WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 21 lipca 2019 r.
Imieniny obchodzą: Andrzej, Wiktor, Daniel

II Canto Magnificat dla Niepodległej

Aneta Kłopocka  |  17 grudnia 2018

II Canto Magnificat dla Niepodległej
Wielki jubileusz 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę stał się inspiracją dla wielu wydarzeń artystycznych upamiętniających doniosłe chwile naszej historii i promujących kulturę narodową. Chór dziewczęcy Il Canto Magnificat pod kierunkiem Marty Zamojskiej-Makowskiej działający już od osiemnastu lat w dzielnicy Wesoła wpisał się w ten nurt, dając kilka koncertów pieśni patriotycznych.
 
Dzięki doskonałej współpracy z dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 171 im. Stanisława Staszica w Warszawie w piątek 9 listopada chór uświetnił swoim występem szkolne obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W dniu 10 listopada piękny koncert chóru odbył się w kościele św. Anny na Krakowskim Przedmieściu. Kolejny koncert Il Canto Magnificat dał w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłośnie po sumie niedzielnej 11 listopada 2018. Repertuar koncertów skłaniał do głębszych refleksji nad wartością i ceną niepodległości. Kosztowała ona Polaków wiele pracy, poświęceń, także krwi. A ile mnie kosztuje dziś Polska? Św. Jan Paweł II powiedział: „Nie pragnijmy takiej Polski, która by nas nic nie kosztowała”.

W innym miejscu nasz wielki rodak powiedział: „Jestem synem narodu, który (…) zachował pośród rozbiorów własną suwerenność jako naród nie w oparciu o jakiekolwiek środki fizycznej potęgi, ale tylko w oparciu o własną kulturę, która okazała się w tym wypadku potęgą większą od tamtych potęg”. W okresie Świąt Bożego Narodzenia jednym z ważniejszych przejawów polskiej kultury jest śpiewanie kolęd. Jak co roku Il Canto Magnificat wystąpi z kilkoma koncertami kolędowymi. Zaplanowane jest kolędowanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 353 im. Wielkich Odkrywców w Starej Miłośnie. Koncert otwarty dla wszystkich miłośników kolędowania odbędzie się na zaproszenie ks. Prałata Krzysztofa Cylińskiego w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłośnie 21 grudnia po Mszy św. wieczornej. II Canto Magnificat zaśpiewa wspólnie z chórem chłopięco-męskim Gregorianum pod kierunkiem Bereniki Jozajtis. Warto już zarezerwować sobie ten termin w napiętym przedświątecznym kalendarzu.

 

Tagi: koncert, repertuar, muzyka, kościelna, dzielnica, wesoła, 11, listopada, przedświąteczny, kalendarz,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Lipiec 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 21 lipca 2019

Splot Słoneczny

Niedziela, 21 lipca 2019

Jazz na Plażówce

Poniedziałek, 22 lipca 2019

Zmiana organizacji ruchu od 22 lipca na ul. Patriotów

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jakie formy aktywnego, wakacyjnego wypoczynku są dla Ciebie interesujące?

Wycieczki rowerowe
Wspinaczka górska
Spływy kajakowe
Sporty wodne
Sporty ekstremalne
Turystyka piesza
Aktywne zwiedzanie
Inne
Zobacz wyniki
Szkoła

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń