WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Środa, 8 grudnia 2021 r.
Imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Rembertowska Warsztatownia

Redakcja .  |  19 kwietnia 2019

Dom Kultury „Rembertów” zaprasza na „Rembertowską Warsztatownię, czyli cykl praktycznych warsztatów dla każdego”, który będzie polegał na przeprowadzeniu serii 12 warsztatów: renowacji mebli, stolarki, szycia, projektowania, barwienia tkanin, kowalstwa, wikliniarstwa, majsterkowania, napraw domowych, recyclingu, wytwarzania papieru czerpanego i napraw rowerowych. 
 
Projekt zakończy się Pierwszym Rembertowskim Piknikiem Majsterkowicza. Forma i treść warsztatów dostosowana będzie do odbiorcy w każdym wieku. Warsztaty dla dzieci z rodzicami i dla kobiet zostaną specjalnie przygotowane przez prowadzących. Warsztaty i piknik odbędą się w czasie wiosny, lata i jesieni 2019 roku w nowo powstałym miejscu aktywności lokalnej – „Szopie Dobrych Pomysłów” działającej przy domu kultury oraz na estradzie letniej i na terenie domu kultury.

Warsztaty z renowacji mebli i stolarki umożliwią nabycie wiedzy o meblarstwie, środkach konserwujących, dokonywaniu własnych napraw i renowacji, zaprezentują i nauczą, jak samodzielnie szybko i łatwo zbudować własny mebel. Warsztaty szycia, projektowania, barwienia tkanin staną się blokiem prezentującym i uczącym szeroko rozumianego krawiectwa. Kolejne warsztaty będą poświęcone tradycyjnemu rzemiosłu i rękodziełu związanemu z kowalstwem i wikliniarstwem, na których każdy z uczestników będzie mógł wykonać własne przedmioty. Kolejny blok warsztatowy poświęcony będzie bezpośrednio domowym naprawom, majsterkowaniu i elektryczności. Warsztaty będą miały na celu rozbudzenie zainteresowań technicznych. Uczestnicy warsztatów będą uczyli się naprawiać popsute domowe rzeczy i konstruować własne. Kolejny blok warsztatowy poświęcony będzie współczesnym trendom praktycznych działań jak: recycling, papier czerpany czy naprawy nowoczesnych rowerów. Cykl warsztatów zakończy Pierwszy Rembertowski Piknik Majsterkowicza, na którym uczestnicy zaprezentują zdobyte przez siebie umiejętności i wykonane przedmioty. Piknik służyć będzie również celom integracji społeczności lokalnej. Wstęp na wszystkie warsztaty i piknik będzie wolny.

 

Tagi: tradycyjne, rzemiosło, umiejętności, wstęp, majsterkowanie, elektryczność, naprawa, rowerowa, wikliniarstwo,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast

Kalendarz Imprez

Grudzień 2021
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Najbliższe wydarzenia


20 listopada - 19 grudnia 2021

Nauka jazdy na nartorolkach

Sobota, 11 grudnia 2021

X Otwarty Południowopraski Turniej w podnoszeniu ciężarów im. Bogusława Ulatowskiego

Poniedziałek, 13 grudnia 2021

Codzienny stan wojenny w 40. rocznicę 13 XII

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Która forma z letnich atrakcji miejskich podobała Ci się w tym roku najbardziej?

spacery z przewodnikiem
koncerty plenerowe
kino plenerowe
wycieczki rowerowe
wszystko co działo się nad Wisłą
wyprzedaże garażowe
plenerowe zajęcia sportowe
rejsy Wisłą
nie korzystałem/am z żadnej z ww. atrakcji
podobały mi się wszystkie
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń