WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Środa, 8 lipca 2020 r.
Imieniny obchodzą: Elżbieta, Adrian, Edgar

II Canto Magnificat dla Niepodległej

Aneta Kłopocka  |  17 grudnia 2018

II Canto Magnificat dla Niepodległej
Wielki jubileusz 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę stał się inspiracją dla wielu wydarzeń artystycznych upamiętniających doniosłe chwile naszej historii i promujących kulturę narodową. Chór dziewczęcy Il Canto Magnificat pod kierunkiem Marty Zamojskiej-Makowskiej działający już od osiemnastu lat w dzielnicy Wesoła wpisał się w ten nurt, dając kilka koncertów pieśni patriotycznych.
 
Dzięki doskonałej współpracy z dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 171 im. Stanisława Staszica w Warszawie w piątek 9 listopada chór uświetnił swoim występem szkolne obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W dniu 10 listopada piękny koncert chóru odbył się w kościele św. Anny na Krakowskim Przedmieściu. Kolejny koncert Il Canto Magnificat dał w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłośnie po sumie niedzielnej 11 listopada 2018. Repertuar koncertów skłaniał do głębszych refleksji nad wartością i ceną niepodległości. Kosztowała ona Polaków wiele pracy, poświęceń, także krwi. A ile mnie kosztuje dziś Polska? Św. Jan Paweł II powiedział: „Nie pragnijmy takiej Polski, która by nas nic nie kosztowała”.

W innym miejscu nasz wielki rodak powiedział: „Jestem synem narodu, który (…) zachował pośród rozbiorów własną suwerenność jako naród nie w oparciu o jakiekolwiek środki fizycznej potęgi, ale tylko w oparciu o własną kulturę, która okazała się w tym wypadku potęgą większą od tamtych potęg”. W okresie Świąt Bożego Narodzenia jednym z ważniejszych przejawów polskiej kultury jest śpiewanie kolęd. Jak co roku Il Canto Magnificat wystąpi z kilkoma koncertami kolędowymi. Zaplanowane jest kolędowanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 353 im. Wielkich Odkrywców w Starej Miłośnie. Koncert otwarty dla wszystkich miłośników kolędowania odbędzie się na zaproszenie ks. Prałata Krzysztofa Cylińskiego w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłośnie 21 grudnia po Mszy św. wieczornej. II Canto Magnificat zaśpiewa wspólnie z chórem chłopięco-męskim Gregorianum pod kierunkiem Bereniki Jozajtis. Warto już zarezerwować sobie ten termin w napiętym przedświątecznym kalendarzu.

 

Tagi: koncert, repertuar, muzyka, kościelna, dzielnica, wesoła, 11, listopada, przedświąteczny, kalendarz,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Lipiec 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Najbliższe wydarzenia


Czwartek, 9 lipca 2020

Wokół brzmienia autentycznego - W kręgu warszawskim

Sobota, 11 lipca 2020

Energicznie i romantycznie nad Wisłą w Wawrze już w sobotę

Niedziela, 2 sierpnia 2020

XX Festiwal Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu 2.08–3.09.2020 ul. Grochowska 272, Warszawa

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Gdzie w tym roku wyjeżdżasz na wakacje?

Nad morze
W góry
Na Mazury
Za granicę
Nigdzie
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń