WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 29 listopada 2020 r.
Imieniny obchodzą: Błażej, Walter, Fryderyk

Mieszkańcy Wawra i artyści wspólnie stworzą mural

Redakcja .  |  22 października 2019

Mieszkańcy Wawra i artyści wspólnie stworzą mural
Takiej inicjatywy sąsiedzkiej już dawno w Warszawie nie było. Mieszkańcy wawerskiego Marysina i artyści wspólnie ożywią mur przy ul. Korkowej. Powstanie kolorowy mural dla dzieci. Inicjatywę wspiera Urząd Dzielnicy Wawer.
 
Dzieci z Marysina Wawerskiego otrzymają pędzle i pod kierownictwem plastyka Bartosza Milewskiego w towarzystwie artystów 27 października o godzinie 12:00 przy ulicy Korkowej 135, stworzą obrazkową historię „Marysińskie Opowieści”. Serdecznie zapraszamy do wspólnego tworzenia muralu! 

Mur na granicy Rembertowa i Wawra przy ulicy Korkowej nie od dziś straszy szarością. Wielu mieszkańców narzekało, że okolica do spacerów nie należy do przyjemnych.  Twórca produkcji filmowych Łukasz Zakrzewski zaproponował, aby zagospodarować tą przestrzeń. Wraz z plastykiem Bartoszem Milewskim stworzyli pierwsze szkice. Mural będzie nawiązywał do bajkowej historii przygód zwierząt  - lisa i gromady dzików, którzy pod osłoną nocy wędrują przez osiedle. W tej bajce lis postanawia namówić dziki na wspólnego odwiedzenia placu zabaw.

Przez swoje oparcie w lokalnej historii, tak współczesnej (zwierzęta leśne rzeczywiście przychodzą czasem pod marysińskie domy i bloki) jak i starszej (wizyty Janusza Korczaka i jego podopiecznych na Marysinie) mural ma umacniać lokalne poczucie tożsamości i integrować marysińską społeczność. Nowi mieszkańcy i dzieci będą mogły z muralu zaczerpnąć wiedzę o postaci „starego doktora” (Korczaka), którego imieniem nazwana jest lokalna ulica. Zabawna, kolorowa i bajkowa forma muralu współgra z pozytywnym przesłaniem: pokojowej koegzystencji człowieka z przyrodą, jak i, pośrednio, dobrymi relacjami pomiędzy dziećmi i dorosłymi. Nieco surrealistyczna opowieść przedstawiona na muralu, ma też pobudzić wyobraźnię dziecięcą, zainspirować (nie tylko dzieci) do twórczych zabaw i poszukiwań.

Tagi: urząd, dzielnica, wawerska, opowieść, wyobraźnia, inspiracja, lokalna, ulica, historia, marysin, wawerski, przyjdź,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Listopad 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 29 listopada 2020

XI edycja Wawer Music Festival: Krzysztof Napiórkowski

Poniedziałek, 30 listopada 2020

Rusza piąta edycja akcji „Świeć blaskiem z odblaskiem”

Poniedziałek, 30 listopada 2020

Pomoc dla posiadaczy chryzantem – najważniejsze informacje

Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy czujesz się bezpiecznie w naszej dzielnicy?

Zdecydowanie tak
Raczej tak
Raczej nie
Zdecydowanie nie
Nie mam zdania
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń