WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 24 sierpnia 2019 r.
Imieniny obchodzą: Bartłomiej, Jerzy, Bartosz

Wyróżnienia w plebiscycie Człowiek Roku 2018

Redakcja .  |  16 maja 2019

W dniu 22 marca 2019 roku odbyło się posiedzenie zespołu opiniującego wnioski o przyznanie wyróżnień Burmistrza Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy osobom fizycznym oraz organizacjom pozarządowym, działającym na rzecz społeczności lokalnej dzielnicy Wesoła, które poprzez swoje osiągnięcia i szczególne zaangażowanie przyczyniły się do promowania dzielnicy Wesoła na terenie kraju.

Zespół rekomendował do wyróżnienia osoby, które swoją aktywnością wykazały się w obszarze kultury, sportu, profilaktyki i spraw społecznych, promocji dzielnicy Wesoła w skali ponaddzielnicowej. Przewidział także specjalne wyróżnienie dla organizacji pozarządowej za całokształt działań i zaopiniował o przyznanie tytułu honorowego: „Wybitny Człowiek Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy”.

W obszarze kultury wyróżnienie za wybitne osiągnięcia artystyczne otrzyma pani Beata Bielska-Karwot – pedagog z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. W swojej pracy przede wszystkim pomaga uczniom znajdującym się w trudnych sytuacjach życiowych. Jest także nauczycielem zajęć artystycznych i trenerem programu Destination Imagination (program edukacyjny rozwijający kreatywność wśród dzieci i młodzieży, uczący pracy metodą projektu i pracy zespołowej). Ponadto Pani Beata Bielska-Karwot jest autorem i realizatorem projektu z zakresu edukacji kulturalnej „Hej! Zobacz. SZTUKA!”.

W obszarze sportu wyróżnienia za wybitne osiągnięcia sportowe otrzymają zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego JUDO FIGHT CLUB i zawodnicy Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „VICTOR”–sekcja szermiercza. Natomiast tytuł „ZESPÓŁ TRENERSKI ROKU 2018” zdobędą trenerzy odpowiedzialni za wyniki sekcji szermierczej Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „VICTOR” – Adam Sęczek, Bartłomiej Olejnik, Krzysztof Grzegorek. Ich podopieczni zdobyli 11 medali– w tym 5 złotych na Mistrzostwach Polski.

W obszarze profilaktyki i spraw społecznych wyróżnione zostaną trzy osoby: pani Majka Delura –znakomity pedagog z powołania, który dzieciom oddaje całe swoje serce, pan Grzegorz Wawrzyniak, który w roku 2018 przepracował 950 godzin przy 261 akcjach ratowniczo-gaśniczych oraz zabezpieczeniach rejonów m.st. Warszawy, co stawia go na pierwszym miejscu w OSP Wesoła, oraz pani Katarzyna Markowska, która od ponad dwóch lat współtworzy facebookową społeczność „Mamy z Wesołej i Okolic”, gdzie dała się poznać jako inicjator i świetny organizator wszelkiego rodzaju przedsięwzięć. W ramach tej kategorii zostanie przyznany także tytuł „Społecznik Roku”, który otrzyma Anna Kucharczyk– osoba aktywnie pracującą społecznie, oraz Tytuł „Człowieka Roku”, którym zostanie uhonorowany Michał Guzik, który podjął ekstremalny „Bieg po życie Zuzi”, maleńkiej dziewczynki, chorej na zespół Moebiusa, a ponadto w wesołowskich przedszkolach i szkołach przeprowadził bezpłatne szkolenia z zakresu pierwszej pomocy medycznej.

W obszarze promocji dzielnicy Wesoła w skali ponaddzielnicowej uhonorowana zostanie Pani Marta Zamojska-Makowska, od wielu lat działająca na rzecz społeczności lokalnej dzielnicy Wesoła, która przyczyniła się do promowania dzielnicy Wesoła w skali wykraczającej poza jej obszar, tj. w skali miasta stołecznego Warszawy, w skali kraju oraz skali międzynarodowej, a także Katarzyna Witek, która działając w Towarzystwie Narciarskim Biegówki, była w roku 2018 głównym koordynatorem organizacji największej w Polsce amatorskiej imprezy nartorolkowej – „Rolkowiska”, która odbyła się 1 września na Rolkostradzie w Wesołej.

Tytuł honorowy „Wybitny Człowiek Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy” zostanie przyznany panu Stefanowi Słowikowskiemu – autorowi szeregu inicjatyw realizowanych w Osiedlu Plac Wojska Polskiego (m.in. modernizacji Przedszkola nr 259, ciągów komunikacyjnych, terenów zielonych czy parkingów osiedlowych), jednemu z wnioskodawców założenia i budowy osiedlowej Szkoły Podstawowej nr 4 (obecnie SP 174) oraz wybitnemu samorządowcowi. Poprzez jego starania w 2003 r. Przedszkole nr 259 przejęte zostało od Jednostki Wojskowej nr 1230 przez Urząd Dzielnicy Wesoła.

 

Wyróżnienie specjalne dla organizacji pozarządowej za całokształt działań otrzyma Uczniowski Klub Sportowy WESOŁEK.

Tagi: całokształt, działanie, ludzie, inicjatywa, promowanie, dzielnica, wesoła, kraj, zespół, działalność, dzieci, młodzież,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Sierpień 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 24 sierpnia 2019

bodyART w Lesie Milowym 2019

Niedziela, 25 sierpnia 2019

Muzyczne popołudnia - koncert pt. "Niby nic"

Niedziela, 25 sierpnia 2019

Koncert Kasi Lins | Plażówka

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jakie formy aktywnego, wakacyjnego wypoczynku są dla Ciebie interesujące?

Wycieczki rowerowe
Wspinaczka górska
Spływy kajakowe
Sporty wodne
Sporty ekstremalne
Turystyka piesza
Aktywne zwiedzanie
Inne
Zobacz wyniki
Szkoła

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń