd i pastorałek. Jedne znamy lepiej, inne mniej. Ale czy znamy twórczość innych narodów? To pytanie zadali sobie organizatorzy niezwykle ciekawego przedsięwzięcia, które odbędzie się 15 grudnia w nowej sali widowiskowej Wawerskiego Centrum Kultury.

To właśnie wówczas w tej przestrzeni zabrzmią świąteczne kompozycje pochodzące z Francji, USA, Ukrainy, Białorusi, a nawet z Chin, bo warto wiedzieć, że i w Kraju Środka kultywuje się wśród wielu społeczności narodzenie Jezusa. Organizatorzy, oprócz muzycznej podróży po świecie, planują także wędrówkę przez minione epoki – od renesansu do współczesności. To przedświąteczne wydarzenie będzie kolejnym realizowanym w Wawerskim Centrum Kultury elementem nawiązującym do wielokulturowości obecnej również w dzielnicy Wawer. Będzie to również znakomita okazja do ukazania tradycji świątecznych innych narodów z kręgu kultury chrześcijańskiej. Koncert poprzedzą jasełka – teatralna forma nawiązująca do faktów związanych z narodzinami Chrystusa w wykonaniu młodzieży. Reżyserem całości jest Szczepan Szczykno. Działania artystyczne na scenie WCK uzupełnią zajęcia warsztatowe, w ramach których będzie można własnoręcznie wykonać ozdoby na świąteczny stół i choinkę. Zajęcia będą jednym z elementów jarmarku, którego hasło wiodące będzie brzmiało „Wielka biesiada litewska”. Oprócz zajęć warsztatowych będzie można zadbać o zaopatrzenie swoich spiżarni w wypieki, miody, wszelkiego rodzaju przetwory przygotowane wedle ludowych receptur.

Zatem warto zarezerwować sobie sobotnie popołudnie 15 grudnia i skierować swoje kroki do Wawerskiego Centrum Kultury. Wstęp wolny, patronat medialny Wiadomości Sąsiedzkich. Szczegóły na stronie www.wck-wawer.pl.
 

Tagi: opłatek, urok, choinka, kultura, centrum, wawer, przedsięwzięcie, twórczość, epoki, działania, artystyczne,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

W Nowym Roku:

rzucę palenie
schudnę
będę się zdrowo odżywiać
zacznę uprawiać sport
zacznę odkładać pieniądze na spełnienie marzeń
nic nie postanawiam, bo zawsze nic mi z tego nie wychodzi
nic nie postanawiam, bo nie uznaję "postanowień noworocznych", przez cały rok staram się zmieniać na lepsze
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń