WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 30 maja 2023 r.
Imieniny obchodzą: Joanna, Feliks, Ferdynand

II Canto Magnificat dla Niepodległej

Aneta Kłopocka  |  17 grudnia 2018

II Canto Magnificat dla Niepodległej
Wielki jubileusz 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę stał się inspiracją dla wielu wydarzeń artystycznych upamiętniających doniosłe chwile naszej historii i promujących kulturę narodową. Chór dziewczęcy Il Canto Magnificat pod kierunkiem Marty Zamojskiej-Makowskiej działający już od osiemnastu lat w dzielnicy Wesoła wpisał się w ten nurt, dając kilka koncertów pieśni patriotycznych.
 
Dzięki doskonałej współpracy z dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 171 im. Stanisława Staszica w Warszawie w piątek 9 listopada chór uświetnił swoim występem szkolne obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W dniu 10 listopada piękny koncert chóru odbył się w kościele św. Anny na Krakowskim Przedmieściu. Kolejny koncert Il Canto Magnificat dał w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłośnie po sumie niedzielnej 11 listopada 2018. Repertuar koncertów skłaniał do głębszych refleksji nad wartością i ceną niepodległości. Kosztowała ona Polaków wiele pracy, poświęceń, także krwi. A ile mnie kosztuje dziś Polska? Św. Jan Paweł II powiedział: „Nie pragnijmy takiej Polski, która by nas nic nie kosztowała”.

W innym miejscu nasz wielki rodak powiedział: „Jestem synem narodu, który (…) zachował pośród rozbiorów własną suwerenność jako naród nie w oparciu o jakiekolwiek środki fizycznej potęgi, ale tylko w oparciu o własną kulturę, która okazała się w tym wypadku potęgą większą od tamtych potęg”. W okresie Świąt Bożego Narodzenia jednym z ważniejszych przejawów polskiej kultury jest śpiewanie kolęd. Jak co roku Il Canto Magnificat wystąpi z kilkoma koncertami kolędowymi. Zaplanowane jest kolędowanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 353 im. Wielkich Odkrywców w Starej Miłośnie. Koncert otwarty dla wszystkich miłośników kolędowania odbędzie się na zaproszenie ks. Prałata Krzysztofa Cylińskiego w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłośnie 21 grudnia po Mszy św. wieczornej. II Canto Magnificat zaśpiewa wspólnie z chórem chłopięco-męskim Gregorianum pod kierunkiem Bereniki Jozajtis. Warto już zarezerwować sobie ten termin w napiętym przedświątecznym kalendarzu.

 

Tagi: koncert, repertuar, muzyka, kościelna, dzielnica, wesoła, 11, listopada, przedświąteczny, kalendarz,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Maj 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


10 maja - 27 września 2023

Psie spacery z trenerem psów w Wesołej

Sobota, 3 czerwca 2023

VII Rolkowisko w Wesołej - wyścigi na Rolkostradzie

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaką potrawę wielkanocną lubisz najbardziej?

barszcz biały z kiełbasą
żurek na zakwasie
pieczona biała kiełbasa
pasztet wielkanocny
mazurek
pascha
wielkanocna baba
sernik
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń