WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 2 czerwca 2023 r.
Imieniny obchodzą: Marianna, Marzena, Erazm

Kampania społeczno-edukacyjna „Rower to pojazd”

Redakcja .  |  8 kwietnia 2019

Kampania społeczno-edukacyjna „Rower to pojazd”
Pod takim hasłem Warszawa będzie w tym roku promować wśród rowerzystów drogowy savoir-vivre. Wraz z początkiem wiosny rusza nowa kampania społeczno-edukacyjna. Warszawa jest miastem, w którym ruch rowerowy rozwija się bardzo dynamicznie. Szacujemy, że w szczytowym okresie roku warszawiacy aż 7 procent podróży wykonują właśnie na rowerze.
 
Intensywny ruch jednośladów to dla nas powód do dumy, ale też wyzwanie. Wynika to z odpowiedzialności za bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu. Dlatego tak ważne są działania edukacyjne – powiedział Robert Soszyński, zastępca prezydenta m.st. Warszawy inaugurując akcję społeczno- edukacyjną pod hasłem: „Rower to pojazd”. Akcja organizowana jest przez miasto, wspólnie z  z operatorem miejskich rowerów Veturilo – firmą Nextbike Polska oraz Strażą Miejską.

Rower to pojazd, więc porusza się zdecydowanie szybciej od pieszego i stanowić może dla niego zagrożenie. Rowerzysta oprócz praw ma na drodze także obowiązki. W tym roku kampania zmierzy się z problemem jazdy po chodniku, brakiem sygnalizowania manewru skrętu, brakiem obowiązkowego oświetlenia roweru, nielegalną i niebezpieczną jazdą pod prąd jednokierunkowymi pasami dla rowerów oraz szeroko pojętą życzliwością wobec pieszych.

W ramach akcji, w okresie wiosenno-letnim, zaplonowano liczne plenerowe działania edukacyjne. Edukatorów będzie można spotkać o różnych porach dnia przy ruchliwych trasach rowerowych. Ich zadaniem będzie przekazywanie wiedzy i pokazywanie, że warto jeździć przepisowo. Na „wzorowych rowerzystów” będą czekały drobne gadżety rowerowe.

Partnerami miasta w akcji są Straż Miejska oraz firma Nextbike Polska. Na dobry początek, na warszawskie ulice, wyjedzie 300 rowerów Veturilo, wyposażonych w panele z hasłami, które będą promować kampanię. O dobrych manierach na drodze przypominać będą też hasła wykonane kolorową zmywalną farbą, na samych stacjach.  Straż Miejska dysponuje listą miejsc w których najczęściej dochodzi do niebezpiecznych wykroczeń. Pojawią się tam patrole strażników wyposażone nie tylko w bloczki mandatowe, ale także w miejskie broszury edukacyjne i gadżety.

Tagi: rower, to, pojazd, kampania, społeczna, chodnik, jedź, droga, nie, przeszkadzaj, pieszym, wolny, pieszy,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2
Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaką potrawę wielkanocną lubisz najbardziej?

barszcz biały z kiełbasą
żurek na zakwasie
pieczona biała kiełbasa
pasztet wielkanocny
mazurek
pascha
wielkanocna baba
sernik
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń