WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 24 lutego 2019 r.
Imieniny obchodzą: Maciej, Bogusz, Modest

Kolejne przedszkole modułowe w Warszawie

AS Redakcja .  |  30 stycznia 2019

Kolejne przedszkole modułowe w Warszawie
Zaledwie kilka dni temu w Warszawie miało miejsce otwarcie jednego z pierwszych przedszkoli modułowych. Nowy budynek przystosowany jest do przyjęcia 200 najmłodszych, a co więcej, wyposażony został w gabinet logopedy, sale do integracji sensorycznej czy salę gimnastyczną. 
 
To doskonała informacja dla rodziców, którzy zastanawiają się, do jakiej placówki edukacyjno-wychowawczej posłać swoje dzieci, zwłaszcza że w przedszkolach coraz częściej brakuje miejsc. Czym jednak właściwie są przedszkola modułowe? Czy można liczyć na ich rozwój w stolicy i w całej reszcie naszego kraju?
 

Czym są przedszkola modułowe?

Jeszcze do niedawna ta nazwa nie mówiła zupełnie nic. Wystarczyły jednak ostatnie tygodnie, aby o przedszkolach modułowych zrobiło się głośno w całym kraju. Wszystko za sprawą kolejnej realizacji firmy Climatic, która od lat specjalizuje się w stawianiu budynków użyteczności publicznej za pomocą metody modułowe. Najogólniej mówiąc są to obiekty wykonane z gotowych elementów, czyli modułów. Ich produkcja odbywa się w fabryce. To bardzo duży atut, ponieważ na ich wykonywanie nie mają wpływu warunki pogodowe, co znacznie może utrudniać, a w konsekwencji także opóźniać tradycyjną budowę. Warto przy tym wiedzieć, że specjalnie przygotowane moduły są odpowiednio wyposażone. Zawierają zatem niezbędne instalacje, ściany działowe, a także stolarkę otworową. Po ich wykonaniu dostarcza się je na plac budowy. To dopiero tam następuje ich montaż. Ostatni etap to podłączenie budowli do lokalnych mediów oraz wykończenie. 

Zalety przedszkoli modułowych

Przedszkola modułowe powstają stosunkowo szybko, ponieważ wykonywane mogą być przez cały rok. Dobrą informację stanowi fakt, że mogą być układane w pionie, dzięki czemu możliwe jest stworzenie obiektów kilkupiętrowych. Takie przedszkola są zatem w stanie pomieścić duże ilości dzieci. Czas realizacji tego typu inwestycji wynosi maksymalnie do trzech miesięcy. Wydaje się więc, że jest to doskonała alternatywa dla tradycyjnych placówek, w których często brakuje miejsca. W ten sposób można bowiem szybko odpowiedzieć na zapotrzebowanie w danym mieście i w ciągu 2-3 miesięcy postawić nawet kilka takich przedszkoli. Więcej na ten temat przeczytamy na stronie jednego z największych firm w branży budownictwa modułowego: https://climatic.pl/szkoly-i-przedszkola-modulowe/.

Solidność jest najważniejsza

Nie musimy obawiać się, ze gotowe moduły okażą się niefunkcjonalne. Ich konstrukcję charakteryzuje wysoka trwałość oraz solidność. Wystarczy dodać, ze przechodzą szereg testów, które potwierdzają, że są one gotowe do użycia. Tego typu obiektu muszą spełniać wszystkie normy bezpieczeństwa oraz wymagania sanitarne, inaczej nie zostałyby dopuszczone do użytku, a już na pewno nie przez tak dużą liczbę dzieci. Nie bez znaczenia jest również ich estetyka, gdyż doskonale wpisują się w nowoczesne trendy aranżacyjne. Przedszkola modułowe stanowią ciekawe rozwiązanie, z którym bez wątpienia spotkamy się już w niedalekiej przyszłości na większą skalę. Tagi: zalety, korzyści, sposób, przedstawienie, miejsce, przedszkola, dzieci, branża, budownictwa, modułowego, czas,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast noworoczny

Kalendarz Imprez

Luty 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 24 lutego 2019

188. rocznica Bitwy pod Olszynką Grochowską

Poniedziałek, 25 lutego 2019

Dzień Patrona Biblioteki 2019

Poniedziałek, 25 lutego 2019

Pomoc w wypełnianiu deklaracji PIT

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Którą z kategorii portalu Wiadomości Sąsiedzkich czytasz najczęściej?

Wiadomości
Artykuły
Historia
Sport
Kultura
Szkolne wieści
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń