WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 31 stycznia 2023 r.
Imieniny obchodzą: Marcelina, Ludwik, Jan

AMULET – program badawczy wojskowego instytutu medycznego dla chorych z niewydolnością serca

Redakcja .  |  20 listopada 2018

Wojskowy Instytut Medyczny prowadzi rekrutację pacjentów do projektu AMULET mającego na celu utworzenie nowego modelu opieki ambulatoryjnej u chorych z niewydolnością serca. Do udziału w projekcie zapraszane są osoby z niewydolność serca i frakcją wyrzutową lewej komory (LVEF)≤49%, które w okresie ostatnich 6 miesięcy były leczone w szpitalu z powodu zaostrzenia tej choroby.

Wykorzystanie nowoczesnych metod nieinwazyjnej oceny hemodynamicznej ułatwia adekwatną do stanu chorego decyzję terapeutyczną a zastosowanie platformy telemedycznej umożliwia jej podejmowanie zdalnie. Jest to dla chorych z niewydolnością serca szansa na regularną kontrolę i fachową, specjalistyczną opiekę – wyjaśnie gen dyw. prof. dr hab. med. Grzegorz Gielerak, Dyrektor WIM.

Wszyscy pacjenci są oceniani przez kardiologa co najmniej dwukrotnie – w dniu włączenia do badania oraz po roku obserwacji. Połowa pacjentów jest losowo przydzielona do grupy interwencyjnej, w której są oni zapraszani na regularne wizyty ambulatoryjne. Na tych wizytach pielęgniarka bada chorego, wykonuje dodatkowe badania oceniające parametry kardiologiczne i wprowadza wyniki do platformy telemedycznej. Na ich podstawie telenadzorujacy kardiolog wydaje zalecenia dotyczące dalszego leczenia i terminu wizyty kontrolnej. Jeżeli jest to konieczne, uczestniczy w wizycie osobiście.

Wprowadzając system AMULET, chcemy zmniejszyć częstości hospitalizacji oraz poprawić jakości życia pacjentów z niewydolnością serca a równocześnie stworzyć optymalne warunki pracy personelu medycznego sprawującego nad nimi opiekę – mówi ppłk dr hab. med. Paweł Krzesiński, Kierownik Projektu, Kierownik Kliniki Kardiologii i Chorób Wewnętrznych WIM.

 Zespół AMULET zaprasza do zgłaszania potencjalnych kandydatów  do udziału w projekcie. Można to zrobić poprzez formularz na stronie https://amulet.wim.mil.pl/kontakt lub przez bezpośredni kontakt z koordynatorem: Rafał Lesiak tel.: 503-798-902

 

Projekt AMULET realizowany przez Konsorcjum Naukowe, którego Liderem jest Wojskowy Instytut Medyczny. Całkowity koszt projektu AMULET to ponad 13 mln zł, z czego Narodowe Centrum Badań i Rozwoju dofinansuje 12,7 mln zł w ramach programu STRATEGMED III.

Tagi: chorba, obserwacje, metody, badawcze, parametry, kardiologiczne, leczenie, terminy, wizyty, hospitalizacja,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Styczeń 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 5 lutego 2023

Spotkanie z Krystyną Czerni i wystawa sztuki sakralnej

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń