WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 21 lipca 2019 r.
Imieniny obchodzą: Andrzej, Wiktor, Daniel

5-lecie chóru Cantate Dei Gloriam

Aleksandra Kuśmider  |  30 maja 2019

5-lecie chóru Cantate Dei Gloriam

Chór parafialny „Cantate Dei Gloriam” (tł. śpiewajcie chwałę Bogu) to czterogłosowy chór mieszany działający przy parafii św. Hieronima w Starej Miłośnie. Został założony w kwietniu 2014 r. przez ks. Łukasza Szczeblewskiego, ówczesnego rezydenta parafii i jednocześnie dwuletniego opiekuna chóru. Tworzy go około 20-osobowa grupa parafian i sympatyków parafii św. Hieronima, którzy na cotygodniowych próbach regularnie kształtują swój warsztat muzyczny. Chórowi przewodniczy dyrygentka Małgorzata Sobieszek – absolwentka Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie.

Chór wykonuje pieśni o tematyce zarówno religijnej, jak i świeckiej z podziałem na głosy i w różnych językach, a od momentu powstania zdołał ich przygotować ponad 90. Wśród nich znajdują się transkrypcje wielogłosowe popularnych pieśni kościelnych, kolędy oraz utwory znanych kompozytorów, m.in.: Jana Sebastiana Bacha, Georga Friedricha Händla, Josepha Haydna, Wolfganga Amadeusa Mozarta, Edwarda Elgara, Jacques’a Berthiera, Mikołaja Gomółki, Wacława z Szamotuł, Jana Maklakiewicza, Mariana Sawy czy Pawła Bębenka.

Chór aktywnie włącza się w życie parafii. Organizuje coroczne koncerty bożonarodzeniowe i wielkanocne, uczestniczy w niedzielnych mszach świętych, a także w innych uroczystościach kościelno-państwowych. Ponadto w 2016 i 2018 roku chór zdobył srebrny dyplom podczas I i III Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Chóralnej CANTANTES LUBLINENSIS w kategorii „chóry parafialne”.

W ramach obchodów pięciolecia chór zaprasza w niedzielę 2 czerwca o godz. 19:00 na uroczysty koncert, który odbędzie się w kościele św. Hieronima w Starej Miłośnie. Na tę okazję chór przygotowuje utwory zarówno religijne, jak i rozrywkowe, w tym „Ave Maria” G. Cacciniego, „A Little Jazz Mass” B. Chilcotta, „Arię na strunie G” J. S. Bacha, „Afrykański hymn o pokój” oraz „Misericordias Domini” H. Botora.

 


Tagi: koncert, wesoła, sympatycy, parafianie, religijne, rozrywkowe, miasto, utwory, wydarzenie, warto, przyjść,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Lipiec 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 21 lipca 2019

Splot Słoneczny

Niedziela, 21 lipca 2019

Jazz na Plażówce

Poniedziałek, 22 lipca 2019

Zmiana organizacji ruchu od 22 lipca na ul. Patriotów

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jakie formy aktywnego, wakacyjnego wypoczynku są dla Ciebie interesujące?

Wycieczki rowerowe
Wspinaczka górska
Spływy kajakowe
Sporty wodne
Sporty ekstremalne
Turystyka piesza
Aktywne zwiedzanie
Inne
Zobacz wyniki
Szkoła

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń