WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 21 maja 2022 r.
Imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Słodkie bieganie z Wedlem w Parku Skaryszewskim


Redakcja .  |  28 stycznia 2019

Słodkie bieganie z Wedlem w Parku Skaryszewskim


LOTTE Wedel zaprasza na XIV Bieg Wedla, który startuje 2 lutego (sobota) w Parku Skaryszewskim w Warszawie. Wydarzenie organizowane jest w ramach akcji “Zima w mieście” i stanowi jeden z elementów bogatego programu atrakcji sportowych przewidzianych przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe i praski oddział PTTK.

Kilka tras, jeden cel: meta

Trasa tegorocznego biegu ma kształt jak w ubiegłych latach. Start i meta ulokowane zostały w pobliżu muszli koncertowej obok stadionu KS „Drukarz”. Bieg odbywa się po głównej alei (pętli) parku i został podzielony na cztery trasy biegowe dla osób w różnym wieku oraz o różnym stopniu zaawansowania – mówi Andrzej Krochmal, Kierownik Biegu Wedla.

 

Trasy biegowe XIV Biegu Wedla:

 

1. Trasa A – start: 11:00; 1,86 km (1 pętla) dla osób w wieku do 15 lat oraz 70 lat i więcej

2. Trasa B – start: 11:40; 0,25 km (w pobliżu muszli koncertowej) dla dzieci w wieku do 7 lat).

3. Trasa C – start: 12:00; 5,43 km (3 pętle) dla osób od 16 r.ż.


4. Trasa D – start 13:00; 9 km (5 pętli).

 

Ponad 60% uczestników zarejestrowało się w ciągu dwóch tygodni od uruchomienia zapisów, a miejsca na biegu dla dzieci wyczerpały się już pierwszego dnia, co świadczy o niesłabnącej popularności naszej imprezy i coraz większym zainteresowaniu sportem wśród warszawiaków – dodaje Andrzej Krochmal.

 

Tradycyjnie zorganizowano także biegi i marsze na orientację. W tym roku po raz kolejny w Biegu Wedla pojawią się kategorie: O-run („Orienteering-Run” na dystansie 5 km - połączenie biegu przełajowego i biegu na orientację) i Nordic Walking (5 km po alejkach parku) – Także w kategorii Nordic Walking zainteresowanie udziałem było tak duże, że zdecydowaliśmy się zwiększyć ilość pakietów startowych, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom osób zainteresowanych udziałem w naszej imprezie – podsumowuje kierownik biegu.

 

Bieg w słusznej sprawie

Podobnie jak w ubiegłym roku, podczas Biegu Wedla będzie prowadzona zbiórka przeznaczona na zakup środków opatrunkowych dla podopiecznych największego hospicjum domowego w Warszawie, obejmującego swoim zasięgiem całą prawobrzeżną Warszawę i okoliczne miejscowości, tj.  Hospicjum Domowego z ul. Tykocińskiej 27/35.

 

Współpraca od lat

Firma LOTTE Wedel, której siedziba mieści się tuż obok Parku Skaryszewskiego, jest partnerem tytularnym Biegu Wedla od pierwszej edycji wydarzenia. Wspieranie aktywności fizycznej i zamiłowanie do sportu odziedziczyliśmy po naszych założycielach. Już w 1935 Jan Wedel założył pracowniczy klub sportowy „Rywal” z sekcjami: kolarską, piłki nożnej, siatkówki, zapaśniczą, bokserską i lekkoatletyczną. Bieg Wedla nawiązuje do ostatniej z nich. W tegorocznej edycji wystartuje kilkudziesięciu pracowników naszej firmy, nieśmiało dodam, że będę jednym z nich. Sport nas łączy i wyzwala w nas dziecięcą radość – mówi Aleksandra Kusz vel Sobczuk, Kierownik Komunikacji Korporacyjnej LOTTE Wedel.

Słodki finał

Dla uczestników biegu przygotowano dyplomy uczestnictwa, pamiątkowe medale oraz słodkie nagrody. Na mecie rozlosowane będą atrakcyjne upominki ufundowane przez sponsorów imprezy. Każdy z uczestników otrzyma także kubek gorącej wedlowskiej czekolady, posiłek regeneracyjny oraz słodki poczęstunek od Wedla. Na zwycięzców tras czekać będą puchary, dyplomy i stworzone specjalnie na tę okazję – Torciki Wedlowskie.

 

Organizatorzy

XXIV Bieg Wedla stanowi jeden z punktów XXIII edycji programu “Zima na Pradze”. Organizatorem Biegu Wedla jest Oddział PTTK Warszawa Praga im. Z. Glogera. Partnerami imprezy są: Urząd Dzielnicy Praga-Południe, Centrum Promocji Kultury Praga Południe, KS „Drukarz”. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Dzielnicy Warszawa Praga-Południe, Tomasz Kucharski.


Tagi: otwartość, centrum, promocji, praga, południe, torciki, wedlowskie, słodycze, program, edycja, urząd, okazja,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaki sport najchętniej uprawiasz w Wesołej?

jazdę na rowerze
bieganie
nordic walking
narciarstwo biegowe
pływanie
tenis
sporty walki
fitness / zumbę / aerobic
taniec
inne
Zobacz wyniki
teknosystempracownicy

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń