WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 28 listopada 2022 r.
Imieniny obchodzą: Jakub, Lesław, Zdzisław

Mieszkańcy Wawra i artyści wspólnie stworzą mural

Redakcja .  |  22 października 2019

Mieszkańcy Wawra i artyści wspólnie stworzą mural
Takiej inicjatywy sąsiedzkiej już dawno w Warszawie nie było. Mieszkańcy wawerskiego Marysina i artyści wspólnie ożywią mur przy ul. Korkowej. Powstanie kolorowy mural dla dzieci. Inicjatywę wspiera Urząd Dzielnicy Wawer.
 
Dzieci z Marysina Wawerskiego otrzymają pędzle i pod kierownictwem plastyka Bartosza Milewskiego w towarzystwie artystów 27 października o godzinie 12:00 przy ulicy Korkowej 135, stworzą obrazkową historię „Marysińskie Opowieści”. Serdecznie zapraszamy do wspólnego tworzenia muralu! 

Mur na granicy Rembertowa i Wawra przy ulicy Korkowej nie od dziś straszy szarością. Wielu mieszkańców narzekało, że okolica do spacerów nie należy do przyjemnych.  Twórca produkcji filmowych Łukasz Zakrzewski zaproponował, aby zagospodarować tą przestrzeń. Wraz z plastykiem Bartoszem Milewskim stworzyli pierwsze szkice. Mural będzie nawiązywał do bajkowej historii przygód zwierząt  - lisa i gromady dzików, którzy pod osłoną nocy wędrują przez osiedle. W tej bajce lis postanawia namówić dziki na wspólnego odwiedzenia placu zabaw.

Przez swoje oparcie w lokalnej historii, tak współczesnej (zwierzęta leśne rzeczywiście przychodzą czasem pod marysińskie domy i bloki) jak i starszej (wizyty Janusza Korczaka i jego podopiecznych na Marysinie) mural ma umacniać lokalne poczucie tożsamości i integrować marysińską społeczność. Nowi mieszkańcy i dzieci będą mogły z muralu zaczerpnąć wiedzę o postaci „starego doktora” (Korczaka), którego imieniem nazwana jest lokalna ulica. Zabawna, kolorowa i bajkowa forma muralu współgra z pozytywnym przesłaniem: pokojowej koegzystencji człowieka z przyrodą, jak i, pośrednio, dobrymi relacjami pomiędzy dziećmi i dorosłymi. Nieco surrealistyczna opowieść przedstawiona na muralu, ma też pobudzić wyobraźnię dziecięcą, zainspirować (nie tylko dzieci) do twórczych zabaw i poszukiwań.

Tagi: urząd, dzielnica, wawerska, opowieść, wyobraźnia, inspiracja, lokalna, ulica, historia, marysin, wawerski, przyjdź,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Listopad 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Najbliższe wydarzenia


Środa, 14 grudnia 2022

Koncert Kolęd w SP nr 353

Zgłoś wydarzenie

księgowość
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki
nieruchomości

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń