AMULET – program badawczy wojskowego instytutu medycznego dla chorych z niewydolnością serca
Redakcja . | 20 listopada 2018
Wojskowy Instytut Medyczny prowadzi rekrutację pacjentów do projektu AMULET mającego na celu utworzenie nowego modelu opieki ambulatoryjnej u chorych z niewydolnością serca. Do udziału w projekcie zapraszane są osoby z niewydolność serca i frakcją wyrzutową lewej komory (LVEF)≤49%, które w okresie ostatnich 6 miesięcy były leczone w szpitalu z powodu zaostrzenia tej choroby.
Wykorzystanie nowoczesnych metod nieinwazyjnej oceny hemodynamicznej ułatwia adekwatną do stanu chorego decyzję terapeutyczną a zastosowanie platformy telemedycznej umożliwia jej podejmowanie zdalnie. Jest to dla chorych z niewydolnością serca szansa na regularną kontrolę i fachową, specjalistyczną opiekę – wyjaśnie gen dyw. prof. dr hab. med. Grzegorz Gielerak, Dyrektor WIM.
Wszyscy pacjenci są oceniani przez kardiologa co najmniej dwukrotnie – w dniu włączenia do badania oraz po roku obserwacji. Połowa pacjentów jest losowo przydzielona do grupy interwencyjnej, w której są oni zapraszani na regularne wizyty ambulatoryjne. Na tych wizytach pielęgniarka bada chorego, wykonuje dodatkowe badania oceniające parametry kardiologiczne i wprowadza wyniki do platformy telemedycznej. Na ich podstawie telenadzorujacy kardiolog wydaje zalecenia dotyczące dalszego leczenia i terminu wizyty kontrolnej. Jeżeli jest to konieczne, uczestniczy w wizycie osobiście.
Wprowadzając system AMULET, chcemy zmniejszyć częstości hospitalizacji oraz poprawić jakości życia pacjentów z niewydolnością serca a równocześnie stworzyć optymalne warunki pracy personelu medycznego sprawującego nad nimi opiekę – mówi ppłk dr hab. med. Paweł Krzesiński, Kierownik Projektu, Kierownik Kliniki Kardiologii i Chorób Wewnętrznych WIM.
Zespół AMULET zaprasza do zgłaszania potencjalnych kandydatów do udziału w projekcie. Można to zrobić poprzez formularz na stronie https://amulet.wim.mil.pl/kontakt lub przez bezpośredni kontakt z koordynatorem: Rafał Lesiak tel.: 503-798-902
Projekt AMULET realizowany przez Konsorcjum Naukowe, którego Liderem jest Wojskowy Instytut Medyczny. Całkowity koszt projektu AMULET to ponad 13 mln zł, z czego Narodowe Centrum Badań i Rozwoju dofinansuje 12,7 mln zł w ramach programu STRATEGMED III.
Tagi: chorba, obserwacje, metody, badawcze, parametry, kardiologiczne, leczenie, terminy, wizyty, hospitalizacja,
Komentarze użytkowników (0)
Dodaj komentarzKalendarz Imprez
Najbliższe wydarzenia
Niedziela, 5 lutego 2023
Spotkanie z Krystyną Czerni i wystawa sztuki sakralnej


Nasza ankieta
Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?