WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Środa, 1 lutego 2023 r.
Imieniny obchodzą: Brigida, Iga, Ignacy

III Międzynarodowy Turniej w Gimnastyce Artystycznej z cyklu „Warsaw Kids Cup 2019” już za nami.

Aneta Szolc; fot. Igor Sahackij   |  12 kwietnia 2019

III Międzynarodowy Turniej w Gimnastyce Artystycznej z cyklu „Warsaw Kids Cup 2019” już za nami.
9-10 marca 2019 na warszawskiej Pradze-Południe mieliśmy okazję oglądać niezwykle wymagającą poświęcenia a zarazem jedną z najpiękniejszych z  dyscyplin sportowych jaką jest współzawodnictwo na polu gimnastyki artystycznej. Zawody rozegrane zostały na hali widowiskowo-sportowej filii SP312 przy ulicy. Umińskiego 11. Wstęp na tą imprezę sportową był wolny. 

W ciągu 2 dni trwania zawodów odbyła się rywalizacja blisko 200 zawodniczek w różnych grupach wiekowych - od 4 do 15 lat, w 23 kategoriach. W rywalizacji o medale wzięło udział 30 klubów. Obok zawodniczek z Polski, konkurowały reprezentantki klubów gimnastycznych z krajów będących w światowej czołówce, m.in.: Białorusi, Rosji, Litwy i Ukrainy. 

To była już trzecia edycja prestiżowego Międzynarodowego Turnieju w Gimnastyce Artystycznej „Warsaw Kids Cup”, którego organizatorem jest Gimnastyczny Warszawski Klub Sportowy Ajsedora we współpracy z Burmistrzem Urzędu Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy Panem Tomaszem Kucharskim. 

Zawodniczki mogły sprawdzić swoje umiejętności fizyczne, motywację i zaangażowanie do rywalizacji sportowej w 90-sekundowych układach gimnastycznych tanecznych i z przyborami pod okiem utytułowanej sędziny głównej zawodów Ludmiły Valasiuk oraz licznie przybyłych licencjonowanych sędzin. Oceniały one trudności układu, poprawności wykonania poszczególnych elementów, technice ciała i technice wykorzystania przyboru, a także wartości artystycznej.

Każdy występ i pokaz był różnorodny. Młode gimnastyczki musiały wykazać się lekkością i łatwością tańca, gracją, koordynacją ruchową i rytmiczną, elastycznością, skocznością jednocześnie prezentując niezwykłą siłę, wytrzymałość i równowagę. Zawodniczki wykonywały układy taneczno-akrobatyczne bez przyborów lub w wyższych kategoriach wiekowych z przyborami takimi jak: piłka, wstążka, obręcz, skakanka, para maczug.

Gimnastyka artystyczna jest dziedziną sportu, która w dużej mierze bazuje na tańcu klasycznym lub charakterystycznym. Jest dyscypliną dość wszechstronną, gdyż każdy układ obok wymaganych elementów czysto tanecznych zawiera niezwykle trudne elementy gimnastyczne i akrobatyczne. 

Wyćwiczona gibkość oraz idealnie rozciągnięcie przy jednoczesnym wykorzystaniu różnorodności ruchu całego ciała za pomocą tańca sprawia, że gimnastyka artystyczna to spora ekspresja emocji. Połączenie w jednym układzie elementów tańca, spektakularnych figur i efektownych akrobacji sprawił, że każdy występ był niezwykle widowiskowy. Nieprzeciętności talentów gimnastycznych dodał bardzo młody wiek uczestników tego międzynarodowego turnieju. Najmłodsze startujące zawodniczki miały zaledwie 4 lata wywołując każdorazowo wśród publiczności duży zachwyt podczas trudnych ewolucji gimnastycznych. W czasie całych zawodów dało się słyszeć żywiołowy doping kibiców na trybunach.

Zadaniem turnieju była promocja tej niszowej dyscypliny sportu jakim wciąż pozostaje gimnastyka artystyczna na poziomie międzynarodowym wśród dzieci i rodziców, jak również popularyzacja Polski i Miasta St. Warszawy jako regionu przyjaznego dyscyplinom sportowym. 

Dzięki wsparciu Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy i dużym zaangażowaniu rodziców udało się przeprowadzić zawody na najwyższym poziomie. Turniej był niepowtarzalną okazją do zaprezentowania swoich umiejętności i porównania ich z innymi gimnastyczkami w tym samym wieku z całego świata. Dla wielu zaczynających swoją przygodę z gimnastyką dziewczynek był to pierwszy publiczny występ przy udziale zawodniczek z całego świata, każdy udział w zawodach jest zdobywaniem dodatkowych doświadczeń. Dla wielu dziewczynek była to niepowtarzalna okazja również do nawiązania wielu międzynarodowych znajomości. 

Gratulujemy wszystkim zawodniczkom oraz ich trenerom pięknych występów.

Więcej zdjęć można znaleść na stronach:

www.gwksajsedora.pl

https://www.facebook.com/gwksajsedorawarszawa/

Projekt współfinansowało m.st. Warszawa dzielnica Praga-Południe.

 
Tagi: ajsedora, gimnastyka, artystyczna, relacja, z, zawody, występy, praga, południe, sport, hala, wstęp, wolny,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Luty 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 5 lutego 2023

Spotkanie z Krystyną Czerni i wystawa sztuki sakralnej

Niedziela, 12 lutego 2023

Lwy Fortepianu w hotelu Boss

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń