WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 17 maja 2022 r.
Imieniny obchodzą: Weronika, Sławomir, Brunon

2019 rok w Wawerskim Centrum Kultury

Jarosław Rosiński  |  12 marca 2019

Wawerskie Centrum Kultury wkroczyło w nowy rok z paletą różnorodnych propozycji. Już styczniowe wydarzenia mogą być zwierciadłem całorocznych działań WCK. W kalendarzu imprez odnajdujemy propozycje dla wszystkich grup wiekowych – począwszy od bajek dla najmłodszych, wszelkiego rodzaju zajęć warsztatowych dla dzieci (w tym m.in. Sobótki Artystyczne realizowane w partnerstwie z Ferio Wawer), poprzez propozycje dla młodego pokolenia – spektakle teatrów studenckich, festiwal breakdance, turnieje tańca nowoczesnego i sportowego itp., aż po oferty dla seniorów, np. grupy teatralne, Wawerski Chór Seniorów czy działania we wszystkich filiach WCK w ramach Warszawskich Dni Seniora, które odbędą się jesienią. 
 
Przy tej okazji warto wspomnieć, że w niedawno otwartym budynku Kulturoteki, w którym swoją nową siedzibę ma filia Radość Wawerskiego Centrum Kultury, we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej prowadzone będą warsztaty przeznaczone dla seniorów.

Oddana do użytku w październiku ub.r. sala widowiskowa w WCK tętni dźwiękami ciekawych koncertów, w tym realizowanych w ramach muzycznego projektu Alter Wawer. Najbliższy z tego cyklu to występ polsko-afrykańskiego kolektywu Mamadou & Sama Yoon, który odbędzie się 14 czerwca. W tej przestrzeni występują także śpiewający aktorzy – w lutym prezentowała się Joanna Trzepiecińska, a już teraz można kupić bilety na koncert Katarzyny Żak, który zaplanowany jest na 23 marca.

W programie działań Wawerskiego Centrum Kultury swoje miejsce mają też duże imprezy plenerowe organizowane przy wsparciu Rady i Zarządu Dzielnicy. Należy tu wymienić „Zielone Świątki na Urzeczu” sięgające do nadwiślańskich tradycji Wawra i „Kolej na Wawer. Kultura i Natura” – wydarzenie nawiązujące do historii i tożsamości naszej dzielnicy. Nota bene do tych samych wartości odwoływać się będzie trzydniowy festiwal Impresje Wawerskie ze spotkaniami, warsztatami, koncertami. W II edycji festiwalu „Talent z Wawra” o grand prix walczyć będą młodzi mieszkańcy dzielnicy. Przy okazji warto dodać, że laureatka ubiegłorocznego festiwalu – Maria Nowak – znakomicie radzi sobie w telewizyjnym talent show „The Voice of Kids”, deklasując wielu konkurentów.

Działania Wawerskiego Centrum Kultury to oczywiście praca animatorów i instruktorów wszystkich filii WCK – Aleksandrów, Falenica, Anin, Radość, Zastów, Marysin i międzyleska Wawerska Strefa Kultury. To dzięki ich pracy młodsi i starsi mogą rozwijać swoje talenty i pasje oraz, praktycznie codziennie, uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych. Aby docenić ich pracę, WCK ogłasza 21 marca Wawerskim Dniem Animatora Kultury, podczas którego nie zabraknie ciekawych wydarzeń.

Pięcioletnia bez mała działalność Wawerskiego Centrum Kultury to oczywiście nie tylko oferta kierowana do odbiorcy, ale także, a nawet przede wszystkim realizacja pomysłów mieszkańców dzielnicy.

- Wawerskie Centrum Kultury jest przestrzenią do realizacji inicjatyw, przedsięwzięć i projektów, które powstają w głowach mieszkańców Wawra. Urzeczywistniamy je w ramach wieloletniego projektu Sąsiedzi. Rozwijamy też współpracę z wolontariuszami, dla których znajdziemy i czas, i miejsce we wszystkich naszych filiach – mówi Dyrektor WCK Barbara Karniewska.

Czekamy zatem na kolejnych pasjonatów kultury, którzy zgłoszą się do nas ze swoimi pomysłami. Zachęcamy także do śledzenia kalendarza wydarzeń na naszej stronie www.wck-wawer.pl i na naszym profilu na Facebooku.

 

Tagi: wawer, osiedla, miejsce, warszawa, dzielnice, wawerskie, centrum, kultury, filia, anin, luty, poprzeczna, wpływ,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaki sport najchętniej uprawiasz w Wesołej?

jazdę na rowerze
bieganie
nordic walking
narciarstwo biegowe
pływanie
tenis
sporty walki
fitness / zumbę / aerobic
taniec
inne
Zobacz wyniki
teknosystempracownicy

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń