WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Środa, 7 grudnia 2022 r.
Imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin

Relacja z sesji

Karol Kowalczyk  |  17 kwietnia 2019

W lutym Rada Dzielnicy Praga-Południe obradowała na jednej sesji. Bardzo istotnym punktem w obradach było przyjęcie stanowiska w sprawie budowy obwodnicy śródmiejskiej. Kluczowym, a jednocześnie brakującym elementem obwodnicy śródmiejskiej jest fragment łączący rondo Wiatraczna z Targówkiem (do ronda Żaba). 
 
Środki zarezerwowane na ten cel zostały w budżecie miejskim przesunięte o dwa lata. Działanie takie było spowodowane koniecznością uzyskania decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych, wydawanej przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska (RDOŚ). Niestety tempo wydawania tej decyzji było powodem przesunięcia terminu realizacji inwestycji w budżecie Miasta na lata 2023-2024 – możemy przeczytać w stanowisku przyjętym przez dzielnicową radę. Rada Dzielnicy zawnioskowała do RDOŚ o pilne wydanie decyzji, co pozwoli na rozpoczęcie prac nad obwodnicą śródmiejską. Ta inwestycja będzie pełniła ważną funkcję dla mieszkańców Warszawy, po prawej stronie Wisły odciąży z ruchu samochodowego przede wszystkim ulicę Grochowską oraz lokalne uliczki Kamionka i północnej części Grochowa. Radni zaznaczyli, że trasa musi uwzględniać funkcjonujący układ drogowy Grochowa, jak również obsługę istniejącej zabudowy tej części miasta. Jak ważna dla naszej dzielnicy jest realizacja tego przedsięwzięcia, niech świadczy fakt, iż stanowisko zostało przyjęte przez radnych jednogłośnie.

Na lutowej sesji radni podjęli uchwałę o przeprowadzeniu konsultacji społecznych w sprawie uchwały zmieniającej statut dzielnicy oraz przyjęli regulamin Komisji Mieszkaniowej. Radni pozytywnie zaopiniowali również zmianę projektu uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy na terenie Grochowa. Ulica Drwęcka, bo tak miałaby się nazywać niewielka uliczka, będzie łączyła ulice: Siennicką i Przeworską. Na lutowej sesji radni wskazali także przedstawiciela do prac w Dzielnicowej Radzie Seniorów. Delegatem została radna Bożena Manarczyk.  

Będzie Centrum Kulturalno-Edukacyjne przy ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

W marcu władze dzielnicy podpisały umowę na budowę Centrum Edukacyjno-Kulturalnego przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego róg ul. Augusta Emila Fileldorfa. W budynku znajdzie się miejsce nie tylko na tradycyjny dom kultury, ale również na bibliotekę oraz siedzibę uniwersytetu trzeciego wieku.

Tagi: radni, uchwała, przeprowadzenie, konsultacje, społeczne, komisja, mieszkaniowa, centrum, edukacja, kultura,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Grudzień 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 10 grudnia 2022

Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy 2022

Niedziela, 11 grudnia 2022

Jak przygotować wegańską wigilię? Warsztaty w Falenicy

Środa, 14 grudnia 2022

Koncert Kolęd w SP nr 353

Zgłoś wydarzenie

księgowość
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki
nieruchomości

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń